Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 29 éves és soha nem volt barátnőm se de mai napig szülőknél lakok. Körübelül 20 éves korom óta dolgozok és kb. 15 milliót tudtam ez ideáig gyűjteni. Ebből a 15 millióból még egy panellakás árát sem tudnám kifizetni illetve én egy kertes házat akarok venni és hitel nélkül. Tehát gyűjtenem kell. Mivel a szülők nem tudják nekem állni sem az önerőt sem eygy kis plussz pénzt ezért én magam gyűjtőm de ez ahhoz vezet hogy mai napig szülőknél kell hogy éljek. A szüleim viszont naponta mondják hogy költözzek el meg ez meg az. De egyszerűen lehetőségem sincs rá. Szóval mit tegyek? Költözzek el és az életben nem lesz kertes házam vagy maradjak még otthon és gyűjtsek még kb 20 millió forintig és aztán egy kisebb hitellel tudnék venni egy kisebb kerets házat. Viszont akkor még 3-4 évig kell hogy a szülőknél lakjak és pénzeljenek.
2021. ápr. 6. 13:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
84%
Keleti zsákfalukban lehet annyiért kapni.
2021. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
95%
Az azért annyi, mert nincs a közelben normális munkalehetőség vagy rossz a környék.
2021. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 A kérdező kommentje:
20:as: Én felnövök ha adsz pénzt. A problémákat a mai világban csak pénzzel lehet megoldani tehát ez hogy felnőni és elköltözni otthonról csak sok pénzből lehet megoldani. Tehát sok ember amúgy úgy csinálja hogy örököl vagy a szülök adnak nekik egy kisebb tőkét egy házra és plussz a gyűjtőgetésből meg hitelből megtudják venni és általában sokan párban vesznek. Úgy meg még könnyebb.
2021. ápr. 6. 14:38
 24/103 anonim ***** válasza:
100%

Én értem az érvelésed, de 29 évesen, úgy, hogy még nem volt barátnőd sem, szerintem változtatni kellene a gondolkodásodon. Vagy olyan helyen vegyél házat, ahol tudsz ennyi pénzért, keress munkát ott vagy járj be Budapestre. Vagy vegyél egy lakást és lásd el magad 35 négyzet éterben... Az hogy össze tudtál ennyi pénzt gyűjteni a szüleid érdeme is. Az élet nem igazságos. Ebből kell kihozni a maximumot, némi lemondással jár, vagy ha úgy tetszik kompromisszummal, ha el akarsz érni valamit.

Azt várod, hogy erősítsünk meg, h te szegény, nem kaptál semmit, miért nem engedik, hogy még tíz évig gyűjtögess úgy, h még zsebpénzt is kapsz?

Szerintem igenis rózsás a helyzeted, csak túl kényelmes ez az életmód jelenleg neked.

2021. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
33%
Költözz faluba.. ..Aha aztan dögölj meg ott mert munka az nincs. Felújítás faluban=helyi alkoholisták barkácsolnak. Ja és be lehet járni csak le ne essen 3 cm hó.
2021. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 A kérdező kommentje:
Csak ezen agyalok már mióta. Van egy nővérem aki másfél évvel idősebb nálam és ő is ebbe a helyzetbe van csak neki van párja és nála lakik de ha szakít vele akkor hazaköltözik és 4 felnőtt ember egy kis panelban borzasztó. Vidéken sem kap egy normális kertes házat az ember. De vidéken meg hogy járjak be Pestre dolgozni? Mérlegelni kell. Van most ügye 15 millióm vagy azt csinálom amit anno a szüleim hogy vesznek egy kis lakást és még 20 év után is fizetik majd a hitelt ha nagyobb lakást vesznek vagy gyűjtőm tovább még 8 évig. Scak ez a gyujtogetés nagyon sokat elvesz az ember életéből ügye. Én meg nem akarok életem végééig akár saját akár szülői lakásban nyomorgni mert nekem kell a kert szeretném azt is meg tapasztalani hogy milyen kertes házban lakni. Tehát ez csak úúgy lenne még egy jobb megoldás ha többet keresnek mondjuk havi 1 milliót akkor még hamarabb elérhető lenne de kifizet manapság nettó 1 milliót havonta bármilyen alkalmazottnak?
2021. ápr. 6. 14:47
 27/103 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat 4 felnőtt egy kertes házban is borzasztó együtt. És egy kertes ház sok munkával is jár, az megvan?


Kevés fiatalnak van ennyi pénze, szerintem tedd össze a kezed, fektesd be valahogyan, ha már ennyire nem akaródzik elköltözni.


De a legjobb megoldás akkor is a költözés szerintem. Éltél már egyedül társasházban? Szerintem nagy szabadságot adna az is. Az önálló életvitelt is meg kell tanulni, mikor szeretnéd elkezdeni? 37 évesen?

Családunkban volt ilyen férfi, igaz neki nem voltak hasonló igényei, és inkább a szülei húzták le őt, végül talált egy nőt nagy nehezen magának, akihez odaköltözött és évekig azon ment a vita, hogy nem vált le még az anyjáról. Hát sok sikert kérdező!

2021. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
100%
Kellhet a kert, el is hiszem, nekem is kéne. Én személyesen nem ismerek olyan embert, aki ne a házat választaná a panel helyett, mégis panelban lakik az ismerőseim jelentős hányada. De ha nincs pénz rá, akkor nincs. Vegyél egy élhető méretű panelt, fizesd ki a hiteled, találkozol majd valakivel és együtt megteremtitek a kertes házat. Ha meg nem így alakul az élet, 20-30 év alatt csak összehozod magadnak is.
2021. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hol lehet ennyiért családi házat venni.

Talán ott, ahol a lakosság 90%-a c... és 99%-a munkanélküli. Ahol a dologtalan fiatalok között hódít a herbál, éjjelente mindent széjjel lopnak, az öregeket egy nagyobb adag sonkáért agyonverik saját házukban. Melyik fiatal, értelmiségi nő menne ilyen faluba bármilyen szép családi házba is?


Győrben (ami ugye szintén vidék, mert nem Budapest) szerényebb környéken egy szerényebb családi ház 30-40 M Ft. A felkapott városrészek polgári villáiról jobb, ha nem is beszélünk. Nem egyet 100 M Ft körül hirdetnek. Ha kifelé megyünk az városból, lassan, nagyon lassan csökkennek az árak. 30-50 km-es távolságban reális 15 M Ft-ért nem felújított, de nem vizesedő, nem repedt, kétszobás 70-80 m2 körüli házat találni. Egy poros faluban, ahol a közbiztonság ugyan normális, de szórakozási lehetőség a kocsma, a helyi boltban meg kb. az kapható, amire az idős néniknek-bácsiknak szüksége van. És akkor zár, amikor te hazaindulsz a (városi) munkahelyedről.


Szóval őszintén kíváncsi volnék, hol vannak ezek a takaros családi házak 5-7 vagy akár csak 10 M Ft-ért.


Fentiekből adódóan a kérdező lehetőségei (ha csak nem állandó távmunkában tud dolgozni), gyakorlatilag bezárultak. Ha ragaszkodik budapesti munkahelyéhez és a családi házhoz, akkor 40 éves korában is a szüleivel fog lakni. Talán 50 évesen meg tudja ezt valósítani ..... és akkor nekiáll majd párt keresni, családot alapítani, ami teljesen abszurd .... Rég el lesz késve, és rájön, hogy az élete mégiscsak eltelt egy panellakásban magányosan.

2021. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 A kérdező kommentje:

Akkor csak mutatom hogy Pesten az egyik legolcsóbb kerületben mondjuk a munkahelyemhez is közel ennyi egy panellakás: [link]


És ez még csak felujított sem. Akkor mutatok egy másikat: [link]


Ez szintén egy kis lyuk és ráadásul 1 szobás 20 millióért !


Ez meg egy tégla építésű kis lakás és sck 2 szobás és ez sincs felújítv a túlzottan [link] 37 millióért.


Tehát akkor kérdezem tőletek méegyegyszer 15 millióból amit 8 évni gyujtogetéssel gyujtottem még panelt sem tudok venni. Elképesztően magasak az árak ahogy ltájátok ti is. Valami borzasztó. ÉS akkor ezek nem is kertes házak. Hitelt meg scak kertes házra vennék fel. Mert ha felveszek egy panelra akkor fizethetem 10 évig és akkor soha nem lezs kertes házam sem mert nem tudok rá gyűjteni. ÉS mellette ügye élni is kell plusszban.

2021. ápr. 6. 15:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!