Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csillapítsam le a férjem?...

Hogy csillapítsam le a férjem? Csak szerintem reagálja le rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk az egyetlen gyermekünk, és nagyon későre jött. Mi túl vagyunk az 50-en, ő meg idén lett 18 éves. Mindig a széltől is óvtuk, a férjemnek ő volt a szeme fénye, és bármit megtett érte.

A tegnap a lányom hazajött és kérte, hogy üljünk le vele beszélgetni. Elmondta, hogy lefeküdt a barátjával. Ő volt neki az első, de ismerjük a fiút és nagyon kedveljük is. Nekem nagyon jól esett, hogy egy ilyen dologban ilyen nyílt és közvetlen volt velünk, hogy őszintén beavatott a magánéletében, holott már felnőtt korú és nem is vártuk el ezt tőle. Szó szerint meghatott az őszintesége és bár váratlanul ért, normálisnak találom, hogy ebben a korban már a saját útját járja. Mindig arra tanítottuk, hogy forduljon bizalommal hozzánk, bármi is van, mert mindent megoldunk együtt.

Viszont ahogy ezt meghallotta a férjem, elkezdett csapkodni, káromkodni és egész estig be sem jött az udvarról. Sétált fel-alá, motyogott magában és amikor bejött, senkivel nem beszélt csak elment lefeküdni. Az éjjel kimenet a mosdóba és sírt, ma pedig folytatta a morgolódást és a duzzogást.

Felment nekem is a cukrom és mondtam neki, hogy így hogy akarja majd hogy a lányunk bizalommal forduljon hozzánk, ha ő egy ilyen fontos dologban ilyen hisztit csap. Kicsit összekaptunk.

Hogy csillapítsam le? Nem szeretném, hogy ezzel kínozzuk a lányunkat. Csak szerintem reagálja túl?



2021. máj. 13. 09:18
 51/93 anonim ***** válasza:
25%

50


Nana naaaa azért álljunk már meg.

Nehogy már még ő legyen megértő!

A nagy öszinteség eddig tartott körülbelül

2021. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
80%
Ez nagyjából onnantól borítékolható, hogy lánya születik az embernek... A többség 18 éves kora előtt túlesik az első alkalmon. Az viszont szerintem ritka, hogy egy lány/gyerek mindkét szülőjében annyira megbízzon, hogy mindkettőjüknek elmondjon ilyen intim dolgot, szóval erre büszke lehetne a férjed.
2021. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is elképesztően érett gondolkodású a lányod. (nem a férje volt ebben jó példa számára úgy tűnik.)
2021. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
85%

#16 vagyok

Egy biztos a lányod felnőttebb mint a férjed!

2021. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
70%

Hát... Sajnos nem csalódtam a gyakori népében :(. Pár dolgot megpróbálok hozzáfűzni, hátha csak 1-2 barmozónál elérem, hogy némileg árnyaltabban lássa a helyzetet.


Leszögezem: apuka reakciója szar. A lánytól szép és felnőttes gesztus volt, meg kell neki köszönni és bocsánatot kell kérni. Eddig egyetértünk. Arról, hogy apuka beteg lenne, vagy barom, felhoznék 1-2 eshetőséget, ami potenciális kiváltója lehet ilyen reakciónak, és mindegyik teljesen emberi, nem kell hozzá kreténnek lenni.


Tegyük fel, hogy van valami, amit nagyon szeretsz, de tudod, hogy nem fog örökké tartani, egy nap nélküle kell tovább élned. Pontosan tudod az első perctől, hogy el fog jönni az idő, amikor a kislányod már nem a kislányod lesz többé, de nem gondolsz erre, mert még baromi messze van. Aztán egyszer csak váratlanul szembesít az élet, hogy az idő eltelt, de te nem is fogtad még fel; sokkot kapsz. Nem vagy idióta, csak egy ember, aki hirtelen szembesült, hogy felnőtt a gyereked, te pedig megöregedtél. Kiborulsz. Később le fogsz higgadni, és rendet teszel a fejedben, de ott akkor az sok volt. Teljesen emberi reakció, tök megértem.


Másik példa. Egyetemista korunkban ment a sörözős beszélgetés egymás szexuális élményeiről a haverokkal. Amikor én meséltem egy sztorit leállított az egyik cimbora, mert a feleségem - aki már akkor a barátnőm volt - jó barátja volt, és azt mondta, nem akarja őt a lelki szemei előtt meztelenül, szex közben látni. Kb sok apa szerintem így van a lányával. Természetes, hogy szexel a lány, nincs ezzel semmi gond, de apa nem akar erről beszélni, nem akarja, hogy beszélgetés közben operatív gondolatként a téma beférkőzzön az agyába. Erre most váratlanul megtörtént a beszélgetés, apa zavarba jött, felzaklatta a dolog, legszívesebben a fülét befogva szaladt volna ki. Én ezt is tök meg tudom érteni.


Harmadik példa. Tegyük fel apa konzervatív, introvertált ember. Teljesen elfogadja, hogy az emberek szexelnek, ő maga is nagyon szeret, de ő nem szeret beszélgetni róla. Szerinte ez mindenkinek magánügye, sem a sajátját nem teregeti, máséra sem kíváncsi, de legeslegfőképpen nem a lányával szeretne az ő szexuális életéről beszélgetni. Amikor hirtelen ott találja magát a szituációban, zavarba jön, és bepánikol, mint a tériszonyos akit odalöknek a korláthoz a kilátóban. Közben anya értelemszerűen meg van hatódva, hogy ilyen őszinte volt, apa is tudja az eszével, hogy ez jó, de közben belül szétveti a kínosság érzése, hogy miért hozzák ilyen kellemetlen helyzetbe. Át tudom érezni.


Negyedik példa. Morbid és bizarr párhuzam, de szerintem érthető lesz a lényeg. Amikor anyám haldoklott, úgy gondoltam, teljesen felkészültem a halálhírre. Valójában bevallom, már inkább vártam is, mert már nem bírtam napról napra azt a tipródást. Mégis, amikor apósom besétált, hogy sajnálja, most telefonált a kórház, konkrétan elszédültem, le kellett ülnöm. Nem is értettem, miért estem szét ennyire, hiszen már tökéletesen elrendeztem magamban, mégis kiütött.


Simán lehet, hogy apa még örült is neki, hogy van a lánynak barátja. Megnyugodott, hogy ez a srác az, akire rá is merné bízni a lányt. Fel is készült, hogy bizony ezek dugni fognak, de semmi gond, ha valahogy, hát így történjen meg. És mégis: amikor megérkezik a hír, úgy felzaklatja, hogy ő maga sem érti, miért, csak azt, hogy most ki szeretne menni csinálni valamit, csak ne szóljon hozzá senki. Abszolút megértem.


A legszebb, hogy akár mindegyik jelen lehet párhuzamosan is.


Szóval nekem 100%-os meggyőződésem, hogy apával semmi gond nincs. Egyszerűen imádja a lányát, és a helyzet, hogy nő lett belőle, aki lassan kirepül nagy érzelmi megrázkódtatás akkor is, ha amúgy az eszeddel tudod, hogy minden oké. Nem vagyunk egyformák, ne húzzunk már le valakit csak azért, mert az élet egy kemény pillanatában rosszul reagált.

2021. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
27%
Az édesanyád halálával hasonlítod össze azt, hogy egy lány elvesztette a szüzességét? Hú de elmebeteg emberek vannak itt, te jó Isten.
2021. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 Katona Dius ***** válasza:
67%
Szívemből szóltál #55ös!
2021. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
68%

"Az édesanyád halálával hasonlítod össze azt, hogy egy lány elvesztette a szüzességét? Hú de elmebeteg emberek vannak itt, te jó Isten."


Egen, gyanítottam, hogy ennyi absztrakciós készség már nincs az emberekben. Szóval azért írtam, hogy a poárhuzam morbidnak fog tűnni, de remélem azért átjön a lényeg. Nem jött át.


Nyilvánvalóan nem hasonlítom össze a két eseményt, ne nézz már ennyire idiótának. A párhuzam arról szólt, hogy még akkor is okozhat megrázkódtatást egy hír, ha már tökéletesen számítasz rá. Próbáljunk már elvonatkoztatni egy kicsit.

2021. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes hogy azok agyig le vannak pontozva akik szerint érthető az apa reakciója és csak egy kis idő kell neki hogy lenyugodjon ilyen esetben és azok vannak felpontozva akik szerint egy apának tapsolnia kellene ahhoz amikor a kislánya bejelenti hogy szexel...

Több lányos apuka is leírta már hogy azzal minden apuka tisztában van hogy egy nap a kislánya felnő, ennek ellenére rohadtul nem tud rá felkészülni.

Akik szerint meg apuka azért akadt ki mert "magának" tartogatja a lányát na azoknál vannak elég komoly bajok...

2021. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
70%

"akik szerint egy apának tapsolnia kellene ahhoz amikor a kislánya bejelenti hogy szexel..."

ezt nem tudom ki írta, nem én az tuti. lehet semlegesen is reagálni, tudomásul venni, és kész. az én apám se cirkuszolt, se nem tapsikolt, egyszerűen tudomásul vette és kész (bár én nem a család előtt jelentettem be)

2021. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!