Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen? Sajnos össze...

Mi legyen? Sajnos össze vagyok zavarodva a fiammal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mi nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Tisztességes munkából felnevelem 4 gyermeket, egy lányt férjhez adtam (mármint megszerveztük nekik az esküvőt, segítettünk a lakásban, az életük elkindulásában, stb), és 2 lányomat egyetemre járatom,aminek nagyon örülünk.

A 22 éves fiam azonban most megismertem egy lányt. A lány nagyon rendes, kedves, roppant segítőkész. Viszont most tudtuk meg, hogy rettentően gazdag. Az apja a rendszerváltás után nagyon megszedte magát és azóta is sikeresen működtet több céget és vállalkozást. A lány 23 éves, jogi egyetemre jár, és úgy néz ki, hogy nagy karrier áll előtte. Én és a fiam asztalosok vagyunk, tehát egyáltalán nem az a társadalmi réteg.

Nagyon féltem őt, és bár örvendek annak hogy boldog, megrázott az a hír, amit ma mondott, hogy valamikor nyáron el szeretné jegyezni. A testvérei és a feleségem is furcsán fogadtuk. Félünk, hogy le fogják nézni, hogy nem lesz elég jó nekik, meg attól, hogy sosem fog tudni beilleszkedni és hogy gyötrelem lesz ez az egész.

Mi legyen? Beszéljek vele erről? Ti mit gondoltok a helyzetről? Én első sorban azt akarom hogy ő boldog legyen, másod sorban hogy a család többi tagja is megnyugodjon és vele együtt örülhessünk.



2021. ápr. 13. 23:06
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos teljesen tipikus, amit 9-es írt. Az 1-6 válaszolók nagyo naiv fiatalok lehetnek, akik még nem sokat tapasztaltak az életből.


8-ra:

Tehát úgy tervez eljegyzést (=közös jövőt) a lánnyal, hogy a szüleivel még nem is találkozott. Nagyon elsietett. Valószínűleg a fiad is ugyanolyan naiv, mint azok a válaszolók.


Hát nézd, kérdező, mindenkinek el kell követnie a maga baklövéseit, hogy tanulni tudjon belőlük.

2021. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
76%
11-es válaszoló, én a 2. vagyok, és a 49 évemmel ilyen szép bókot régen kaptam már, köszönöm. 😃🌹
2021. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
37%

Már megint a szépen felépített diplomás vs szakmunkás mese kérdés.

-_-

2021. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
43%
Ne rontsd el a boldogságát a saját kisebbségi komplexusoddal. Ne vetítsd ki rá.
2021. ápr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
36%

"Csak tudom milyen a világ." - na, miért, milyen a világ? A kisebbségi komplexusoddal pszichológushoz menj, ne a fiaddal beszélj.

Normális szülő örülne a gyereke örömének, nem azzal jönne, hogy ő, meg a család most nem nyugodt beképzelt dolgok miatt.

2021. ápr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén én inkább "aggódnék" azon, hogy milyen gyorsan jött ez az egész ötlet. A fogalmazásodból és abból hogy a fiad két hónapja mutatta be a lányt azt veszem ki, hogy ez a kapcsolat max fél éves lehet. Egy ilyen fiatal kapcsolat esetén én elég felelőtlennek tartok egy lánykérést, pláne hogy csak 22 éves a fiad. Persze sokan mondják hogy a lánykérés még nem házasság és van is benne igazság, hiszen sokan csak évekkel utána házasodnak össze, de számomra ez akkor is éretlen döntés.

Most az hogy az anyagiakkal hogy lesznek az más kérdés. Teljes egyetértek azzal, hogy attól hogy valakinek jól megy a szekér az nem jelenti azt, hogy lenézi azokat akiknek nem. A probléma majd inkább ott bukhat ki (az alapján amit a környezetemben láttam) amikor majd pl egy közös nyaralásra kerül a sor. A módosabb fél ugyanis nem ad le a igényeiből, a szegényebb pedig lehet hogy egyszerűen képtelen akár csak a saját részét is finanszírozni. Szóval vagy fizet a tehetős fél a másik részébe is ha bármi ilyesmiről van szó, vagy gyakorlatilag nem csinálnak együtt szinte semmit. Viszont ha ez meg van beszélve, akkor szerintem nincs gond.

2021. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
95%

Egyszóval a lány szülei még nem ismerik a fiadat. Mióta vannak együtt egyáltalán?

Várd meg a fiad találkozását a lány szüleivel.

2021. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy igen,itt nem is erről a témáról kéne beszélni,hanem arról,hogy miért akarja eljegyezni ilyen hamar? Hülyeség lenne,mert persze nem időhöz kötött,de még egymást sem hinném,hogy ismerik annyira,meg meg lenne az érzelmi kapocs,ami ezt megalapozná. Meg azért egy eljegyzésnél benne van a ,,nem" válasz ugyanúgy,főleg ilyen korainál,és gondolom a lány meg nem sejt semmit. Nem tudom,valahogy ezt kéne megbeszélni,hogy a nagy láng miatt (remélhetőleg amiatt és nem becsúszott gyerek) bolondságba ne menjen.
2021. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
69%

A lány valószínűleg még nem a saját lábán áll. Ha már dolgozik, lehet, hogy leválik a szüleiről anyagilag, sok gazdag gyerekben megvan a vágy, hogy a saját erejéből próbáljon boldogulni. Addig nem kellene erőltetni ezt az eljegyzés dolgot.

#12 ha 49 évesen azt mondják rád, hogy naiv fiatal vagy, az nem bók. Nem a külsődre mondta, hogy fiatal...

2021. ápr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, hogy én el vagyok tévedve, vagy csak nagyon mázlista embereket ismerek, de egy jó szakmunkás sokszor többet keres, mint bármelyik diplomás...

Az, meg hogy a kiscsaj segge alá lesz pakolva minden, mert apuciék gazdagok, nos, nem az ő érdeme, neki nem lesz mit "felrónia" a fiadnak a későbbiekben sem.

Egyébként még nem is találkozott a szülőkkel, de már eljegyzés? Meg te eleve ezen rugózol?

Szerintem várd ki a végét.

2021. ápr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!