Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól rám anyám ilyen...

Jogosan szól rám anyám ilyen miatt vagy pedig semmi köze ehhez?

Figyelt kérdés

A téma a csúnyabeszéd. Ritkán találkozunk anyámmal, úgy 2 havonta kb. Most ünnepek miatt volt egy kissebb összejövetel. Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélek és nem minden második szavam csúnya szó, de azért olykor előfordul.

Anyám ilyenkor rámkiabál, szó szerint kiabál, hogy ne beszéljek így. A helyzet az, hogy 29 éves vagyok, és szerintem semmi köze ahhoz, hogy beszélek.

Kisgyerek nincs a közelben, semmi ilyen. Egyszerűen csak nem szereti.


Tegnap már szóltam neki, hogy most már fejezze be az okítást, mert az nem az ő dolga, hogy hogyan beszélek. Mit gondoltok, jogosan szól ilyenkor?



2021. ápr. 6. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 Micimacko67 ***** válasza:
21%
Kérdező, felhomályosítanál bennünket egyszerű prolikat, hogy nálad mit takar a csúnya beszéd?
2021. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 anonim ***** válasza:
68%
#29 ugyan, ők akkor is virágnyelven beszélnek ha beverik a kislábujjukat az asztal lábába. még elnézést is kérnek tőle
2021. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 anonim ***** válasza:
35%
29, en is szoktam csúnyán beszelni, sot.. de tudom hol a helye ennek, pedig egy 10essel kevesebb vagyok. barataimmal beszelhetek igy, de a szüleimmel/felnőttekkel nem fogok. ez nem olyan, hogy “szeretek feketét hordani, semmi koze hozza masnak”. ehhez van koze masnak ugyanis hozza kommunikálsz igy.
2021. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim ***** válasza:
32%
Miért kérdező hogy lehet szépen káromkodni? Nem hinném hogy anyukádnak azzal van baja hogy olyanokat mondasz hogy a kismacska rúgja meg...
2021. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
19%
#33 te maximum jogilag felnőtt, gyakorlatilag még gyerek, aki felnőttekkel kommunikál. a kérdező 29, felnőtt, ő felnőttként kommunikál felnőttekkel. nem ugyanaz a helyzet mint nálad. vagy szerinted a felnőttek egymás közt nem káromkodnak néha?
2021. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 A kérdező kommentje:

33, barátaiddal beszélhetsz hogy? Mert nem tudod, hogy beszélek, fogalmad sincs róla.

Abból látszik, hogy még csak az okmányaidon vagy felnőtt, hogy azt hiszed, a barátaid kevesebb tiszteletet érdemelnek, mint a szüleid vagy más "felnőttek". Ha magadat is felnőttnek tekinted majd, a szintén felnőtt barátaiddal, akkor rájössz, hogy nem azon múlik a tisztelet, hogy egy 6 órás összejövetel alatt végig virágnyelven beszélsz, miközben a haveraiddal jobbra-balra bazdmegolsz.

2021. ápr. 6. 16:10
 37/137 anonim ***** válasza:
18%
#30: De.
2021. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
21%

"Abból látszik, hogy még csak az okmányaidon vagy felnőtt, hogy azt hiszed, a barátaid kevesebb tiszteletet érdemelnek, mint a szüleid vagy más "felnőttek". "

Mert te gondolom a haverjaidat is magázod úgy, mint az időseket ugye?

Arra még egyébként mindig nem válaszoltál, hogy AZON AZ EGY KONKRÉT ÖSSZEJÖVETELEN, AMIT A KÉRDÉSBEN MEGNEVEZTÉL, ANYÁDNÁL VOLTÁL VAGY NEM?

2021. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
56%

35, a kerdezo azt írta, hogy csúnyán beszel, nem azt hogy neha elejt egy b@szkit. ha 2 havonta találkozik az anyjával, nem tudom mit nem lehet azon kibírni, hogy ne beszelj ugy, mint egy kocsis FELNŐTT NO LÉTEDRE. mert pont hogy egy gyerektől oke lenne, hogy nem tudja meg mikor kell viselkedni, de egy nőtől gaz.


Kerdezo: akkor nem tudom minek tetted fel a kérdést, ha csak a seggnyalast fogadod el. :/

2021. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 A kérdező kommentje:

"Mert te gondolom a haverjaidat is magázod úgy, mint az időseket ugye?"

- felnőtt emberek körében bunkóság a csendőrpertu, akit én magázok, az engem viszont magáz, és a tegezés is kölcsönös.

29 éves nőként mondjuk nem nagyon szokták elvárni, hogy én magázzak valakit, miközben simán letegeznek. Majd ha tényleg felnősz, megtudod.


Egyébként hiába kiabálsz, nem fogom leírni, hol voltunk tegnap, mert e kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, ugyanis, mint írtam, bárhol, bárki előtt lekiabál, és a kérdés sem a tegnapi esetre, hanem általánosságban fogalmazódott meg.

2021. ápr. 6. 16:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!