Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Figyelt kérdés
Anyám megkérdezte, hogy megmelegítse-e a krumplit. Én mondtam, igen, mert akkor akartam enni. Ekkor rávágta, hogy én is megmelegíthetném. Erre azt mondtam, hogy ha már megkérdezte, melegítse meg, meg hogy persze, ha apám kérné, egyből ugrana neki, hogy megcsinálja. Akkor ő azt felelte, hogy hát igen, mert ő keresi a pénzt. Hát basszus, én meg a lánya vagyok. Normális ez a gondolkodás?
2021. ápr. 11. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:
31. Jól van, ezen már túl jutottunk. Nem az én gondolkodásom a lényeg, hanem az, hogy az számít egy családban, hogy ki keresi a pénzt.
2021. ápr. 11. 20:53
 32/72 A kérdező kommentje:
Nyilván anyám gondolkodására értettem, legyen már ez világos.
2021. ápr. 11. 20:54
 33/72 anonim ***** válasza:
48%

De a tieddel van a probléma, ezt nem szójátékként mondták. Nem azért, mert rossz lennél, csak kamasz vagy, máshogy látod a világot. Anyukád épp el akarja kerülni, hogy lusta legyél. Kell neked a megmelegített kaja, de magadtól nem melegíted meg, mindig neki jut előbb eszébe. Gyerekként ez természetes, de ahogy felnövünk, figyelmesebbé válunk, erre próbál anyukád ránevelni. Apukád már nem a gyereke. Vele van egy kapcsolati dinamikájuk, munkamegosztásuk, amiben benne van, hogy megmelegíti neki a kaját. Ennek egyáltalán nincs köze hozzád. Nem a pénzkeresés a lényeg, csak valamit válaszolnia kellett a kérdésedre.

Egy család vagytok, különböző szerepekkel. Te a gyerek vagy, akit éppen életképes felnőtté nevelnek. Pár év múlva nagykorú leszel, kirepülsz, az a céljuk, hogy egy önálló fiatal felnőttet engedjenek útjára, aki nem rajtuk csüng, hanem egészséges elszakadásra képes.


Mellesleg... És ki "melegíti meg a krumplit" anyukádnak?

2021. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
72%
egyikotok gondolkodasa se normalis. az ove azert nem, mert kiakad azon hogy igenybevenned a felajanlasat, a tied meg azert nem, mert ebbol ekkora problemat csinalsz.
2021. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos, a ti családotokban ez számít!

A mi családunkban nem, mert mindenki eljár dolgozni, mindenki házimunkát IS végez, senki nem várja el, hogy a cselédsorban tartott anyu kiszolgálja.

Anyád a létbiztonságát félti, azért gazsulál, mert ha apád ráun, mehet a híd alá fillér nélkül és nyugdíja se lesz.

Mi, nők nagy árat fizetünk és fizettünk az úgynevezett "egyenjogúságért", de így van saját jövedelmünk, sőt, öntudatunk is.

Ajánld ezt anyád figyelmébe, még most sem késő!

2021. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 SSzabcsikaa ***** válasza:
30%
Na figyelj. Lehetnél egy kicsit önállóbb és otthon csinálhatnál magadtól is dolgokat. Pl hogy nem várod meg hogy anyud megkérjen hogy mosogass el hanem magadtól megteszed........Meg hidd el kisebb bajom is nagyobb ennél...
2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
19%
Azért jó hogy némelyik komoly kérdésére alig érkezik válasz. Érkezik talán 1-2, jó esetben 5-10. Ez a hülyeség meg már lassan 40-nél tart.
2021. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:
34. Lehet, hogy igazad van, viszont én baromságnak tartom. Egyszerűen csak nem tudom megérteni azt, hogy a pénz mégis hogyan tehet két személy között különbséget egy családban. Itt nem a lustaságról vagy az életképtelenségről van szó, mert jó, legyen, én megcsinálom magamnak, amire szükségem van, de miért kell ilyen hülye indokkal bárki között különbséget tenni? Miért ez számít? Mi közöm nekem ahhoz, hogy nekik milyen kapcsolati dinamikájuk van, ha egyszer én is a család része vagyok, és igen, azt gondolom, hogy ugyanannyi jogom van a család része lenni, mint apámnak, különben akkor minek vállaltak el? Nem, nem tudom elfogadni azt, hogy ilyen rangsorolások vannak egy családban. Ha valaki az általános étkezésen kívül eszik, akkor igen, mindenki melegítse meg a kaját magának, de az nincs rendben, hogy apám ebben is kivétel. Ha kivétel, akkor legyen mindenki az. Mert igen, ez nekem így rosszul esik, és ez van. Ha valaki megígért valamit, akkor nehogy már még én legyek a rossz, ha élek a lehetőséggel.
2021. ápr. 11. 21:24
 39/72 A kérdező kommentje:
37. Ha kisebb bajod is nagyobb ennél, nem kell többet válaszolnod.
2021. ápr. 11. 21:27
 40/72 A kérdező kommentje:
38. Hát igen, ha mondjuk normális válaszokat küldtek volna már az elején, akkor nem lenne ennyi.
2021. ápr. 11. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!