Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
47%
Hát... én bőven nem a 80-as években voltam középiskolás, éveken keresztül versenysportoló is voltam (+ kitűnő tanuló), de életemben 1x aludtam el, és késtem. Egész gimnáziumban bejárós voltam, volt, hogy 6-kor keltem, és nem csak az ágyból kellett átvánszorognom a székre, és benyomni a laptop gombot. Mégis képes voltam ezt a hatalmas feladatot megugrani. Már említették páran, hogy az időbeosztásoddal kellene valamit kezdened, mert botrányos lehet, ha már középiskolában sem tudod menedzselni az idődet.
2021. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 A kérdező kommentje:

Oké

inkább megyek vissza lábazni, mert látom mindenki csak azt hajtogatja, hogy ők milyen ügyes gyerekek voltak és egyszer sem késtek el sehonnan

2021. márc. 30. 18:14
 43/103 anonim ***** válasza:
48%
Fáj az igazság kérdező? Na nehogy már buksi simit várj azért, mert "csak" 5 alkalommal esett nehezedre kikelni az ágyból, és odaülni a géphez!
2021. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
57%
Ugye? Még a végén meg is kellett volna dicsérni, hogy nem volt több alkalom. :D Nem azt fitogtatják itt az emberek, hogy ők mekkora istenkirályok, hanem arra akarnak rávilágítani, hogy nem bánsz jól az időddel. És ha ne adj isten egyetemre is mennél, ott azért ennél jóval több elvárással fogsz találkozni (abba bele se menjünk, hogy van aki dolgozik is egyetem mellett). És főleg az életben nem túl hasznos ez a hozzáállás amit képviselsz. Nekem is van 30+-os ismerősöm, aki napközben szunyókál, aztán meg borul az egész bioritmusa, amikor fejben ott kellene lennie, nem tud, mert álmos, nyűgös. Mondanom sem kell, hogy évek óta csak nyűglődik, nem jut egyről a kettőre.
2021. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
66%

Túlreagálták kicsit, de ez valóban nem semmiség. Ha így folytatod az

igazolatlanok gyűjtését, a gyámügy is vizsgálatot indíthat a szüleid ellen. Ugyanis, x igazolatlan órát követően az iskola a gyámügynek jelenti a dolgot. Most pontosan nem tudom, hány órát kell ehhez összeszedni, hülyeséget meg nem akarok írni. Csak azért említem meg, hgoy megértsd, ez nem semmiség.

2021. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
47%
Jogosan vannak felháborodva, mert nem szóltál , hogy igazolják le ők, vagy mentél el orvoshoz, hogy kérj igazolást. Képzeld, ezért megvonhatják a családit is, stb... Nehogy már neked álljon feljebb! Itt nem a pénzről vam szó, hanem arról, hog, nem vagy képes alap dolgokra. Nem olyan megerőltető felkelni.
2021. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy az egész világ a pacsirtákhoz van igazítva. Bagolyként szenvedés. Ha felnőtt leszel, válassz olyan szakmát, aminél akkor alszol, amikor akarsz.
2021. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
75%
Otthon tanulás van, legalább egy órával később ráérsz felkelni, mint normális esetben. Emiatt gáz igazán a késés.
2021. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
35%
45ösnek teljesen igaza van
2021. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
70%

Én azon csodálkozom, hogy manapság ilyen hülyeségért lehet kapni igazgatóit. Persze, szaktanárit meg osztályfőnökit minden hülyeségért osztogattak, de igazgatóiért azért rendesen meg kellett dolgozni. Asszem én amiatt kaptam, hogy belógtam valami lezárt épületrészbe, bár persze nem loptam el semmit, de ez ért ennyit :D Ez még a szockó környékén volt. És ezek mindig ilyen "ügyek" voltak, amiken hüledezni kellett, meg jól megtárgyalni, hogy na, ki szökött meg az ablakon át tanítás alatt, ki verte szét a budikagylót, mit érdemel az a bűnös.. :D


Ilyen piszlicsáré elkésős ügyre nem emlékszem, hogy ebből bármiféle figyelmeztetés lett volna bármikor is. Na persze, lehet, hogy azért, mert én ha elaludtam, vagy nem volt kedvem iskolába menni, akkor volt annyi eszem, hogy elballagtam a körzeti orvoshoz: fáj a torkom, köhögök, blabla, kéne gyógyszer meg igazolás :P

2021. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!