Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim egy ilyen iskolai semmiség miatt így ki vannak akadva?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban 5 igazolatlan órától igazgatói figyelmeztetés jár. És ez az 5 igazolatlan sajnos összejött nekem november óta, mert volt párszor, hogy véletlenül elaludtam és nem keltem fel órára, de amúgy mindig bepótoltam az elmaradásomat, meg amúgy sem vagyok rossz tanuló.

És erről ugye küldenek levelet, hogy igazgatóit kaptam. Viszont a mamám lakcíme van megadva, mert mi viszonylag sokat költözünk, aztán a mamám kapta meg a levelet, aki utána felhívta apámat. Aki meg azzal hívott fel engem idegesen, hogy jött valami levél arról hogy ki fognak rúgni engem az iskolából meg hogy nem tanulok.. Mondom komolyan a mamám kitalált hülyeségei miatt felkeltett, inkább rányomtam a telefont, olyan ideges lettem. Közben anyám is folyamatosan piszkál, hogy ki fognak rúgni az iskolából meg hogy embereljem meg magam, meg ilyenek.

És nagyon idegesít, mert csak egy rohadt figyelmeztetőt kaptam. Ahhoz, hogy kirúgjanak, addig még van intő meg fegyelmi is, meg ehhez legalább még egy 15-20 igazolatlan kéne.. Tudom, mert az egyik osztálytársam pár hete lett kirúgva.

Hogyan értessem meg velük, hogy kb. semmi nem történt?


2021. márc. 30. 16:35
 71/103 anonim ***** válasza:
29%
#70 Valószínűleg úgy érti hogy most elég 1 (az én esetemben pl 2) órával később kelni, és ő mégis képes elaludni. Nem tudom suliba hogy járna be akkor...
2021. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
62%

#68

Persze, bíztasd a rosszra :D

Azért nem tud aludni éjszaka mert egész nap alszik.

Én is online oktatásban vagyok, nekem is nehéz, nem csak neki. Konkrétan egész Magyarország online oktatásban van, ennyi erővel akkor aludjon el mindenki, sőt be se menjünk órára mert nehéz.... :D

2021. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
93%

Mostmár nem lehet mit tenni. Kérj bocsánatot a szüleidtől és együtt találjatok/alakítsatok ki egy jobb időbeosztást.

Én is nehezen alszom el, de ha lefárasztom magam ,akkor már 10-kor kidőlök. Legközelebb akármennyire is fáradt vagy ,ne aludj napközben, nehéz lesz ,de idővel átszoktatod a szervezeted és elbírsz majd aludni este 11 körül.

Ha este eddzel, az is hátráltató tényező lehet. Én példáúl edzés után nagyon felélénkülök,ezért legkésőbb délután szoktam.

2021. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:
13%

71-es Nincsen semmiféle összefüggés a kettő között. Attól, hogy esetleg később kell kelnie, még ugyanúgy elaludhat. Korábban pedig bejárt az iskolába, tehát a kérdés is értelmetlen, valószínűleg most is bejárna.

72-es Nem bíztattam rosszra. Nem mindenki egyforma, innentől fogva felesleges ilyen hasonlatokat hozni. Valakire pozitív hatással van az online oktatás, valakit pedig megvisel.

2021. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:
68%

A legtöbb emberre negatív hatással van a digitális oktatás, mégsem annyira felelőtlenek hogy egész nap alszanak, éjszaka fent vannak és reggel meg nem bírnak felkelni. Ez az ő hibája. Nehogy már ő legyen a szegény gyerek és sajnáljuk hogy hajnalig tanul, és ezért van ennyire kimerülve. Ugyan már....

Elhiszem hogy tanul, de pont azért tanul hajnalig mert a napot végig alussza ;)

2021. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:
74%

75-ös vagyok

Azt elfelejtettem írni hogy más is kibírja bírja ki ő is. Ha meg továbbra sem képes változtatni az idő beosztásán akkor meg ne csodálkozzon.

2021. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
28%
75-ös Na pont ez a “más is kibírja, kibírja ő is”, “ne csodálkozzon”, “ez az ő hibája” féle hozzáállás az, amit ki kellene irtani az emberekből.
2021. márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
81%
Nem ezt mondanám ha tudnám hogy tényleg meg tesz mindent. Elolvastad te egyáltalán amiket írt? Késik órákról, órák között alszik, órák után is alszik. Éjszaka meg nem alszik. Igazad van védjük szegény gyereket, milyen rossz neki.
2021. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
13%
78-as Ha te nem csak elolvastad volna, hanem értelmezted is volna a leírtakat, valamint lenne benned egy kis empátia, akkor értenéd. Azért késik óráról, mert elaludt (nem szándékosan lógott!!). Azért alszik órák között és után, mert fárad, álmos, kimerült és éjjel nem tud aludni. Éjjel pedig azért nem tud aludni, mert tanul, felborult a napirendje, megviseli az online oktatás. Igenis rossz szerencsétlennek, és ezért nem őt kell hibáztatni.
2021. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a felborult napirendet azzal lehet megoldani hogy az egyik nap kibírja alvás nélkül, akármennyire is nehéz, iszik kávét. Aztán este már fog tudni aludni. Nem őt kell sajnálni hanem meg kéne oldani
2021. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!