Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen? Sajnos össze...

Mi legyen? Sajnos össze vagyok zavarodva a fiammal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mi nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Tisztességes munkából felnevelem 4 gyermeket, egy lányt férjhez adtam (mármint megszerveztük nekik az esküvőt, segítettünk a lakásban, az életük elkindulásában, stb), és 2 lányomat egyetemre járatom,aminek nagyon örülünk.

A 22 éves fiam azonban most megismertem egy lányt. A lány nagyon rendes, kedves, roppant segítőkész. Viszont most tudtuk meg, hogy rettentően gazdag. Az apja a rendszerváltás után nagyon megszedte magát és azóta is sikeresen működtet több céget és vállalkozást. A lány 23 éves, jogi egyetemre jár, és úgy néz ki, hogy nagy karrier áll előtte. Én és a fiam asztalosok vagyunk, tehát egyáltalán nem az a társadalmi réteg.

Nagyon féltem őt, és bár örvendek annak hogy boldog, megrázott az a hír, amit ma mondott, hogy valamikor nyáron el szeretné jegyezni. A testvérei és a feleségem is furcsán fogadtuk. Félünk, hogy le fogják nézni, hogy nem lesz elég jó nekik, meg attól, hogy sosem fog tudni beilleszkedni és hogy gyötrelem lesz ez az egész.

Mi legyen? Beszéljek vele erről? Ti mit gondoltok a helyzetről? Én első sorban azt akarom hogy ő boldog legyen, másod sorban hogy a család többi tagja is megnyugodjon és vele együtt örülhessünk.



2021. ápr. 13. 23:06
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
95%
Mondott már a fiad bármi olyasmit, hogy a lány családja lenézné? Ha eljegyezné, akkor szerintem minden zökkenőmentesen történt, nagyon alaptalan az aggodalmad. Attól hogy valaki gazdag még nem feltétlen néz le másokat.
2021. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%

Nezd, ha a lányt ez a társadalmi különbség nem zavarja, akkor nincs mit tenni. Meg amúgy se...


Szerintem akkor lehet ebből gond, ha esetleg már kezd kihulni később a láng náluk, és a lány a fejéhez vaghatja, de ennek az esélye 50-50% ugye.


Nem kell tennetek semmit, csak a fiad mellett legyetek.

2021. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
46%

De amúgy neked ehhez mi közöd? A lány családjának érzései veletek kapcsolatban a magánügyük. Ha probléma lesz a kapcsolatban, az sem rátok tartozik, majd ők megoldják, vagy nem.

Nem is értem a kérdést. Mi a probléma?

2021. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell erről beszélned, ezek a te félelmeid! A fiadnak, és a barátnőjének ezek szerint nincsenek, akkor ne gerjeszd a feszültséget.
2021. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, ha eljegyzesrol is szo van mar, akkor a fiad találkozott a lany családjával, es nem volt semmi problema. Vagy kerdezd meg errol, hogy ok milyenek, esetleg találkozhatna a két csalad egymassal. Sot, kifejezetten fura, hogy nem volt meg semmi bemutatás. Ebbol kiderülne, hogy van-e ok az aggodalomra vagy nincs. Tenyleg nem minden gazdag ilyen, de ha megtalálnam eletem párját, es a családja lenezne, akkor se feltétlen hagynám az egeszet. A lannyal szeretnek egyutt lenni, nem a családjával es nem szeretnem egy ilyen miatt eldobni.
2021. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
64%
A saját kisebbrendűségi komplexusoddal lehetőleg ne nyomasszad a fiadat meg a nőjét.
2021. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
62%

A fiad találkozott-e a lány szüleivel? Ha igen, ők hogyan fogadták?

A lány tudatában van-e a jelentős jövedelmi különbségnek (asztalos kontra jogász) és a családi háttérbeli anyagi különbségnek?

Őszintén szólva teljesen megértelek. Csak az amerikai filmekben működnek az ilyen kapcsolatok (és ott is a gazdag férfi emeli maga mellé a csóró nőt, nem fordítva).

Beszélgess a fiaddal arról, hogy a lány szülei valószínűleg aránytalanul többel tudják majd támogatni őket, mint ti. És ebből könnyen lehet konfliktus a szülőkkel is, de még a párjával is. Hogy sok esetben nincs becsülete a szegény fiúnak a gazdag lány családja előtt. De ezeket az aggályaidat nyugodtan mondd el a joghallgató lánynak is.

Természetesen, ha ennek ellenére ők egymással akarnak élni, akkor álljatok melléjük.

Aztán pár év alatt kiderül, jó döntést hozott-e a fiad vagy sem. Egy válás nyilván nem öröm, de utána is van élet.

2021. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

1

Nem ismeri még a szüleit, jövő héten mutatná be nekik a lány. Csak mi ismerjük, immár 2 hónapja.


3

Az apja vagyok és a legjobbat akarom neki. Nem szeretném hogy bármikor is inzultus érje azért, ahonnan jött.


4

Igazából a feleségem is felvetette már és a 3 lányom is mind mondta, hogy tartanak ettől a nagy különbségtől. Nyilván szó sincs arról hogy eltiltsuk csak valahogy szeretnénk, hogy mint család, mindennek a pozitív de a negatív oldalát is meg tárgyaljuk vele.

2021. ápr. 13. 23:36
 9/51 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az előttem szólókkal és ez így is kellene rendjén legyen, de leírom az én történetem nagyon röviden.

Én külföldön kamionoztam, eközben megismertem egy lányt aki végzős volt középiskolában. Vettem egy szép telket, építettem egy házat, ha az isten megsegít idén teljesen kész lesz és összeköltözünk. Nos én miközben dolgoztam ő elvégezte az orvosi egyetemet és ma már rezidensként dolgozik, nagyon szép fizetéssel. Vitus helyzet miatt nem dolgozok de alakítom a jövőt hogy valahogy nekem is kezdjen gurulni a szekér.

Nos amióta megismertem attól a naptól fogva kiutáltak engem a szülei, rengeteg mocskosságot elműveltek és teszik ezt mind a mai napig. Amig oda mentem az volt a baj, ma már telibe szarom őket, arra sem megyek, a menyasszonyom jön hozzám, most ez a baj és rengeteget veszekedtek és veszekednek vele. Mondtam neki ezt ő kell rendezze velük én nem szólhatok bele. Állandóan zsarolják. Ő elmondta engem választ és fejezzék be de a falnak beszél. Velük szembe nem akar bunkó lenni, de sajnos egy seggel két lovat nem lehet megülni, ezt már elmondtam neki..És mindez úgy zajlott, hogy soha egy szót sem mertek a szemembe mondani, csak a hátam mögött. Szóval a legjobbakat kívánom a fiadnak, hátha picit értelmesebbek a lány szülei.

2021. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

6

Nekem nincsenek komplexusaim. Én nagyon is büszke vagyok magamra és a fiamra is. Csak tudom milyen a világ.

És légyszíves, ne kezdj itt kötődni velem.


7

Nem találkozott még.

Nem hiszem hogy a lány valaha is jogász lesz, max a cégeknél mert felesleges lenne hogy valaha is dolgozzon (ez persze az ő dolga, majd ő elintézi, én csak abból indulok ki, hogy az édesanyja sem dolgozik 21 éve)

Köszönöm nagyon szépen a választ! Igazán lelkesítő és megnyugtató is hogy így látod. ☺️

2021. ápr. 13. 23:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!