Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó vagyok: amúgy kérj elnézést a szüleidtől és ígérd meg, hogy többet nem fordul elő. Mást nem tehetsz.
2021. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 alletta ***** válasza:
15%

"az iskola felkészítés is egyben az életre, a munkára, a felelősségre.


ezt kellene megértened!"


akkora hülyeséget írtam ezzel, hogy sokan nem értenek egyet vele. (a lepontozás miatt gondolom így.)

vagyis fontos megtanulni az időt jól beosztani.

2021. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
55%

Higgyétek el, majdnem 7 év után az oldalon már kiismertem ezeket


Jaja, te már az általánosban is ezt a kategóriát olvastad.

2021. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 A kérdező kommentje:

Igen, pontosabban 6. osztályban kezdtem :D

Egyébként érdekes, hogy azok a válaszok amik mellettem állnak, mind le vannak pontozva.

2021. márc. 30. 17:39
 35/103 A kérdező kommentje:
Bár a 7 év túlzás, inkább olyan 5
2021. márc. 30. 17:39
 36/103 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként érdekes, hogy azok a válaszok amik mellettem állnak, mind le vannak pontozva.


bizonyára egy korosztály vagytok, nemde..?

2021. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
57%

Higgyétek el, majdnem 7 év után az oldalon már kiismertem ezeket


És ha gyakorizás helyett tanulnál? Nem az éjszakába csúszna és fel tudnál kelni :-P

2021. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
51%
Drágám, te most azt szeretnéd hogy melléd álljunk abban hogy a késés az egy elfogadható dolog? És hogy 5 hónap alatt 5 óra az semmiség? Sem gimnázium alatt, sem 5 év egyetem alatt nem maradtam le egy kötelező óráról sem mert mindig fel tudtam kelni időben. És egyetemen valóban kell tanulni néha éjszaka is. Sőt az is előfordult hogy reggel 8:00kor kulcsra zárták a gyakorlati tanterem ajtaját és aki késett az nem kapott aláírást és nem mehetett vizsgázni ezért az a féléve elúszott. Sokszor meg lehet úszni a késéseket (sajnos) de ha egyszer belefutsz egy ilyenbe akkor majd átértékeled azt hogy mi a semmiség és mi nem.
2021. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
75%
Lehet kérdezték már ezt tőled de nem kezdem el olvasgatni a válaszokat. Én is aludtam már el, szóltam anyának és leigazolta. Ennyi. Nem várom meg amíg összegyűlik az igazgatói. Nyílván mérgesek lennének az én szüleim is. Miért nem szóltál nekik aznap amikor elaludtál és akkor nem gyűlt volna össze az igazgatóid?
2021. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
58%

#39 vagyok

De ha szóltál is volna akkor is megérteném őket hogy miért idegesek. 5 alkalommal elaludtál? Egyszer kétszer oké, megesik. De hogy ötször? Miért nem fekszel le időben? Te korosztályod körül lehetek, 16 éves vagyok, és tudom hogy jó sokáig fent lenni és sokáig aludni de megvárom ezzel a szünetet :D

Okkal mérgesek rád :D

2021. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!