Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csillapítsam le a férjem?...

Hogy csillapítsam le a férjem? Csak szerintem reagálja le rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk az egyetlen gyermekünk, és nagyon későre jött. Mi túl vagyunk az 50-en, ő meg idén lett 18 éves. Mindig a széltől is óvtuk, a férjemnek ő volt a szeme fénye, és bármit megtett érte.

A tegnap a lányom hazajött és kérte, hogy üljünk le vele beszélgetni. Elmondta, hogy lefeküdt a barátjával. Ő volt neki az első, de ismerjük a fiút és nagyon kedveljük is. Nekem nagyon jól esett, hogy egy ilyen dologban ilyen nyílt és közvetlen volt velünk, hogy őszintén beavatott a magánéletében, holott már felnőtt korú és nem is vártuk el ezt tőle. Szó szerint meghatott az őszintesége és bár váratlanul ért, normálisnak találom, hogy ebben a korban már a saját útját járja. Mindig arra tanítottuk, hogy forduljon bizalommal hozzánk, bármi is van, mert mindent megoldunk együtt.

Viszont ahogy ezt meghallotta a férjem, elkezdett csapkodni, káromkodni és egész estig be sem jött az udvarról. Sétált fel-alá, motyogott magában és amikor bejött, senkivel nem beszélt csak elment lefeküdni. Az éjjel kimenet a mosdóba és sírt, ma pedig folytatta a morgolódást és a duzzogást.

Felment nekem is a cukrom és mondtam neki, hogy így hogy akarja majd hogy a lányunk bizalommal forduljon hozzánk, ha ő egy ilyen fontos dologban ilyen hisztit csap. Kicsit összekaptunk.

Hogy csillapítsam le? Nem szeretném, hogy ezzel kínozzuk a lányunkat. Csak szerintem reagálja túl?



2021. máj. 13. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem az ilyen apákat. Ők maguk fiatal korukban nem szexeltek fiatal lányokkal? Való igaz, még nem voltam apa, de ezt a részt egyszerűen nem értem. Még az is szép, hogy 18 éves koráig várt, mert a legtöbb ember természetes módon már 13-14 éves korától kívánja a szexet.


27/F

2021. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
93%

Hm, tanulságos történet, hogy milyen ne legyek, mire a lányom 18 éves lesz.

Mi is öreg szülők vagyunk, még idősebben született a lányunk, mint nektek.

AZt hiszem, az első hibát ott követtétek el, hogy a széltől is óvtátok. Én is nagyon szeretem a lányomat is, a fiamat is, de inkább bátorítom őket, hogy menjenek ki a világba és fedezzék föl. Nem akarom kalitkába zárni őket, nem akarom a széltől is óvni őket (feleségem inkább).

Így nekem természetes lesz, ha kamaszkorában lesz párkapcsolata és nemhogy 18, de akár 16 évesen adott esetben nem állnak meg a csókolózásnál.

Igen, a férjed nem tudja elfogadni, hogy a lányod felnőtt. Jó esetben pár hónap alatt szépen hozzászokik és tudomásul veszi. Rossz esetben ebből egyre durvuló konfliktusok lesznek, ami miatt lányotok mihamarabb el fog költözni, és minimálisra (vagy nullára) szorítja le veletek a kapcsolatot. Most először várd ki, hátha pár nap alatt lehiggad a férjed. A lányodnak négyszemközt mondd el, hogy ne akadjon ki most végletesen az apjára, mert remélhetőleg ez egy átmeneti állapot.

2021. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a lányotok egy kicsit meggondolatlan volt. Mit várt hogy fog reagálni erre az apja, pezsgőt bont és örömtáncot lejt?


Ismeritek a fiút, tudjátok hogy van barátja a lányotoknak de az intimitás két emberre tartozik, szerintem ezt nem kellene megosztani a szülőkkel hogy "mikor-hol-kivel".

Ha van valami kérdése ezzel kapcsolatban azt tegye fel nekik de ne álljon már oda eléjük hogy ő már szexel a barátjával...

Megértem a férjed.

2021. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg tőle, hogy ezek szerint unokákat sem akar? Aztán mondd meg neki, hogy fejezze be ezt az óvodás szintű hisztit.
2021. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
88%
18 éves, nem 13. Amúgy kb el se kellett volna mondania.
2021. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
89%
Nem igazán értem hogy min akadt ki, egy felnőtt nőről beszélünk, ha jól értem a dolgot. Igazából el se kellett volna mondania. 48F
2021. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem csak visszanyalt neki a fagyi. Úgy értem, hogy most ugyanazt csinálták az ő egyetlen kislányával, amit ő csinált annak idején lányokkal, és ezt szar neki hallani, belegondolni, feldolgozni.
2021. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen apa biztatná a 16 éves fiát (ha lenne), hogy csajozzon, de kiakad, ha a 18 lánya pasizik. Gyakori kettős mérce, hogy a fiú ettől menő, a lány meg vonuljon zárdába 30 éves koráig.

Hagyj időt a férjednek feldolgozni, hogy a lánya nem egy szép dísz porcelán baba és aztán segítsd továbblépni. Ha nem sikerül neki, te maradj a lányod mellett, nagyon jó, hogy őszinte volt veled.

2021. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 Katona Dius ***** válasza:
92%

Én 17 voltam, mikor először együtt voltam egy fiúval, akivel akkor már hónapok óta jártunk. Nem álltam a szüleim elé, de pár nap múlva felmerült a téma, és közöltem velük, hogy nemrég túl vagyunk rajta.

Apukámmal nagyon közel állunk egymáshoz, de hál'isten sosem volt az a túlféltő típus, mindig bátorított, hogy csináljam, amit szeretnék, ha baj van, úgyis hozzá megyek először segítséget kérni.

Amikor kiderült, hogy na, megtörtént a dolog, teljesen jól fogadta, annyit kérdezett, hogy azért védekeztünk, ugye? :D


Szerintem párod túlreagálta, de mégsem tudom teljesen a szemére hányni. Valószínű, hogy ő még fejben nem tart ott, hogy ekkora lánya van és sokk-ként érte a dolog. Ha értelmes fickó, akkor pár nap alatt lehiggad és elnézést kér tőletek. Szerintem a lányodnak mondd, amit #2-es mondott, legyen kicsit türelmes, ne vegye a szívére. Apuka pár nap alatt lehiddeg és feldolgozza a "traumát" :D


29N

2021. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
96%

Az én férjem ugyanez volt (nálunk is késői egyszem lány van).

Lányunk 19 volt akkor, komoly baráttal. Férjem is puffogott, el volt kenődve.

Aztán lenyugodott pár hét alatt. (Tényleg így van, megszokja majd a tied is.)

2021. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!