Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/218 anonim ***** válasza:
33%

86-os (84es vagyok) :pedig pont hogy szerintem a minőségi éhezésről. Nem normális hogy egy ember ennyire sóvárog az édességre,és egy gyereknek az az első gondolata hogy kajákat vesz a zsebpénzéből. Ha otthon tömve van a hűtő zöldséggel,gyümölccsel, plusz megfelelő minőségű szénhidrátok vannak a gyerek étrendében (lassú felszívódású),elég húst és halat eszik, és kiegyensúlyozott a napirendje és az étkezése, akkor nem fogja rávetni magát egy szelet pizzára mint egy hiéna rendszeresen.


Saját magamon tapasztaltam,hogy gyerekkoromban mindig a kaján járt az eszem, de otthon csak egy szelet kenyeret kaptam felvágottal,péksütit,plusz suli menza. Mióta magamat tartom el, és annyit eszek amennyit akarok sokkal mérsékeltebb lett az egész, megfelelő kaja mellett nem sóvárog az ember ilyesmire.

2021. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/218 anonim ***** válasza:
97%
91: szerintem ez azért nem ennyire egyszerű. Engem otthon nem éheztettek, nem volt rossz az étrendem egyáltalán, mégis rettenetesen kívántam a junk kajákat meg az édességet, és ez máig így van, csak türtőztetem magam. Nem mindenkinek ugyanúgy működik a szervezete. Van, akinek ezek az ízek a legfinomabbak. Van, aki pszichésen társít mellé kellemes emlékeket (én spec. ez a kategória vagyok kicsit, mert mindig akkor vittek el a McDonald's-ba pl., amikor meg akartak jutalmazni, mert azt látták a többi szülőtől is... és én azzal társítottam a McDonald'st, hogy az a jele a szüleim megbecsülésének / akkor ünnepeltek pl. engem egy jó év végi bizonyítványért). Van, akit annyira tiltanak, hogy azért lesz édesebb a dolog (szintén én - anyukám valamiért vasvillával üldözte a gumicukrot, mert hogy rákkeltő meg stb... volt abban vmi titkos öröm, amikor suttyomban ettem az osztálytársaimmal a szünetben). Van, aki szervi bajok miatt vágyik nagyon az édesre, és nem feltétlen azért, mert rossz az étrendje.
2021. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/218 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom, 92, én szoktam gyakran vigyázni két kicsi lányra, 2 és 3 évesek. Teljesen kiegyensúlyozottan étkeznek, a csokoládé sincs tiltva náluk, de nagyon kell figyelni, hogy kevés csoki legyen a szemük előtt, különben képesek lennének kilószámra enni. Mondjuk a másik ilyen dolog náluk a paradicsom, abból se elég nekik semennyi.
2021. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/218 anonim ***** válasza:
100%
91-es: Legtöbbször az a kincs, ami nincs sokszor otthon. A mostani kajálásod meg nem lehet összehasonlítani a gyerekkorival, mert most azt veszed meg magadnak, amit csak akarsz, nem azt eszed, amit kapsz. Így könnyű nem sóvárogni.
2021. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/218 A kérdező kommentje:
Huh, nem is gondoltam hogy ennyi választ kapjak. De akik nem èrzik át ennek a súját, mikor azt kell nèzned hogy vagy olyat vegyèl ami másnak nem ízlik, vagy tüntesd el minèl előbb, azoknak akik aztmondják hogy dehát ők maguktól is adtak. Ezt a szexhez tudnám legjobban hasonlítani hogy mindenki megèrtse. Ott is az esik legjobban ha önkènt magadtól kívánd hogy megoszd a kaja helyett persze magad mással. Ès milyen rossz az mikor mindeszt kènyszer vagy külső nyomás hatására kell tenned.
2021. aug. 10. 13:57
 96/218 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szexhez való hasonlítas kicsit fura, de elgondolkodtatott a vàlaszokat làtva, hogy egyik barátnőm anno miért ette lopva, sutyiban hazafele a buszon a csokit… kicsit elképesztő.
2021. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/218 anonim ***** válasza:
100%
A példa furcsa, de végül is igaz.
2021. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/218 anonymousreview60 ***** válasza:
10%
Egyáltalán mért merült fel ez a kérdés, Kérdező?
2021. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/218 anonim ***** válasza:
99%
Ahogy elnézem a válaszokat, ez különösen azoknál kényes téma, hogy osztozkodni kell, ahol ez az osztozkodás egyoldalú. Ha a családban senki nem vesz csokit, csak én, de amikor én veszek akkor hirtelen mindenkinek kell adni, akkor nyilván úgy érzem, hogy kihasználnak és sunyiban eszem meg. Ha meg egyszer ez vesz, egyszer az, és a körforgás állandó és mindenki profitál belőle, akkor inkább pozitív dologként rögzül.
2021. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/218 anonim ***** válasza:
89%
Ha én kaptam vagy vettem valamit, azt azzal oszthattam meg, akivel akartam. Általában megosztottam, de maradt nekem is bőven. Bár az sem sokkolt volna különösebben, ha szinte semmi nem marad nekem, akkor legföljeb a következő cuccot nem osztottam volna meg.
2021. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!