Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Figyelt kérdés
Anyám megkérdezte, hogy megmelegítse-e a krumplit. Én mondtam, igen, mert akkor akartam enni. Ekkor rávágta, hogy én is megmelegíthetném. Erre azt mondtam, hogy ha már megkérdezte, melegítse meg, meg hogy persze, ha apám kérné, egyből ugrana neki, hogy megcsinálja. Akkor ő azt felelte, hogy hát igen, mert ő keresi a pénzt. Hát basszus, én meg a lánya vagyok. Normális ez a gondolkodás?
2021. ápr. 11. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
92%

13-ra:

Engem is meghökkentenek ezek a válaszok, de tény, hogy a gyakorin néha nagyon szélsőséges vélemények jönnek össze.


Szóval.

Előrebocsátom, hogy magam is szülő (apa) vagyok.

Ha megkérdezte anyukád, hogy megmelegítse-e, akkor böszmeség utána megjegyzést tennie, hogy te is megmelegíthetnéd. Igen, megmelegíthetnéd. De akkor mi a bánatnak kérdezte meg? Játssza a mártírszerepet, és ehhez egy ilyen pitiáner dolgot, hogy a krumplit 2 percre berakja a mikróba, ezt használja fel.


Jobbat nem tudok mondani, kérdező, értsd anyukád eszéhez. Erős időjárási front jön, talán változó korban van, talán apád régen elégítette ki ..... aztán rajtad csattan a frusztrációja. Ez van, tedd túl rajta magad, mert 2 perc bosszankodásnál többet nem érdemel a téma.

2021. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy ez normális-e, vagy sem, mélyebbre kellene menni. Sok családban ősídők óta az a "rend", hogy a férfi tartja el a családot, ezért neki előjogai vannak, a felesége pedig ennek fejében ellátja, kiszolgálja őt. Van, ahol ez most is jól működik és van, ahol nagyon nem, főleg ott nem, ahol a nő is dolgozik, el tudja tartani magát. Anyukád valószínűleg egy ilyen családban nőtt fel, ezt a mintát hozta otthonról, vagy pedig az is lehet, hogy belekényszerült és nem annyira élvezi a szolga szerepet. Az, hogy téged nem akar kiszolgálni, az teljesen természetes, az ő értékrendjében csak az szerepel, hogy az eltartót kell körülugrálni. Nem megsértődni kellene ezen, hanem beszélgetni vele ezekről a dolgokról.
2021. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
51%
20. Nincs ezen mit megérteni! Kispályás hisztizés.
2021. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
63%
Apud a fèrje. Haza megy, vacsival vàrja. Ez igy van elfogadva, te pedig nagylány vagy, neked már be kellene segíteni anyudnak
2021. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
22. Először is köszönöm a válaszodat! Másodszor, hidd el, nem először játszottal ezt el, én pedig eleve érzékeny vagyok arra, ha valaki valamit megígér, és akkor nem tartja be, vagy utólag baja van vele. És igen, bánt, ha azt látom, hogy apám egyet szól, anyám ugrik, és akkor velem ezt csinálja. És én elég szomorúnak tartom, hogy azért, mert apám dolgozik, ő több törődést érdemel egy családban. Nem én akartam megszületni. Az biztos, ha én leszek anya, nálam nem lesz ilyen. A szemébe fogom mondani a férjemnek, hogy tessék, ha nem evett ebédkor, melegítse meg magának a kaját, ellenkező esetben a gyereknek is megcsinálom, ha megkér rá. Harmadszor, a többi köpködő ember innentől kezdve nem érdekel.
2021. ápr. 11. 20:24
 26/72 anonim ***** válasza:
92%
Az oké, hogy megmelegítheted magadnak a krumplit 16 évesen. De akkor minek kérdezte meg, hogy ő megmelegítse-e ezt nem értem.
2021. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim válasza:
20%

Na hogy legyen egy ertelmes komment is, bar lehet volt 1-2 de inkabb vegig sem olvastam a valaszokat.


Az ember legtobbszor osztonbol cselekszik. Meg ha az ellentetet latod, akkor is talan megfogalmazodik bennunk melyen egy dolog ami nem tul baratsagos.


Soha nem lehet tudni hogy epp mivel zavarod a masikat, vagy milyen szokasod van amit a masik nem szeret. Igy ha nem is ver el erte mint a sz@rt, de kisebb megjegyzesekkel fog szurkalodni. CSelekvese, hozza allasa megvaltozik.

Ezen nem tudsz es nem is lehet valtoztatni. Ez igy termeszetes. Nekem is vanna kcsaladtagok akiknek a szokasai kiboritanak, felidegesitenek meg ha csak egy pici dologrol is van szo. Szerencsere ez mar tudatosult bennem, igy nem vesz eszre ebbol senki. Ezert is tudok olyan jol ki jonni masokkal.


Amit tanacsolni tudok, az az hogy legyel lathatatlan amennyire lehet. Ha kell valami csinald meg magadnak. Ne vonz be masokat abba amit te epp csinalsz. Pl ha ehes vagy csinalj magadnak. H hasznalsz barmit akkor azt ugy tedd vissza mintha soha nem is hasznaltad volna. A lenyeg hogy barmit teszel ne erintkezhessen massal.


Viszont ha valakire rajon az hogy jot kell tenni a masiknak, pl a krumplit megfozi a csaladnak. Abban az esetben dicserd amennyire lehet, jutalmazd erd el hogy ugy gondolja milyen jo dolgot tett.


Igy tudod elni a sajat eleted is, raadasul a korneyetedben levok csak pozitivat fognak tapasztalni veled kapcsolatban.


Tehat osszefoglalva:

-Legy lathatatlan

-ha elojossz csak kedves legyel

-minel kevesebbszer jossz elo annal kevesebbszer kell dicserni es elhitetni a masikkal hogy milyen hasznosak

2021. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha valamire megkér, megcsinálom, de már nem először fáraszt le az ilyen hülyeségeivel. Szóval ő megkér, én megcsinálom, de ha én kérek valamit, egy óráig kell könyörögni, de hát ugye ha az apámról van szó, az se számít, ha az ég leszakad, neki akkor is futnia kell hozzá, és ez mind attól függ, hogy "ki keresi a pénzt". Lassan már nekem kéne eltartani őket, nem? Mert "én csak a gyerekük vagyok, engem ezért szült az anyám".
2021. ápr. 11. 20:44
 29/72 A kérdező kommentje:
28. Megértelek, ez szép és jó, de téged nem zavar, hogy a saját családi házatokban úgy kell élned, mint egy fantom? Vagy nem mondhatod ki, azt, ami zavar téged? Engem ez bántana, és nem tudnám szónélkül hagyni, főleg, ha emiatt rákapnának arra, hogy szerintük csak ülök a szobámban és nem csinálok semmit.
2021. ápr. 11. 20:50
 30/72 anonim ***** válasza:
50%
Nem, tényleg nem normális a gondolkodásod 🙁
2021. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!