Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire normális ha a...

Az mennyire normális ha a szüleim számon kérnek a jegyeimről? Belenéznek a naplóba, és ezek után rámszállnak?

Figyelt kérdés
Elég volt ebből!!

2021. ápr. 27. 08:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
63%
Nekem furcsa lenne. Az én szüleim már általános iskola végén is csak azért nézték az ellenőrzőmet (nekünk akkor még nem volt netes naplónk), hogy aláírják a jegyeimet. Középiskolában már ezért sem, mert ott már nem foglalkoztak ezzel a tanárok sem. Középiskola vége felé vezették be nálunk is az e-naplót, de a szüleim azt sem nézegették, azt sem tudták hogyan kell belépni pedig megmutattam nekik. Soha nem volt olyan, hogy pl. egy jegy miatt leszidtak volna, soha nem kaptam jegy miatt semmiféle büntetést, ugyanúgy jutalmat sem stb., ha valamit elmeséltem, meghallgatták, reagáltak, elmondták a véleményüket, viszont nálunk nem volt ilyen jellegű ellenőrzés, elvárások, szabályok. Nem felelőtlenek voltak, csak szimplán úgy gondolták, hogy ez az én dolgom, az én felelősségem és az a lényeg, hogy én elégedett legyek a teljesítményemmel, hogy tudjam én mit tettem meg érte, mire volt elég és hasonlók. Én ennek amúgy örültem nagyon, mert egyrészt így nem volt rajtam semmiféle szülői nyomás, kényszer vagy stressz, hogy nekem most teljesítenem kell, meg kell felelnem, mi lesz ha egy dolgozat rosszul sikerül, mit fognak szólni a szüleim, meg ne tudják stb. és őszinte is mertem lenni magammal és a szüleimmel szemben. Másrészt pedig elég hamar megtanultam így, hogy magamnak tanulok.
2021. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
22%
Mindenki írja h a szülő azért szól a gyerekére h legyen belőle valaki, erdekes... akiknek jo jegyei voltak anno most ugyan olyan gyári csicskák mint én havi 350 ert 😂😂😂
2021. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
47%

Hát én azért megértem a kérdezőt is, nemcsak a szüleit... emlékszem, nálunk csak a félévi és évvégi jegy számított otthon, ha időnként rosszjegyet kaptam, arról nem kellett beszámolnom, nem kérték számon rajtam. Persze ehhez kellett a belém vetett bizalom, meg hogy alapvetően felelősségteljes legyek. Egy osztálytársamnak viszont csak ötösöket volt szabad hazavinnie, a négyesért is csesztették a szülei. Na ez nem normális, mi nagyon sajnáltuk szegényt.

Ettől függetlenül tessék szépen leülni és megtanulni azt a törit, esetleg a szüleiddel megbeszélni hogy ne erőltessék a négyest, de a kettes-hármas meglesz,márcsak azért is mert érettségihez is kell.

2021. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normális. Nekünk még bőven nem volt ilyesmi, hogy e-napló. Ellenőrzőnk volt, ahol a tanár aláírása mellett a szülő is aláírta a jegyet. Beírták a jegyeket, következő órán ellenőrizték, hogy látta-e a szülő.
2021. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
34%
Merre vagy kedves kérdező?
2021. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
50%

44: pontosan!

És ugye nem ordítottunk, hogy személyiségi jogok, meg mittomén.... :)

2021. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
13%
Most már azt is hallottam hogy fülest sem kaphat a gyerek mert egyből feljelentik. Úgy érzem ez a világ megérett a pusztulásra.
2021. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
19%

47

Ezt már 20-40 éve ez van..

De max otthon verhetik meg..

2021. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
54%
Engem is rohadtul idegesitett, az atlagom mindig 4-es felett volt, csak volt hogy évközben becsúszott nehany szarabb jegy. Persze a 10 jóért nem voltam megdicserve, de ha jott 1 rossz, akkor mar világvége. En is utaltam a torit, mindenből elértem a 4-5 szintet, de ebbol olyan f@s-z tanárom volt, hogy volt hogy 2es voltam. De lám, aztan az osszes érettségim ötös lett, mivel azt nem o állította ossze es nem a sajat gondolatai alapjan javította. (es persze nem pofára ment a jegy adás) Ja meg mostmar egyetemen tanulok, mivel ide is bekerültem. Szerintem ha nem 1-2es tanuló vagy, akkor felesleges basztatni, en pl mindig tudtam hogy na most mibol kene javítani, mire kell tanulni, es nem segített, sot el is vette a kedvem, ha anyaek kérdezgették, meg szolingattak. Te is ilyen lehetsz a leírtak alapjan. Az “ok tartanak el, azt csinalnak veled amit akarnak” című dolgokra inkabb nem is reagálok, csak annyit hogy legálisan nem is tehetnek mast, ok akartak gyereket, amit nem csak akkor kell eltartani es szeretni, ha csillagos ötös tanuló. Ha a kerdezo nem olyan helyre akar továbbmenni, ahol fontos a tori, akkor ugyis tok mimdegy hogy 40%os érettségit vagy 90%os erettsegit ir, megbukni ugysem fog.
2021. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 10 deka farhát ***** válasza:
51%

Szia!


Ha ez megoldás, és betöltöd a 18-at, nem muszáj leérettségizned sem, jöhetsz hozzánk a vasútra pályamunkásnak. Persze csak ha fiú vagy, mert nehéz fizikai munka. De legalább nem a szüleidnek kell eltartania.

2021. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!