Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 A kérdező kommentje:

"Szerintem itt csak annyi történt, hogy látják a szüleid, hogy teljesen elcseszték a nevelésed és egy felelősséghárító szar lett belőled."

"nem véletlen elalvásról van szó, hanem köptél magasan az iskolára/tanárra, és egyszerűen nem keltél fel. Mert te az megteheted."


Na örülök, hogy megjött a szándékosan kötekedő alja réteg is, akiknek tök mindegy mi szerepel a kérdésben, csak kötekedni akarnak direkt. Higgyétek el, majdnem 7 év után az oldalon már kiismertem ezeket. :D De eléggé hidegen hagynak a válaszaik, szóval itt akár be is fejezhetik.



Köszönöm a normális válaszokat, de az a gond, hogy hiába írjátok, hogy az iskola a felkészítés az életre, meg figyeljek oda a tanulásra meg ilyenek. Ezekből akkor tudnék meríteni, ha szándékos lógás lenne, nem pedig véletlen elalvás. Egyébként ha ennyire nem érdekelne az iskola, nem hiszem, hogy 4/5-ös tanuló lennék.

2021. márc. 30. 17:12
 22/103 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, de mit kell tanulni gimiben hajnalig? Mi az, amire nem eleg mondjuk delutan 3-tol ejfelig tanulni?

(Es akkor ez is mar durva eset).

Talan pakold el a telefonod es ne nyomkodd kozben, az sokat segit am :)


En csak erettsegi szobelik elott tanultam halalra magam, de emelteztem is kettobol.

Egyetemen pedig mar rendszeres a hajnalig tanulas, de 13 vizsgam volt legutobb, szoval ez meg ertheto is :D

2021. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy reggel felkelek álmosan, végigszenvedem az órákat, majd utána megyek vissza aludni délutánig. Majd miután felkeltem általában megyek edzeni, aztán utána még kaját csinálok, meg fürdök, ezzel simán el is megy az idő estig. Tehát a legtöbb iskolai feladat estére marad, és sokszor elhúzódik hajnalig.
2021. márc. 30. 17:16
 24/103 anonim ***** válasza:
72%

12es vagyok

Ok, véletlen volt, én elhiszem. Ettől függetlenül meg kell tanulnod időben felkelni, és nem a szüleidet okolni hogy próbálnak megnevelni. Az életben alap dolog hogy fel tudj kelni amikor kell, és ahelyett hogy hárítod a felelősséget, inkább gondolkozz azon hogy hogyan tudnál tenni azért hogy ez az elalvás dolog ne forduljon elő tőbbet.

Tudom hogy tiniként az ember azt hiszi hogy csak a jó jegyek számítanak, és ha 4/5ös tanuló vagy akkor teljesítetted az összes elvárást (én is ilyen voltam), de ez sajnos nem így van. És ezt meg kell tanulnod minél hamarabb.

2021. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg a szüleidnek, hogy ezentúl jobban figyelsz, és tényleg oszd be jobban az idődet, mert ez, hogy szakaszosan alszol és tanulsz, nem jó a szervezetednek sem. Ami már megtörtént, azzal már nem tudsz mit csinálni. De a jövőben ne vedd félvállról, mint most.
2021. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
0%
Maj jól kimész tüntetni.
2021. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy te kisbaba, hogy delutan is aludj. Orak utan pihensz, megcsinalod a kajad, oke, ez legyen mondjuk 2 ora.

Utana leulsz tanulni, utana edzel, es idoben lefekszel.

Szar az idobeosztasod.

2021. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan mondom, akik ide jöttek osztani az észt azok még életükben nem dolgoztak....

Én levelezőn tanulok, különben meg diplomáig targoncázok, a takarítótól kezdve, a többi targoncáson és árukiadóson át, egészen a főnökökig mindenki szokott késni legalább heti egyszer és legalább félórát.


Anyám háziorvosi rendelőben asszisztens, az orvos mindennap késik 20-30 percet és nem csak most, pandémia idején, hanem ez mindig is így volt. Illetve más orvosoknál is ezt tapasztalta...


A pizzafutár rendszeresen késik...


Nagymamámnak szenteste volt agyvérzése, apám hívta a mentőket, a kórház gyalog 30 perce van, 1 darab autó nem volt az utakon mégis 1 órába telt amíg kijöttek a mentők!!


A tanáraim is rendszeresen késnek!


5 óra hiányzás az semmi, főleg azt is beleszámítva, hogyha 10 percet késik egy diák, már igazolatlan lesz az óra.

2021. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, én nem értem miről papolnak a válaszolok. Kedveseim, biztos a 80-as években voltatok középiskolások, de azt ugye vágjátok, hogy nekünk egyetlen egy héten van 40-50 óránk? Tehát, ha a Kérdező október óta késett, vagy nem volt ott 5 órán, az semmi. És sajnálom, Kérdező, hogy a te iskoládban ilyen szigorúan veszik ezt, nálunk azt hiszem 25 igazolatlan óra után intézkednek. Valahogy próbáld meg ezt megértetni a szüleiddel is, és azt is, hogy egy igazgatói nem olyan a világ vége. És még az kedves előzők, hogy attól, hogy valakinek van 5 igazolatlanja nem jelenti azt, hogy nem tanul/lesz@rja az iskolát, Mert ti még sosem késtetek a munkahelyről, ugye?
2021. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
62%

Jelenléti oktatásról mennyit hiányoztál, hányszor aludtál el?


Szerintem, ha csak ez az 5 stiklid lenne, nem lennének így kiakadva a szüleid. Nem lehet, hogy azt látják, hogy hajnalig nyomkodod a gépet alvás helyett? Ezt nehezen hiszem el, hogy szinte minden nap hajnali 4-ig tanulsz... Csinálj magadnak normális időbeosztást.

2021. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!