Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csillapítsam le a férjem?...

Hogy csillapítsam le a férjem? Csak szerintem reagálja le rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk az egyetlen gyermekünk, és nagyon későre jött. Mi túl vagyunk az 50-en, ő meg idén lett 18 éves. Mindig a széltől is óvtuk, a férjemnek ő volt a szeme fénye, és bármit megtett érte.

A tegnap a lányom hazajött és kérte, hogy üljünk le vele beszélgetni. Elmondta, hogy lefeküdt a barátjával. Ő volt neki az első, de ismerjük a fiút és nagyon kedveljük is. Nekem nagyon jól esett, hogy egy ilyen dologban ilyen nyílt és közvetlen volt velünk, hogy őszintén beavatott a magánéletében, holott már felnőtt korú és nem is vártuk el ezt tőle. Szó szerint meghatott az őszintesége és bár váratlanul ért, normálisnak találom, hogy ebben a korban már a saját útját járja. Mindig arra tanítottuk, hogy forduljon bizalommal hozzánk, bármi is van, mert mindent megoldunk együtt.

Viszont ahogy ezt meghallotta a férjem, elkezdett csapkodni, káromkodni és egész estig be sem jött az udvarról. Sétált fel-alá, motyogott magában és amikor bejött, senkivel nem beszélt csak elment lefeküdni. Az éjjel kimenet a mosdóba és sírt, ma pedig folytatta a morgolódást és a duzzogást.

Felment nekem is a cukrom és mondtam neki, hogy így hogy akarja majd hogy a lányunk bizalommal forduljon hozzánk, ha ő egy ilyen fontos dologban ilyen hisztit csap. Kicsit összekaptunk.

Hogy csillapítsam le? Nem szeretném, hogy ezzel kínozzuk a lányunkat. Csak szerintem reagálja túl?



2021. máj. 13. 09:18
 31/93 anonim ***** válasza:
20%
29 hogy te mekkora nagy paraszt vagy öcsém.
2021. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
39%
dehogyis, a férjed kitűnően reagálta le, így most a lány megtanulhatta, hogy miért nem kell bízni benne és megosztani vele élete fontos részleteit.
2021. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

A férjed nagyon rosszul reagálta le a dolgot, aminek 2 okát tudom elképzelni elsősorban:

1. A lány volt az ő hercegnője, idealizálta stb. (lányos apáknál gyakori), és amikor ettől eltérően cselekedett a gyerek (amint azt kellett neki nagyon is helyesen), akkor benne ez a kép csorbult.

2. A gyerek szüzességének elvesztése a felnövés egyik határköve. Azaz a gyerek elrepül, azaz felnőtt, azaz ő (a férjed) már öreg (legalábbis így gondolja), és már nincs rá szükség stb. Ez az életközépi válság. A sírásból gondolom, hogy ez lehet az oka.

3. Esetleg még az, hogy a lányod meg merte lépni azt, amit és amikor kellett, ő meg lehet, hogy nem, és emiatt sokmindenről lemaradt, és emiatt a sors által meglopva érzi magát.

Négyszemközt komolyan el kell a férjeddel beszélni. Valami nagyon mélyen lévő baja van. Pszichoterápia segíthet.

2021. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodj meg, egy apa teljesen másképpen reagál rá, hogy az egy szem lánya odaadta magát a barátjának.

A férjed majd lecsillapszik, megemészti.

A lányodnak pedig magyarázd el, hogy miért viselkedik így az apja és azt is, hogy nem az őszinteség volt a gond.

2021. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 A kérdező kommentje:

29

A férjem nem degenerált, sem barom. Köszi.


30

Köszönöm.

2021. máj. 13. 11:06
 36/93 anonim ***** válasza:
62%
Nekem mindig tökre furcsa, amikor elvileg felnőtt pasik így reagálnak. Szívem szerint mindegyiktől megkérdezném, ő akarja e farkalni a saját lányát vagy mi.
2021. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
32%
Na itt van még egy tuskó.
2021. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
62%
én nem jelentettem be a szüleimnek, de ha apám így reagált volna, az utolsó morzsányi tiszteletet is elvesztette volna amit feléje éreztem
2021. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
79%
Valaki fejtse már nekem ki, hogy felnőtt emberként, főlegpárkapcsolatban mi rossz van a szexben! Komolyan érdekel, mert el nem tudom képzelni, hogy ezen miért kellett felháborodni.
2021. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért reagált így,mert úgy érzi felnőtt a kislánya, már nem ő a férfiideál(szexuális tartalom nélkül)az életében.
2021. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!