Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire normális ha a...

Az mennyire normális ha a szüleim számon kérnek a jegyeimről? Belenéznek a naplóba, és ezek után rámszállnak?

Figyelt kérdés
Elég volt ebből!!

2021. ápr. 27. 08:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Szóval kötelességük vegzálni egy olyan tantárgy miatt (történelem) ami nem érdekel?
2021. ápr. 27. 09:29
 12/67 anonim ***** válasza:
88%

Tehát középiskolás.

Mégis mit képzelsz, miért ne lenne normális?

Kiskorú vagy, ők tartanak el, ők nevelnek. Világos, hogy tudni akarják, miből milyen jegyet kapsz.

Majd ha felnőttként, a szüleidtől külön lakva, magadat eltartva elvégzel egy főiskolát vagy akár csak egy tanfolyamot, na, akkor nem lesz beleszólásuk.


Amúgy lefogadom, hogy nem áll valami jól a szénád az iskolában. Nem azok szoktak ezen fönnakadni, akiknek a sok ötös mellett néha akad egy-egy négyes.

2021. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is nézték a szűleim a jegyeimet ennyi idősen ,nem foglalkoztam vele,amúgy amíg eltartanak addig joguk van hozzá, most jöhet bárki azzal hogy de 18éves kortóĺ felnőtt az ember,jah igen de a legtőbb mai fiatal elvárja a szűleitől hogy eltartsák meg stb mert azt hiszik hogy megtehetik meg a szűlő dolga gondoskodni róluk. Persze amíg életkepes nem lesz. Ha azt akarod hogy ne szóljanak bele a szűleid semmibe akkor mivel már 17éves vagy elmehetsz dolgozni 8órába egy gyárba gürcölni havi 107.000ftert elköltözhetsz és akkor nem fognak hajtani támogatni és istápolni. Kedvess kérdező légy egy kicsit felnőtt és örülj hogy támogatnak. Nagyon ember örülne ha szerintem visszagondolva ha a szülei másképp csinálták volna a dolgokat ,vagy ha lettek volna neki.
2021. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
86%

Az ének-zene jegyed miatt is joguk lenne vegzálniuk. :-))))

A történelem tudomásom szerint érettségi tantárgy, tehát a fontosabbak közé tartozik. Az, hogy téged nem érdekel, az senkit nem érdekel. :-)))

Amúgy hányasra állsz belőle? Gondolom, nem az a bajuk, hogy négyes leszel ötös helyett.

2021. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
89%
Igen kötelességük vegzálni. A történelem kötelező érettségi tantárgy, úgyhogy jó lesz, ha belehúzol. Örülj neki, hogy a szüleid törődnek a tanulmányaiddal. Felnőtt korodban már a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mit csinálsz.
2021. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

#12

Nem vagyok egyébként rossz tanuló.

Az átlagos körülbelül négyes, csak néha-néha bejön egy két rosszabb jegy.

De amúgy miért kell erőszakolni valakire egy olyan tantárgyat ami nem érdekli?

Bemagolhatom de úgy is elfogom felejteni!

2021. ápr. 27. 09:33
 17/67 A kérdező kommentje:

#14 Nekünk nincs ének-zene szerencsére.

Nem is véletlen :D

2021. ápr. 27. 09:35
 18/67 anonim ***** válasza:
83%
Mert az élet nem úgy működik, hogy mindig azt csinálod amit szeretsz meg érdekel. Sok békát le kell nyelni, 17 évesen azért ezt tudhatnád. Mivel a történelem nem egy készségtárgy tanulható. Leülsz és felkészülsz. Nem szeretés vagy nem szeretés kérdése ez, ennyi idősen az a dolgod, hogy tanulsz. A szüleid gondolod imádják a munkájuk minden percét? Hát nem.
2021. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
5%
Kedves 6-os az Tesco és nem "Teszkó". Lehet nem kellett volna lelépni otthonról dolgozni, hanem a suliba kellett volna még maradni pár évet. :/
2021. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
82%
Engem se érdekelt egyik tantárgy sem ,az élet melyik terültén fogom használni mondjuk Szent István születéset vagy a Honfoglalast vagy a szinusz koszinuaz tangens kotangens tételt vagy pitagorasz tetelt sehol ,de megtanultam mert tudtam hogy vannak kötelezetségeim. Nem azt várják el hogy ha felebresztenek álmodból te mindent tudj ,csak azt akarják hogy vidd valamire az életben. Fogadjunk ha nem foglalkoznának veled akkor a kerdésed úgy szólt volna "Az mennyire normális ha a szüleim nem kérnek számon a jegyeimről? Nem néznek bele a naplóba, nem foglalkoznak velem?"
2021. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!