Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/218 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam ilyenben számomra megdöbbentő volt amikor a saját párom mesélte, hogy 16 évesen milyen nagy álma teljesült hogy egyedül ehetett meg az egész pizzát és nem kellett mindig megosztania…..

és az egy dolog hogy vissza fele is működött , mert a tesoja vissza kínálta de ha a tesó épp Hawaii pizzát vett amit ő utal, nem sokra ment vele …..

2021. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/218 anonim ***** válasza:
96%
43: nem azért vagy lepontozva, mert nem vagy irigy, hanem mert irigységnek veszed azt, ha vki néha nem akarja megosztani a kajáját, főleg ha olyan eset, mint amit leírtak mások (pl. hogy az őt verő, zaklató testvérének kell hajbókolni, hogy egyen már a sütijéből, meg a gyerek saját zsebpénzéből vett kaját szétosztanák mások között).
2021. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/218 anonim ***** válasza:
90%
Sosem voltam irigy, az ilyesmit mindig megosztottam. De az kimondottan rosszul esett, hogy szinte még át sem vettem az ajándékokat, de nagyszüleim máris rámszóltak, hogy illik megköszönni és megkínálni belőle. Utáltam, hogy erre külön felhívták a figyelmemet, pedig mindig megtettem.
2021. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/218 anonim ***** válasza:
89%
Ebbe eddig nem gondoltam bele, de amúgy nálunk is minden meg volt osztva és most is így van, hogy már gyerekem van. Persze ő még csak 8 éves, az aprót mindig beledobjuk a perselyébe, nem költi el, csak valami nagyobb dologra, évente 1-2x, pl nagy dobozos Lego, teleszkóp, bicikli, stb. Ha gyümölcsöt, édességet veszek, akkor mindig úgy veszek, hogy mindenkinek jusson. Alma, ilyesmi az nyilván más, az minden nap van, eheti bárki, amikor kedve van hozzá. Dinnyét természetesen megosztjuk :D
2021. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/218 anonim ***** válasza:
74%
Én inkább mindig is úgy voltam vele, hogy mivel én szeretem ha mások megkínálnak, ezért rosszul érzem magam ha én nem kínálok meg másokat, akkor is ha szívesen megenném egyedül.
2021. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/218 anonim ***** válasza:
18%
" Nem a kérdező irigy, hanem tőle irigylik. El kéne olvasni a kérdést..." Neked kéne elolvasni. De,a kérdező az irigy, mert ő akar mindent csak magának. még a tizenkilós dinnyét is, ami már a nagyon szánalmas kategória. Ismertem ilyen gyereket, ha kapott valamit, inkább beújt vele a klotyóba, és felzabálta egyszerre -akár több tábla csokit is, rosszullétig, , csak másnak ne jusson. Utána meg beteg volt mint a kutya...
2021. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/218 anonim ***** válasza:
55%
66 ez az ö dolga... Ha így látja jónak, csinálja így. Majd ha máshogy látja jónak, máshogy fogja csinálni. Stimmt?
2021. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/218 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy a srác gyereknek is hájas volt, most is ugyanolyan gusztustalan zabagép, veri a százhúsz kilót-és még mindig feleszik mindent, a saját gyerekei elől is mikor nála vannak láthatáson. (elvált apuka, a neje abba fáradt bele hogy még a saját gyerekei szájából is kienné a kenyeret)Szar volt a természete gyereknek, szar marad a természete felnőttnek is, aki képtelen magán kívül mással is törődni.
2021. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/218 anonim ***** válasza:
83%

Mi ez, a Rákosi-rendszer? Kötelező beszolgáltatni valamit, mert neked több van belőle? Ezzel csak azt tanítják az embernek, hogy titkolja el a vagyonát, mert el fogják venni tőle.

"Tessék Pistike, itt a szülinapi tábla csokid. Na most akkor adjál belőle nekem, mert én tartalak el. Adj az anyádnak is, mert ő főz rád. Adj a 2 testvérednek, mert majd ők is adnak neked később az ajándékukból.

Nem maradt neked egy kocka sem? Akkor menj el dolgozni!" Na ez a kommunizmus.

2021. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/218 anonim ***** válasza:
93%
68: de ez egy szélsőséges példa, könyörgöm. A válaszolók többsége, aki ki van akadva azért, mert gyakran már egy pogácsát, pálcikás jégkrémet is meg kell osztania, nem zabagép és 200 kilós.
2021. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!