Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
 51/103 anonim ***** válasza:
42%

#50

Na igen, ha nem bír felkelni (ONLINE OKTATÁSBAN) akkor legalább legyen annyi esze hogy szerez magának igazolást

2021. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
78%
Borzasztó az időmenedzselésed, és ez nagy baj, mert ha nem rakod rendbe, az egész életedre kihat és midnig ilyen időpazarló leszel, aki mindig mindenhonnan elkésik és folyton fáradt. Ennél százszor több kötelességed és dolgod lesz, ha felnősz. Nézz ilyen videókat, olvass a témában cikkeket. A szüleidtől pedig kérj elnézést, és ígérd meg, hogy változtatsz rajta.
2021. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy nálatok hogy volt, de mint már írtam is, nálunk ha valaki nem volt ott 5-10 percig, tehát a névsorolvasásnál, akkor beírták hiányzónak... ha a maradék 40-35 percben részt akartál venni, akkor nyílván azt már nem tudtad igazolni, az az órád igazolatlan hiányzásként lett nyílvántartva.
2021. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik például ilyen volt, hogy például 15 perccel tovább aludtam véletlenül, gyorsan kiugrottam az ágyból majd bekapcsoltam az órát, erre már senki nem is volt órán.. Aztán kiderült, hogy a tanár csak egy rövid bejelentést akart egy dolgozatról tenni, de persze be lettem írva hiányzónak.
2021. márc. 30. 19:12
 55/103 A kérdező kommentje:
az a baj háromnál előbb sehogy nem tudok elaludni mert nem vagyok álmos sem
2021. márc. 30. 19:19
 56/103 anonim ***** válasza:
71%
Én se lennék, ha délután egykor ébrednék fel. Sőt, senki nem lenne álmos.
2021. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 anonim ***** válasza:
73%
Ha délután alszol, ne csodálkozz, hogy este nem tudsz normális időben lefeküdni. Hagyd ki az "ovis alvást", és máris fáradrét leszel este 10-11-kor.
2021. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/103 anonim ***** válasza:
50%
Szerinted ha délután alszol hogy fogsz este aludni? XD És akkor a tanár a hülye mert beír hiányzónak (megjegyzem teljesen jogosan) és nem te...Ébresztő van egyébként beállítva neked?
2021. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
48%

Le lettem pontozva, mert kiálltam Kérdező mellett. Értem.

De kérdezem akkor én, megint. Válaszolók, akik most valószínűleg már jóval 20-30 év felett vannak. Voltatok valaha is online oktatásban? Nem. Ti nem tudjátok milyen, amikor a tanárok 0 magyarázat mellett próbálják nekünk odalökni az elmaradt anyagokat, és/vagy sokkal többet, mint normál oktatás alatt. Lehet, hogy nem rosszul osztja be az idejét, hanem mondjuk felad a tanár egy 5 oldalas fogalmazást a globalizációról, és meg kellene írnia másnapra, ezért van fent hajnalig, és nem tud felkelni időben. Ja, ebbe bele se gondoltak! Kedves, érett felnőttek. Mielőtt vitába szálltok valakivel, mérjétek fel az ő helyzetét is, nem csak a saját véleményetek számít, ami egyáltalán nem biztos, hogy helyes. Leírom még egyszer, a felnőtt lét NEM zárja ki az idiotizmus, és a tudatlanság határait.

Kérdező, ne foglalkozz velük. Annyit tudnak ellened felhozni ellened, hogy felnőttek, és, hogy állíts ébresztőt, mert 5 késés miatt kerülsz majd ki a középiskoládból. Vicc.

2021. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
49%
Mivel nem egyszeri eset hanem rendszeres probléma ezért kár ezzel próbálkozni, hogy “jaj szegény a nehéz fogalmazás miatt maradt fenn”.
2021. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!