Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi legyen? Sajnos össze...

Mi legyen? Sajnos össze vagyok zavarodva a fiammal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mi nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Tisztességes munkából felnevelem 4 gyermeket, egy lányt férjhez adtam (mármint megszerveztük nekik az esküvőt, segítettünk a lakásban, az életük elkindulásában, stb), és 2 lányomat egyetemre járatom,aminek nagyon örülünk.

A 22 éves fiam azonban most megismertem egy lányt. A lány nagyon rendes, kedves, roppant segítőkész. Viszont most tudtuk meg, hogy rettentően gazdag. Az apja a rendszerváltás után nagyon megszedte magát és azóta is sikeresen működtet több céget és vállalkozást. A lány 23 éves, jogi egyetemre jár, és úgy néz ki, hogy nagy karrier áll előtte. Én és a fiam asztalosok vagyunk, tehát egyáltalán nem az a társadalmi réteg.

Nagyon féltem őt, és bár örvendek annak hogy boldog, megrázott az a hír, amit ma mondott, hogy valamikor nyáron el szeretné jegyezni. A testvérei és a feleségem is furcsán fogadtuk. Félünk, hogy le fogják nézni, hogy nem lesz elég jó nekik, meg attól, hogy sosem fog tudni beilleszkedni és hogy gyötrelem lesz ez az egész.

Mi legyen? Beszéljek vele erről? Ti mit gondoltok a helyzetről? Én első sorban azt akarom hogy ő boldog legyen, másod sorban hogy a család többi tagja is megnyugodjon és vele együtt örülhessünk.



2021. ápr. 13. 23:06
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%

Én megértem az aggodalmad, szerintem természetes, hogy egy szülő aggódik a gyereke miatt.

De mi a legrosszabb, ami történhet ebben a kapcsolatban a fiaddal? Hogy idővel megromlik a kapcsolatuk és esetleg a lány családja nem fogja jó szemmel nézni a kapcsolatot. Ez szerintem ezer okból megtörténhet, ezek elkerülésére akkor sincs garancia, ha azonos társadalmi rétegből származnának.

Egyszóval szerintem ez a különbség nem ok arra, hogy ne működjön egy kapcolat. Ezer buktató van, ha szeretik egymást és összeillenek, le fogják küzdeni. Ha nem, elmehet millió+1 dolgon is egy párkapcsolat.

Majd inkább akkor kezdj aggódni, ha megismered a szülőket, és látod rajtuk, hogy kutyába se veszik a fiad.

Én is inkább azt furcsállom, hogy ilyen gyorsan el akarja jegyzeni a fiad. Normális esetben neki kéne a legjobban szorongani a társadalmi különbség miatt, de ő már a szülők ismerete nélkül el is akarja venni... Én is inkább ezen aggódnék mint a vagyoni különbségen.

2021. ápr. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
92%

A lány mesélt már a szüleik mentalitasarol?

Én is gazdag családból származom (27/N) a párom anyja rokkantnyugdíjas, az apja meg szalagmunkas.

A volegenyem, amikor megismerkedtünk, még minimálbért sem keresett.

Soha, senki nem szólta meg érte a családból, inkább segítettünk neki jogsit szerezni meg amik hiányoztak neki.

Egy pillanatra sem fordult meg senki fejében, hogy lenezze azért, ahonnan jött.


Ha maga a kiscsaj nem adta még elő, hogy milyenek a szülei, akkor nem hinném, hogy gond lesz. Hiszen a barátnő az már elfogadta így a fiad. ☺️


Amúgy meg sokkal "többet ér" egy talpraesett, dolgozni akaró férfi mint az, akinek van pénze, de a munka büdös. Ezt szerintem ők is látják.

2021. ápr. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
37%
Eskuszom nem ertem mi a problemad.
2021. ápr. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nincsenek komplexusaim.


Dehogynem.

2021. ápr. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
75%

Kérd meg a fiad, hogy meséljen a párja családjáról. Mi neki a véleménye stb. Ennyi. Ha netán elmond olyan problémát amitől te félsz, felhozhatod neki. Egyébként nem idegesíteném vele feleslegesen. Nem is igen feltételezi a lányról, hogy ebből bajt csinálna.


Egyébként a lány családja a gazdag, nem a lány maga. Egyébként dönthet a csajszi úgy, hogy kizárólag a fiaddal közösen szerzik meg a közös vagyonukat majd (ha netán tukmálnák rá). Ha a pénz miatt félsz... A kétkezi munka pedig nem szégyen és értékes. Lehet nem keres milliókat, de az én gyári munkámmal én akkor mit szóljak. De úgy hiszem ettől nem lettem roszabb, értéktelenebb ember mint akinek nagy pénzes melója szakmája van. Az a lényeg, hogy milyen a lelke.

2021. ápr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

15

Nincs kisebbségi komplexusom. De tudom hogy milyenek az emberek. Nagyon sokan elfelejtette, hogy honnan jöttek és nagyon fent hordják az orrukat (persze nem szeretnék látatlanban ítélkezni).


16

Én sem értek egyet vele hogy ilyen korán megkérje a kezét. Mondtam neki, de a döntés az övé. Véleményem van, de nem erőszakolom rá. Felnőtt ember. Viszont igen, ha csak egy mód is van rá, szeretném ha ép eszű érvekkel tudnék hatni rá, hogy ne siessen el semmit és felelősségteljesen viselkedjen.


Köszönöm szépen a választ!


17

Négy hónapja vannak együtt, elvileg fél éve ismerik egymást.


18

Köszönöm a választ! Teljesen egyetértek. Igen, ezt is meg kéne beszélni.


19

Nem,nem dolgozik a lány.


20

Igen,ez így van. Az ő apja sem diplomás, tehát itt nem arról van szó, hanem a 90-es években nagyon befutott és felkerült.

Én sem panaszkodhatok, tehát ne értsétek félre, nem vagyunk szegények. Megvan mindenünk, amire szükségünk lehet. De nagyon sok minden elérhetetlen számunkra és voltunk már mély vízben.

2021. ápr. 14. 07:04
 27/51 A kérdező kommentje:

21

Igen,őt úgy látom nem érdekli ez a különbség, vagy nem vesz róla nagyon tudomást. Amikor először bemutatta, akkor kicsit szoromgott, mondta hogy valami szép készletet tegyünk az asztalra, de aztán mégis rávágta, hogy tegyünk amit szoktunk, mert ezek vagyunk mi és nincs mit szégyelljünk. Ezzel egyet is értek. És én őszintén bízom benne hogy nem lesz gond a későbbiekben sem


22

Hálásan köszönöm a választ! Köszönöm szépen a saját példát, megnyugtatott. És nagyon egyetértek az utolsó mondattal (ezalatt nem azt értem, hogy a lány szülei nem dolgoznak, mert nagyon is sokat küzdöttek anno hogy felépítsék amilyük van, s ezért tisztelem és becsülöm is őket látatlanul is)


25

Köszönöm szépen! Igen, teljesen egyetértek ezzel.

2021. ápr. 14. 07:12
 28/51 anonim ***** válasza:
86%

Minden a lány családjától függ. Attól még, hogy sok pénzük van, nem biztos, hogy ennek megfelelő életet is élnek. Én is ilyen szerencsés helyzetben vagyok, hogy a családom sikeres vállalkozást indított rendszerváltás után, de csak a vagyonuk gyarapodott, az életszínvonaluk nem és engem sem úgy neveltek. A férjem egy szál sporttáskával és szüleitől örökölt hitellel érkezett a kapcsolatunkba, nekem volt lakásom és házam, illetve egy nyaralóm a szüleimnek hála. Sose volt gond ebből, mindketten dolgozunk, tudjuk a pénz értékét és hálásak vagyunk a szüleimnek, hogy ennyit tudtak segíteni.


Viszont ha a lány családja felső-középosztálybeli életet él, úgy is viselkednek és a lányt is úgy nevelték, akkor lehet ebbpl probléma. Ismerje meg őket és kiderül. 30/N

2021. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem beszélhetsz a fiaddal erről, de ne lebeszélni akard, csak mond el, hogy aggódsz. Beszéljétek meg, hogy mi a véleménye erről. Egyébként meg egy kapcsolat sikerét nem garantálja ha ugyanabból a körből választ párt, amibe tartozik. Én ismerek ilyen házaspárt, ahol a nő milliárdokat örökölt, a férje meg egy 20 éves autóval jár és kisgépeket javít egy sufniban, vagy a jól kereső jogász nő férje postán csomagokat osztályoz. Meg olyat is, ahol a gazdag nőt feleségül vette a srác és a nő pénzéből piperkőcködik.
2021. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

28

Köszönöm szépen a választ!


29

Igen, persze. Nyilván nem lebeszéli akarom csak nem szeretném, hogy csak egyik odalát vizsgálja meg az érmének, hanem azt szeretném, hogy gondoljon minden eshetőségre és hosszú távokban gondolkozzon.

2021. ápr. 14. 07:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!