Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen? Sajnos össze...

Mi legyen? Sajnos össze vagyok zavarodva a fiammal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mi nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Tisztességes munkából felnevelem 4 gyermeket, egy lányt férjhez adtam (mármint megszerveztük nekik az esküvőt, segítettünk a lakásban, az életük elkindulásában, stb), és 2 lányomat egyetemre járatom,aminek nagyon örülünk.

A 22 éves fiam azonban most megismertem egy lányt. A lány nagyon rendes, kedves, roppant segítőkész. Viszont most tudtuk meg, hogy rettentően gazdag. Az apja a rendszerváltás után nagyon megszedte magát és azóta is sikeresen működtet több céget és vállalkozást. A lány 23 éves, jogi egyetemre jár, és úgy néz ki, hogy nagy karrier áll előtte. Én és a fiam asztalosok vagyunk, tehát egyáltalán nem az a társadalmi réteg.

Nagyon féltem őt, és bár örvendek annak hogy boldog, megrázott az a hír, amit ma mondott, hogy valamikor nyáron el szeretné jegyezni. A testvérei és a feleségem is furcsán fogadtuk. Félünk, hogy le fogják nézni, hogy nem lesz elég jó nekik, meg attól, hogy sosem fog tudni beilleszkedni és hogy gyötrelem lesz ez az egész.

Mi legyen? Beszéljek vele erről? Ti mit gondoltok a helyzetről? Én első sorban azt akarom hogy ő boldog legyen, másod sorban hogy a család többi tagja is megnyugodjon és vele együtt örülhessünk.



2021. ápr. 13. 23:06
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

29

Jó hogy írtad az utolsó példát. Mert ezt sem szeretném. Hogy a fiam elszáll jön esetleg magától amiért a párjának sok pénze van és el felejtse, honnan is jött. Vagy hogy másnak mutassa magát mint aki.

2021. ápr. 14. 07:38
 32/51 anonim ***** válasza:
63%

Csak az első oldalt olvastam el.

Én nem azért aggódnék, mert a fiamat lenéznék az anyagi helyzete miatt, hanem azért, mert alig kezdtek el járni, de már jegyességen gondolkodik a fiam. Biztos nagy a szerelem, és tényleg rendes lehet a csajszi, a fiad meg becsületes, illetve ti is, de honnan tudjátok, hogy együtt is maradnak X év múlva is?


Szerintem nem beképzeltek a lány szülei, ha tudják, hogy dolgozik a lányuk párja, ráadásul egy hiányszakmában (mert azért egy asztalos nem kereshet olyan rosszul, vagy csak nálunk dolgoznak drágán) és becsületes is, akkor nem a korábbi életéért fognak ellenkezni.


Az eljegyzést beszéld meg a fiaddal, hogy korai.

Meg nekem nagyon amerikai feelingű a sztori, lehet csak túlzol, manapság nem hiszem, hogy ilyen előfordulna.

2021. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Milyen fordulna elő? Hogy már az eljegyzésen gondolkodik? Nem, nem túlzok, felvetette hogy nyáron megkéri a kezét
2021. ápr. 14. 08:11
 34/51 anonim ***** válasza:
65%
Alapitson a két család egy bútorgyárat, ne a félelem és a visszahuzás legyen a cél.
2021. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
74%
Ha tényleg szeretik egymást a lánnyal, meg a lány családja is szereti a fiad, akkor nem lesz semmi baj. :)
2021. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

34

:)


35

Azt még nem tudom, szeretik-e a fiamat

2021. ápr. 14. 08:26
 37/51 anonim ***** válasza:
68%

Akkor én is leírom az én történetemet 5 évvel ezelőttről.


Én is összejöttem egy "szegény" sráccal, albérletben élt, "falusi" szülőkkel, az elején nem volt gond. Apámnak már voltak aggályai akkor is. Ahogy haladtunk előre, kezdtek kiütközni az anyagi, és társadalmi különbségek közöttem és a srác, valamint köztem és a családja között. Nekem ügyvéd és üzletember szüleim vannak, én is végzett jogász vagyok.


Apám is elkezdte savazni a srácot, hogy csak albérletben lakik, régi autója van, a szülei sem az elit réteget képezik. Nekem ez akkor nagyon rosszul esett apámtól, mert szerettem a srácot. Egy durvát is beszólt apám: "kislányom, gyönyörű lakásod van, egzisztenciád, ez a srác mit tett ebbe a kapcsolatba? a faxát...


Ahogy haladtunk előre, még jobban megjelentek az anyagi különbségek miatti viták, veszekedések. Sajnos a srác anyja is kavarta azt a bizonyost, utólag tudtam meg miket mondott rólam a hátam mögött. "Túl nagyok az igényei ennek a kislánynak", "Nem tudod majd megadni neki amit elvár majd" stb, nagyon rosszul esett. A srác nem volt túl dolgos, és okos sem, tele volt adóssággal, amikben én segítettem a törlesztést. Mikor meguntam ezt, ő dobott ki. Természetesen utána én voltam a rossz az anyja szemében. 2 millió forint mínusszal zártam ezt a kapcsolatot.


Sajnálom, de azt kell hogy mondjam, én sem jönnék össze többet szegény sráccal. Ocsú az ocsúhoz, búza a búzához. Goldmunddal értek egyet, csak a hollywoodi filmekben van a nagy elfogadás a különböző társadalmi rétegek között.

2021. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
82%
azért 22 évesen egy "eljegyzésnél" nem kell életreszóló dologról beszélni.
2021. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
67%

Ha a lányt nem zavarja ez,akkor maga a párkapcsolat működhet.


A család pedig ne érdekeljen. Ha megutálnak benneteket,nem tudtok semmit sem ellene tenni,úgy hogy megszeressenek.

2021. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, a férjem szülei kínlódtak az előző rendszerben és nincs semmijük, az én apám pedig csaladi segítséggel privatizált egy üzletet és "a rendszerváltáskor megszedte magát". A férjem anyjával a mai napig nem találkoztam, mert amikor egyáltalán szóba kerültem, kijelentette rólam a férjemnek emiatt, hogy komcsi r.banc vagyok, ő pedig eladta magát azoknak, akik a szüleit kisemmizték. A mai napig nem ismerem, 7 éve együtt vagyunk és van egy gyerekünk, őt sem látta. Ne akarj ilyen lenni, ne dumálj bele, ne vetítsd ki rá. A lanyaid simán lehetnek irigyek, ennek is szólhat a nagy "aggodalom", az én férjem húga mocsok irigy, pedig az ő férje sokkal többet keres, mint a mi összjövedelmünk, és nekik van házuk, nekünk nincs, de hát ez van. Ne legyél ilyen, na. Örülj a fiad boldogságának és engedd, hogy megtapasztalja az életet a saját szemszögéből, nem kell a tiedet ráerőltetni.
2021. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!