Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén leszek 29 éves és soha nem volt barátnőm se de mai napig szülőknél lakok. Körübelül 20 éves korom óta dolgozok és kb. 15 milliót tudtam ez ideáig gyűjteni. Ebből a 15 millióból még egy panellakás árát sem tudnám kifizetni illetve én egy kertes házat akarok venni és hitel nélkül. Tehát gyűjtenem kell. Mivel a szülők nem tudják nekem állni sem az önerőt sem eygy kis plussz pénzt ezért én magam gyűjtőm de ez ahhoz vezet hogy mai napig szülőknél kell hogy éljek. A szüleim viszont naponta mondják hogy költözzek el meg ez meg az. De egyszerűen lehetőségem sincs rá. Szóval mit tegyek? Költözzek el és az életben nem lesz kertes házam vagy maradjak még otthon és gyűjtsek még kb 20 millió forintig és aztán egy kisebb hitellel tudnék venni egy kisebb kerets házat. Viszont akkor még 3-4 évig kell hogy a szülőknél lakjak és pénzeljenek.
2021. ápr. 6. 13:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 A kérdező kommentje:
39:es Igen te is azt írtad egy jó szakmával. Kint keresik pl. a hegesztőket meg villanyszerelőket illetve egyéb szakmunkásokat is. Viszont nekem sajnos nincs ilyen végezttségem és ha kiakarok egyet tanulni az beletelik 2-3 évbe tehát megint ott tartok hogy ha karriert módosítok akkor ugyan annyi időbe beletelik mint az hogy összegyűjtők pénzt. Hiszen a tanulás meg a gyakorlat a tapasztalat az nem kis idő.
2021. ápr. 6. 20:07
 42/103 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel hazat hitelre, van ra eleg onerod. Mit nem ertesz ezen ? Anyadekon eloskodsz mint egy pioca. Pofamrol lesulne a bor ha anyam etetne mikor dolgozom es van 15 milliom.
2021. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 A kérdező kommentje:
42.es Ha végigolvastad volna a kérdésem és a válaszimat akkor tudhatnád hogy hitelt csak kertes házra fogok felvenni. Ez így bent van neked? vagy ezt sem érted? A másik meg ha felveszek egy sza..os panellakásra hitelt akkor azt fizetnem kell és mellette élni plussz rezsit fizetni és stb. Tehát még csak gyűjteni sem fogok tudni kerets házra mert elviszi a hitel a pénzemet. Szóval ez az ötleted kilőve. Jah és nem vagyok pioca hanem normális dolgozó ember csak nem rendelkezek akkora összeggel hogy tudjak venni egy házat hogy külön éljek.
2021. ápr. 6. 20:22
 44/103 anonim ***** válasza:
100%

Es mi gatol meg abban , hogy 15 millio onerore kertes hazra vegyel fel hitelt ?

Es de pioca vagy, mert eltartatod magad, az hogy dolgpzol az annyit jelent , hogy gyujtogetsz,de a szuleid tartanak el 30 evesen. Annyira szanalom. Arra nem gondolsz, hogy ok is gyujtogethettek volna inkabb az elmult 10 evben mint a felnőtt gyerekuket etessek es tartsak el?

2021. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 A kérdező kommentje:
Mi az mi gátol meg? Hol adnak 15 millios önerőre havi maximum 100 ezres törlesztővel egy 60-70 milliós átlagos Pesti kertes házra hitelt? Csak egy kis számítás: Ha neked van 15 milliót és mondjuk 75 millióért akarsz házat venni akkor felvehetsz 60 milliót. Viszont akkor a ház vételárának 85 milliónak kell lenni tehát 25 millió önerő kell tehát plussz 10 millió ahhoz hogy feltudjak venni 60 milliót házra mondjuk. De ha 55 milliót veszek fel akkor a ház vételára 78 millió ft kell hogy legyen tehát akkor is kell plussz 10 millió ft. Ha lenne plussz 10 millió forintom akkor felveszek mondjuk 50 milliót akkor annak a ház vételára 71 milliónk kell lenni és 50 millió meg 15 millió az 65 millió tehát akkor is kell 6 millió ft. Tehát 15 millió még semmire nem elég. Én régen ezeket kiszámoltam. Aztán felveszek 20 évre hitelt akkor annak a havi törlesztése 262 ezer ft. Tehát jóval több mint maga a fizetésem. Tehát innentől kezdve ez se egy jó megoldásod. És te vagy a pioca mert ha te azt írod hogy én oldjam meg ennyiből a külön élést akkor te hogyan oldottad meg? Meséljél csak. Kiváncsi vagyok rá.
2021. ápr. 6. 20:41
 46/103 anonim ***** válasza:
100%

Igények azok vannak. Te a világért se adnál le belőlük, de szüleid etessenek, pénzeljenek egy életképtelen férfit? Mert már ne is haragudj, de az vagy. Könyvelőként is tudnál többet is keresni... De lefogadom, hogy ez az első munkahelyed.

Szüleidet sajnálom, bár maguknak köszönhetik, hogy ilyen lettél.

2021. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
100%

Ugy , hogy dolgoztam 2 helyen mint egy orult alberletben eltem. Es nem nyomorogtam a szuleim nyakan a panelban. Igy mivel onalobb voltam mint egy 3 eves, lett baratom , ugy anyagilag is konyebb lett. Gyerekunk szuletett , es 3 evig nyomtuk kulon, ugy hogy o kulfoldon en meg itthon, gyerek es munka. Gyujtogettunk es nem pesten akartunk 70 millioert hazat venni. Nekem sosem segitettek annyit sem a szuleim mint neked. Mert nem tehettek meg. Sajnos mar nem elnek.

Egyebkent szedd ki a fejed a segg..edbol es koltozz el Bdapestrol. Csajod, nincs barataid nincsenek, konyveloi allas mashol is van. Mi Pécsen lakunk itt mar a 15 milliodbol is lehet hazat venni , 25-30 milliobol meg mar csodalatos hazakat es konyvelo itt is keres 250 ezret.

Egyszeruen csak eletkeptelen vagy.

2021. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 A kérdező kommentje:
Milyen? Bár nem állok le veled vitatkozni egy anonim válaszolóval. De kérdezem még mindig hogy te hogyan vettél saját lakást vagy házat. Hogyan szereztél rá önerőt hitelt vettél e fel és stb. És képzeld mielőtt megint letámadsz hogy a magas fizetést igérő állásoknál ro..adt nagy a jelentkezések száma mert mindenkinek kell a több pénz és fizetés. Tehát inenntől kedzve ott már versenyzés folyik és csakis a legjobbat veszik fel és fizetnek neki mondjuk nettó 600 ezret. Mivel nem lehet mindenki a legjobb ezért én már pályáztam ilyen jellegű állásokra de sikertelenül sajnos. A kereset határozza meg az ember sorsát és életét vagyis a pénz. De a Magyar cégek nem arról híresek hogy oda vágjanak egy tapasztalte mbernek nettó 600-800 ezer forintot amiből már lehetne mit kezdeni az életben.
2021. ápr. 6. 20:54
 49/103 A kérdező kommentje:
47:es Szóval te nő vagy? Akkor ez már megint másik eset. Egy nő ha szül gyereket akkor meg ott a CSOK pláne akinek párja is van ezerszel könnyebb. De ezt is már megtárgyaltuk egyszer itt a kérdésemnél hogy párban könnyebb házat venni. Párban könnyebb. De nem a férfiak döntenek egy nőnek a választásán hanem a nő dönt hogy ő milyen férfit választ magának. ÉS ezzel eldőlt minden. Bárki bármit mond ilyen esetben egy nőnek jóval könnyebb mert ott van a férfi a párja aki nyilván jól keres és eltudja tartania ddig is a családját amíg a nő otthon van a gyerekével. MIndig a nő dönt. Tehát én ezért nem szeretem ha egy nő mondja meg nekem a tutit amikor teljesen más felfogásúak mint a férfiak.
2021. ápr. 6. 21:00
 50/103 anonim ***** válasza:
100%
Mint irtam 3 evig kulon eltunk , az en fizetesembol , igy az o kulfoldi fizujat javareszt el lehetett tenni. De meg igy sem volt annyink mint neked. Mert teljesen 0 rol indultunk. Ezt erts ugy ,hogy semmink sem volt es az elso ev arra ment el , hogy hol agyat vettunk , hol szekrenyt ,megcsinaltam a jogsit, vettunk egy autot,majd meg egyet stb. 12 millio ftert vettunk hazat pécstol 5 kmre, es 5 millio hitelt vettunk fel , hogy megcsinaljuk amit meg kell. Iszonyu sokat meloztunk rajta, munka utan mentunk es csinaltuk. Es sosem talaltunk ki ilyen ocska kifogasokat mint te. Pontosan eleg penzed van ahhoz , hogy vegre elkoltozz es kezdj magaddal valamit.
2021. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!