Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy csillapítsam le a férjem?...

Hogy csillapítsam le a férjem? Csak szerintem reagálja le rosszul?

Figyelt kérdés

A lányunk az egyetlen gyermekünk, és nagyon későre jött. Mi túl vagyunk az 50-en, ő meg idén lett 18 éves. Mindig a széltől is óvtuk, a férjemnek ő volt a szeme fénye, és bármit megtett érte.

A tegnap a lányom hazajött és kérte, hogy üljünk le vele beszélgetni. Elmondta, hogy lefeküdt a barátjával. Ő volt neki az első, de ismerjük a fiút és nagyon kedveljük is. Nekem nagyon jól esett, hogy egy ilyen dologban ilyen nyílt és közvetlen volt velünk, hogy őszintén beavatott a magánéletében, holott már felnőtt korú és nem is vártuk el ezt tőle. Szó szerint meghatott az őszintesége és bár váratlanul ért, normálisnak találom, hogy ebben a korban már a saját útját járja. Mindig arra tanítottuk, hogy forduljon bizalommal hozzánk, bármi is van, mert mindent megoldunk együtt.

Viszont ahogy ezt meghallotta a férjem, elkezdett csapkodni, káromkodni és egész estig be sem jött az udvarról. Sétált fel-alá, motyogott magában és amikor bejött, senkivel nem beszélt csak elment lefeküdni. Az éjjel kimenet a mosdóba és sírt, ma pedig folytatta a morgolódást és a duzzogást.

Felment nekem is a cukrom és mondtam neki, hogy így hogy akarja majd hogy a lányunk bizalommal forduljon hozzánk, ha ő egy ilyen fontos dologban ilyen hisztit csap. Kicsit összekaptunk.

Hogy csillapítsam le? Nem szeretném, hogy ezzel kínozzuk a lányunkat. Csak szerintem reagálja túl?



2021. máj. 13. 09:18
 21/93 anonim ***** válasza:
76%

Na ezért nem mondtam én el a szüleimnek, mikor elvesztettem.


Amúgy a férjednek nem tűnt fel, hogy úgy viselkedik, mint egy óvodás? A lánya érettebb nála...

2021. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
88%
Beszélgess vele, hogy ettől a kislánya, még a kislánya. Férjed így 'gyászolja', hogy már nem az ő pici kicsi lánykája. Igen, túlreagálja, dehát pasi, nem tudja jól kezelni, majd lehiggad. Mondd ezt el a lányodnak is, hogy értse, ne higyje azt, hogy az apja haragszik, mert tuti, hogy nem. Én is ilyen viszonyban voltam a szüleimmel, én is elmondtam nekik és az én apukám is sírva fakadt, igaz nem duzzogott vagy csapkodott, de sírt. Mindenesetre tényleg beszélgess a férjeddel, higgadtan, hogy ezzel a viselkedéssel elmarja a lányotokat magától és az eddigi bizalomnak lőttek. Sajnálkozzon, sirassa el a kislánykort, de értse meg, hogy ez teljesen normális ez az élet rendje.
2021. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
19%

#20 Nem az problémás hogy egy 18 éves lány lefekszik a barátjával hanem az hogy ezt a szülei orra alá dörgöli.

El lehet beszélgetni a szülőkkel a szexről, sőt el is kell de nem úgy hogy összehívom a családi kupaktanácsot és bejelentem hogy már csináljuk...

2021. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon igazad van, ezert a lanyod az apjanak valoszinuleg nem fog elmondani majd kesobb semmit, max veled beszeli meg. Jol elcseszte...

Apacanak nevelte, vagy mit van ezen igy kiakadva? Tok normalis, hogy valaki 18 evesen szexualis eletet el, persze megfelelo vedekezes mellett. Majd megnyugszik a ferjed, de a lanyod bizalmat majd megint felepitheti a nullarol.

2021. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
26%
Először is, nem jött későn. Nézz körül a világban, ez már normális,hogy 50 éves embernek 18 éves lánya van, de még az alsós is általános manapság, (sok kollégámnak 40-45 évesen ovis gyerekei vannak. A másik, az nagyon nem normális,hogy egy felnőtt gyerek a szüleinek elmondja, vagyis inkább bejelenti, hogy lefeküdt a barátjával. Apukával Te beszélgess el, hogy nem normális amit művel.
2021. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 A kérdező kommentje:

16

Nem tudom, hogy sorrakefélte vagy sem. Visszahúzódó srác volt annak idején.


18

Igen, és ennek nagyon örvendek. Teljesen egyetértek azzal amit mondasz.

2021. máj. 13. 10:42
 27/93 A kérdező kommentje:

23

Ebben semmi rossz nincs. Őszinte akart velünk lenni. És lehet jobb lett volna, ha csak nekem mondja el, mert ahogy a példa is mutatja, az apja nem tudta normálisan lereagálni.


25

Köszönöm, ez jól esik, de tény hogy késői gyermek. 36 évesen szültem, 15 évnyi házasság után.

2021. máj. 13. 10:46
 28/93 anonim ***** válasza:
85%

#20 és #49


Az sem baj, hogy van párkapcsolat és az sem, hogy a szülei orra alá dörgölte. Mindkettő rendben van.


Mint lányos apuka mondom: nyilvánvalóan természetes, hogy ez egyszer megtörténik, de attól már előre megszenvedem azt a pontot, amikor a féltett lányaim pasizni kezdenek.


A kérdeztő férje nem készült fel arra, hogy ez egyszer csak megérkezik az arcába, és szarul reagálta le. Ettől még nem beteg, nem idióta, csak esendő ember.

2021. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
61%

Miért, őszintén: mit szeretne, ha a lányotok soha nem szexelne, nem lenne se barátja/férje, se gyereke, és boldogtalanul élné le az életét? Mert ha ezt akarja, akkor az ilyen nem apa, hanem egy emeletes nagy gyökér.

Vagy azt szeretné, hogy majd ő válassza ki neki, hogy ki d*gja meg? Mert akkor megint csak egy emeletes nagy gyökér.

Vagy talán magának akarja a lányt? Mert akkor túl azon, hogy egy emeletes nagy gyökér, még más komoly problémái is vannak.

A lányodat meg sajnálom, hogy apa helyett egy ilyen degenerált barom jutott neki.

2021. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 Katona Dius ***** válasza:
76%
Irigylem azokat, akik soha, de soha, semmikor asz életben semmit nem reagáltak le rosszul. Mindig minden esetben, minden körülmények között tökéletesen és megfelelően reagáltak mindenre. Mert itt most úgy néz ki, ha csak egyszer is hibázol, degenerált gyökér vagy. Párod túl reagálta, majd lenyugszik és észhez tér, bocsánatot fog kérni.
2021. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!