Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
 61/103 anonim ***** válasza:
56%
Azért van fent hajnalig, mert délután egyig alszik, és nem a globalizáció-dolgozat miatt.
2021. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
65%

#60

Érdekes. Gimnáziumba járok. Emelt óra számban tanulok két nyelvet. Megsúgom, nagyon nehéz gimibe járok. Pluszban felső fokú angol nyelvvizsgára készülök és mellette középfokú németre. Nyílvánvalóan a sulira is rengeteget kell tanulnom. És mellette ha van időm KRESZ vizsgára tanulok. Van hogy este fejezem be a tanulást, úgy hogy nem alszok délután. Igen az online oktatásban sokkal nehezebb tanulni, már aki becsületesen tanul és nem kipuskázik mindent, mivel meg van rá a lehetőség. De ez nem jogosít fel arra hogy ennyi alkalommal el aludj. Nem vagyok szent, aludtam már el, ebben az évben kétszer. De mindkét alkalommal maximum 10 percet. Amint fel keltem mentem be órára, a késésem meg anyukám igazolta. Szóval kérlek ne védd a kérdezőt mert nincs igaza. Nehéz az online oktatás, de ki lehet bírni. Nem az egyszeri elalvással van a baj, mindenkivel megesik, normális dolog. De az hogy ennyiszer ráadásul arra nem képes hogy szerezzen igazolást utána meg gyakori kérdéseken csodálkozik hogy húha igazgatóit kapott az nem okés.

Az meg hogy hajnalig tanul..... ugyan már, ha délután alszik egyértelmű hogy hajnalig tanul, valamikor meg kell csinálni a házit.

2021. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim ***** válasza:
71%

Egy 5 oldalas esszenek soha nem masnap a hatarideje, de ha megis, megugorhato maximum 3-4 ora alatt, ha lassu vagy. Idoben kene elkezdeni, nem utolso pillanatra hagyni, ez a titok :)


Egyebkent alairom, hogy ez a helyzet most mindenkinek nehez, lehet, ha nem egyetem vege fele csoppenek bele az online oktatasba, hanem 15 evesen, akkor en sem tudnam beosztani az idomet.

De meg kell probalni piciket onallosodni, nem kifogasokat keresni, hanem felelosseget vallalni a tetteinkert.


A kerdezo meg ne aludjon delutan, aztan tud aludni este, tok egyszeru a keplet. Igyal kavet, setalj egy kort, mindegy, de ne aludj :)

2021. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
58%

#63 vagyok

Egyébként az ébresztő egy rettentően hasznos dolog, próbáld ki! ;)


(Van egy sejtésem hogy erre az lesz a kifogás hogy nem hallja és ezért nem tud felkelni rá....)

2021. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:
66%

#63.

#60-as vagyok, nem olvastam a Kérdező előző hozzászólásait, csak a többit. Délután alvásról most olvasok először. Bocsánat, akkor rosszul ítéltem ezt meg, csak annak fényében mondtam írtam, hogy vannak osztálytársaim/barátaim akiknek hasonló problémái vannak online oktatás alatt, mint amit írtam, de ők nem alszanak korántsem délután. Na mindegy. Akkor ez van Kérdező, alkalmazkodni kell, senkinek nem jó most ez a helyzet.

2021. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 anonim ***** válasza:
80%

Tökmindegy, mennyi a tanulnivaló, normál esetben, hogy reggel 8ra beérj, 6 körül fel kell kelni.

Most bőven ráérsz fél8kor, sőt, lazább tanár mellett 8 előtt tíz perccel.

Naponta minimum másfél órával többet alhatsz, így az időbeosztási gond puszta kifogás.


Éjszaka meg persze, hogy nem fáradt, aki minden óra között és délután is alszik. És persze, hogy így nem jut idő semmire.

2021. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nagyobb gond annál az 5 igazolatlannál az, hogy teljesen felborulóban van a bioritmusod. S amikor majd kéne (egyetem+mellette munka esetleg) már nem fogsz tudni visszaszokni a rendes alvásra. De sajnos sejtem hogy nem fogadod meg a tanácsokat hogy addig változtass amíg tudsz,én se tettem. Most szívok. Mindenki maga rontja el az életét.
2021. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem bőven túlreagálták a szüleid az egészet. A világon semmi nem múlik egy igazgatói figyelmeztetésen (nem is értem ilyen hülyeségekért miért adnak), nem is tettél semmi rosszat csak elaludtál és ez bárkivel előfordulhat, nem direkt lógtál, ugyanúgy jól tanulsz stb. Nem értem, hogy hol itt a baj. Én abszolút átérzem, hogy nagyon nehéz ez az időszak, mindenkit megvisel, sokkal nehezebb így tanulni, sokkal nehezebb a megszokott napi ritmust tartani stb. Én jelenleg egyetemre járok és mellette tanulok, de kínlódás az egész, borzalom. A szaktársaim nagy része passzivált és én is erősen gondolkozom rajta, mert egyértelműen sokat romlott a teljesítményem (korábban tök jól tanultam, négyesnél rosszabb jegyem soha nem volt, mindig mindent határidőre meg tudtam csinálni, az összes órámra bejártam), sokkal nehezebben tudok koncentrálni, sokkal stresszesebb és feszültebb vagyok, sokat idegeskedek, sokkal fáradtabb vagyok, nem tudok rendesen aludni stb. Nekem gimiben is csomót kellett tanulnom, én is sokat éjszakáztam miatta és az online oktatással is van tapasztalatom az egyetemen, úgyhogy valahol átérzem ezt. Kicsit fel is idegesítettek az okoskodó kommentek, mert nagyon sok emberben kb. nulla empátia van, fogalmuk nincsen a helyzetről, a kérdező nem “ovis alvást tart” hanem azért alszik délután mert éjjel nem tud aludni és fáradt, ezt sem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell... Szerintem ne foglalkozz ezzel, próbálj többet ne hiányozni/késni, tanulj stb., de feleslegesen ne emészd magad ezen, mert nem érdemes.
2021. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 anonim ***** válasza:
70%
Én azt nem értem, hogy online oktatás alatt hogy lehet késni. Normál esetben, mikor be kell járni a suliba, legalább egy órával előbb fel kell kelni, elkészülni, utazni/gyalogolni. Most csak annyit kell tenned, hogy az öledbevested a laptopot/beülsz a gép elé és ennyi. Szóval ezt hogy???
2021. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
33%
69-es Leírta: elaludt. Mit kell ezen értetlenkedni?
2021. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!