Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csillapítsam le a férjem?...

Hogy csillapítsam le a férjem? Csak szerintem reagálja le rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk az egyetlen gyermekünk, és nagyon későre jött. Mi túl vagyunk az 50-en, ő meg idén lett 18 éves. Mindig a széltől is óvtuk, a férjemnek ő volt a szeme fénye, és bármit megtett érte.

A tegnap a lányom hazajött és kérte, hogy üljünk le vele beszélgetni. Elmondta, hogy lefeküdt a barátjával. Ő volt neki az első, de ismerjük a fiút és nagyon kedveljük is. Nekem nagyon jól esett, hogy egy ilyen dologban ilyen nyílt és közvetlen volt velünk, hogy őszintén beavatott a magánéletében, holott már felnőtt korú és nem is vártuk el ezt tőle. Szó szerint meghatott az őszintesége és bár váratlanul ért, normálisnak találom, hogy ebben a korban már a saját útját járja. Mindig arra tanítottuk, hogy forduljon bizalommal hozzánk, bármi is van, mert mindent megoldunk együtt.

Viszont ahogy ezt meghallotta a férjem, elkezdett csapkodni, káromkodni és egész estig be sem jött az udvarról. Sétált fel-alá, motyogott magában és amikor bejött, senkivel nem beszélt csak elment lefeküdni. Az éjjel kimenet a mosdóba és sírt, ma pedig folytatta a morgolódást és a duzzogást.

Felment nekem is a cukrom és mondtam neki, hogy így hogy akarja majd hogy a lányunk bizalommal forduljon hozzánk, ha ő egy ilyen fontos dologban ilyen hisztit csap. Kicsit összekaptunk.

Hogy csillapítsam le? Nem szeretném, hogy ezzel kínozzuk a lányunkat. Csak szerintem reagálja túl?



2021. máj. 13. 09:18
 71/93 anonim ***** válasza:
37%
Az a gáz hogy most is véded kerdező
2021. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
68%

Ne bantsatok már a kérdezőt nem ő tehet róla,hogy rosszul reagált a férje.

Szerintem se normális reakció,de nem a kérdező és a lánya tehet róla.

2021. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 A kérdező kommentje:

70

Nem tudom. Én ilyet sosem hallottam tőle. Én csak házasság után feküdtem le a férjemmel, de ezt sosem vártam el a lányomtól. És a férjemnek is volt valakije előttem.

2021. máj. 13. 17:01
 74/93 A kérdező kommentje:

71

Csak nem Tűröm, hogy gyalázzák a férjemet.

2021. máj. 13. 17:02
 75/93 anonim ***** válasza:
63%
De miért fáj egy szülőnek, ha a gyereke szexel? Ez egy tök beteg reakció.
2021. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim válasza:
72%

Férjed reakciója túlzott, de nem érthetetlen, és nem is beteges. Szerintem, amióta a lányod elkezdett kamaszodni, vagy már korábban, ott volt a tudatalattijában ez gondolat, hogy egyszer ez a nap is eljön. Azért is reagált ilyen hevesen, mert az ide vonatkozó félelmei most elképesztő erőve törtek a felszínre.


Ne felejtsd! Ha fiad van, egy fütyi miatt kell aggódnod. Ha lányod van, akkor a világ összes fütyije miatt.


Amit szerintem tehetsz, hogy beszélsz a férjeddel, és alternatív gondolatokkal próbálod megbékéltetni a lelkét. Elmondhatod neki, hogy van egy nagyszerű lányotok, aki bízik bennetek, azért is mondta el ezt az intim dolgot. Sok családban nincs ilyen fokú bizalom. Mondd el neki, hogy egy csomó lány nem ilyen, mint ő. Sokan, manapság 14-15 évesen már fűvel-fával dugnak, részegen, egy buliban veszítve el szüzességüket, egy alig ismert csávóval. A lányod viszont olyannal tette ezt, akit arra érdemesnek talált, akit szeret. Valószínűleg tervezett is volt a dolog a részükről.


Remélem, helyreáll a családi béke!

2021. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
40%
Es konkretan mivel van baja? Mit mondott?
2021. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
65%

"Csak nem Tűröm, hogy gyalázzák a férjemet"


Ne vedd magadra itt állandóan ez megy. Ha valaki olyat csinál, amivel nem értünk egyet, akkor az beteg, ki kell dobni, meg kell gyalázni. Mindezt 3 mondatból el is tudjuk dönteni, persze.

2021. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
60%
Jah...
2021. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim válasza:
100%
Szerintem örülni kell hogy ilyen kapcsolatban vagytok a gyerekkel és hogy egyáltalán elmondja nektek. Megértem a férjed, de ennél okosabban kell neki viselkednie. Ez az élet rendje bele kell törődni. Segíteni kell a gyerekeket nem hátráltatni. Sajnos ez a viselkedés nem viszi előre a kapcsolatot szülő és gyermek között. Még szerencse hogy te mint feleség máshogy látod ezt a dolgot és valahogy hatással tudsz lenni a férjere. Két nagy puszi és egy ölelés közepette elmondanám a lányomnak hogy imádom és a szemem fénye mindig is az lesz. Elnézést kérnék és megköszönném hogy elmondta.
2021. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!