Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
 81/103 anonim ***** válasza:
78%

Tehát bulikázni mennél, de a kötelességedet már nem vagy képes teljesíteni.


Tudod, ki engedne el.

2021. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
72%
Más: a párom is éjszakai bagoly, sokszor még éjjel 2 után is fenn van, DE hnegyed 9-kor már meetingen ül és este ötig becsülettel dolgozik, akkor is, ha atomfáradt.
2021. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
16%
80-as Ez csak egy eseti megoldás.
2021. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
77%
Egy eseti megoldás. Hát akkor így járt :D Mit mondjak ezek után. Nem fog hozzá alkalmazkodni az iskola, nem fogják éjszaka tartani az órákat. Akkor többször csinálja azt amit mondtam és majd megszokja, ez van :D
2021. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 Metionin ***** válasza:
28%

Szerintem az a gond, hogy a mama nem tudta értelmezni a levelet és hülyeséget mondott a szülőknek. Egy figyelmeztetés nem egyenlő azzal hogy ki fogják rúgni a gyereket meg hogy nem tanul. Ebből robbant ki a balhé. Az elalváshoz nem tudok mit hozzátenni, én is éjszaka működök legjobb hatásfokon és szintén az online oktatást nyomom csak tanárként. Bizony hogy nehezebb felkelni úgy hogy tudom hogy nem kell elérnem a buszt, csak átülnöm az ágyból a székre. És igen, van olyan ember aki nehezebben kel fel az ébresztőre vagy hajlamos visszaaludni. Ez van, nem kell máglyán égetni egy kölyköt csak mert még nem felnőtt és nem tanulta meg hogy hogy ossza be az idejét. Majd megtanulja.

Kérdező, a továbbiakban állíts több, hangosabb, idegesítőbb ébresztőt és azonnal állj is fel ha megszólal, ne feküdj vissza. Úgy nem alszol el. A szüleid meg egy ideig vergődni fognak, erre számíts, hacsak nem olvassák el azt a levelet normálisan.

2021. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
73%

De ezen mi annyira érthetetlen, most komolyan?

Azért nem fáradt éjszaka, mert délután alszik.

Ha délután nem alszik, akkor eléggé kikészül estére, hogy aludni tudjon.

A délutáni szunya helyett pedig tud normális időben tanulni, és akkor nem kell sajnáltatni magát, hogy reggelig tanul.

Azért ez nem atomfizika. Lesz pár szar napja, mikor tök fáradt lesz, mert idő kell a szervezetnek, míg visszaáll. Na bumm.

Ha valaki bagolytípus, az sem azt jelenti, hogy reggel megy aludni, meg minden szabad percében alukál. Ha tényleg annyira szar a helyzet, hogy minden órája között elalszik, akkor meg ki kell vizsgáltatni, mert a hiperszomnia egy igen komoly betegség,

2021. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 A kérdező kommentje:
na joreggelt
2021. márc. 31. 14:18
 88/103 anonim ***** válasza:
65%

#86

Így van. Nem sajnálni kell hogy jaj szegénynek milyen nehéz. Változtatnia kell az idő beosztásán és ennyi!

2021. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
73%
Jó reggelt, kérdező! A reggeli megvolt?
2021. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 A kérdező kommentje:
Majd most fogok kikelni az ágyból
2021. márc. 31. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!