Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Szerintetek hogyan álljak ehhez?

Figyelt kérdés
Anyám megkérdezte, hogy megmelegítse-e a krumplit. Én mondtam, igen, mert akkor akartam enni. Ekkor rávágta, hogy én is megmelegíthetném. Erre azt mondtam, hogy ha már megkérdezte, melegítse meg, meg hogy persze, ha apám kérné, egyből ugrana neki, hogy megcsinálja. Akkor ő azt felelte, hogy hát igen, mert ő keresi a pénzt. Hát basszus, én meg a lánya vagyok. Normális ez a gondolkodás?
2021. ápr. 11. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, nekem ez volt a problémám, amit nem értettem. De sajnos vannak olyan családok, hogy a gyerek pénzt keres, a szülők elveszik, de ha bajba kerül, nem segítenek rajta. Szomorú, hogy ennyire nem felelősségteljesek már a szülők. Mert könnyebb a gyereknek lekeverni egy pofont, minthogy megbeszélni a gondokat. Hány tizenéves antiszociális gyerek sír, hogy nincs senkije, meg akar halni, és még a szülei se veszik észre. A kedves társadalom meg még egyet bele is rúg. Lehet tovább gúnyolódni, ha valaki ebben éli ki magát, de fogadok, hogy ő is pont olyan magányos, mint akiből gúnyt űz.
2021. ápr. 12. 11:48
 72/72 anonim válasza:
75%

A családban a kapcsolat kölcsönös. Jogosan vagy mérges, miért kérdezi meg, ha előre tudja hogy nem fogja megmelegíteni?..

Ilyenkor én a helyedben elfogadnám a helyzetet, nem mondanék rá semmit, mivel abból vita lenne. Valószínűleg ott a szülőkkel lehet egy kis gond, ha ilyet mondanak.

Megértelek, velem is sokszor volt ilyen anno. Sok sikert! :)

2021. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!