Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/218 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a sportszeletes választ. Nálunk mindig tele volt a szekrény és a hűtő, mégis körbe kellett adogatni, amit éppen ettem. Nem is értem. Ott állt hetekig-hónapokig a csoki a szekrényben, aztán mikor elfogyott apám nekiállt cirkuszolni, hogy hát ő abból nem evett egy db-ot sem. Mindig ez volt.
2021. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/218 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem undorító dolog kinézni a másik szájából a kaját. Nálunk szerencsére soha nem volt szokás ez. Nyugodtan teszek be egy csokit a hűtőbe, mert ha 5 nap múlva jut eszembe hogy meg akarom enni, akkor is ott van. Ha meg valaki meglátja és megkívánja, akkor nem elveszi és befalja, hanem megkérdezi. Amit meg én kapok az az enyém. Ha megkínálok belőle mást, megköszönik, de nem állnak ott sorban hiéna módjára, hogy na bontsad már kifelé, had zabáljunk bele. Nem is értem egyébként miért lenne kötelező ott helyben megennem a csokit vagy bármit, amit kapok.
2021. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/218 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is előfordult hogy popcorn/banán ott volt napok(popcorn esetébe hónapok) óta de ha megettem akkor már jön az hogy mindenki kér belőle és sipítoznak hogy az nekik kellett. De pl koliba szívesen adtam a szobába mindenkinek
2021. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/218 anonim ***** válasza:
96%

Nekem erről inkább az jut eszembe, mintha otthon éheztetek volna vagy nem kaptál volna megfelelő mennyiségű és minőségű kaját, hogy még a zsebpénzed is kajára költötted. Ezeket nem a zsebpénzből kellene megvenni, hanem alapnak kellene lennie szerintem,hogy otthon jól laksz. Ha meg nem tudnak a szüleid jól lakatni,akkor hiba volt a gyerekvállalás.


Am én ha a gyerekemnek az lenne a vágya hogy bevágjon egy pizzát,nem venném el tőle,inkább sütnék neki házit vagy ilyesmi,vagy én vennék neki egy jobb minőségű jégkrémet.

2021. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/218 anonim ***** válasza:
94%
2 gyerekem van. ha kapnak valamit, mindketten kapnak,azt amit sueretnek vagy szeretnenek. mindig megkinalnak, megkostolom, de nem zabalom fel. van hogy megkinaljak egymast is. de ha az egyik elveszi a masik kajajat, csokijat szo nelkul mert hogy ott van, akkor bizony lepiritom hogy miert eszi fel mas edesseget. aki kapja, aze. en sem szeretem ha valaki feleszi azt, amit magamnak veszek.az nas ha onszantambol megkerdezem ki ker belole. vasarlaskor mindig mondom mindenki valasszon maganak ami kell, igy nincs vita
2021. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/218 anonim ***** válasza:
89%

84 ez nem az éhezésről szól, pont ellenkezőleg. Az a lényeg, hogy nem tud nyugodtan leülni és élvezni az ételt, mert rögtön ott vannak, tartják a markukat és keltik a bűntudatot.

A coclizmusba, mikor tényleg szökőévente látott valaki banánt még azt mondom oké, hogy mindenki szeretne kapni belőle, de most? Ha valaki lusta 50 métert sétálni tetszőleges irányba a legközelebbi kisboltig, hogy vegyen magának valami nasit, az meg is érdemli, hogy ne kapjon. Gyerekek esetében sem baj, ha már kiskorában megtanulja, hogy nem minden róla szól és nem minden az övé.

2021. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/218 anonim ***** válasza:
77%

Hu de nagy vita lett belőle. :D

Nálunk édesség osztáskor, pl Mikulas, nyilvan megehetted egyedul akar az egesz csomagodat is. De nem ez volt a szokas. Hanem az, hogy tesommal uzletelunk, ki melyiket nem szereti, csereljunk, stb. Apum is bejott mindig, na mi a kidobando edesseg? Amit mi nem szerettunk, az mindig az ove volt.

Anyum is nagy edessegfalo, kulon kis raktara volt. Ha epp nagyon fajt a fogam valami edesre, odamentem, megettem azt amit ott talaltam. Egyszer nem volt vita belole, mert nyilvan nem az osszeset ettem meg. Hmm, aztan ott van minden egyeb, pl gyumolcs, azt is mindig a sajat penzembol is ugy vettem, hogy vettem mindig pluszba, hatha mas is akar enni. Ha volt otthon egy szem narancs, meg akkor is korbe futkostam a hazban, hogy ker belole valaki?

Ajandekkent pedig, ha csak en kaptam ennivalo ajandekot, MINDIG megkinaltam belole mindenkit, legalabbis a testveremnek mindig jutott belole. Nem kertek, magamtol is adtam. De ha kertek volna, nem sertodtem volna meg.

En a gyerekeimet is erre fogom tanitani. Megenni egyedul orom, de megosztani meg nagyobb.

2021. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/218 Katona Dius ***** válasza:
99%
Más amikor örömmel adod, más amikor rákényszerítenek, elvárják, hogy az egy szem cukorkát is had nyalják körbe.
2021. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/218 anonim ***** válasza:
96%

Nekem mindenen osztozni kellett, nem csak az édességen. Egy eset nagyon megmaradt bennem. Talán 5-6 éves lehettem, egy rajzversenyen nyertem egy ilyen papírbabás hercegnős könyvet (ki lehetett venni belőle 4 hercegnőt meg ruhákat amikkel lehetett őket "öltöztetni"). Kettőt kötelezően oda kellett belőle adnom a húgomnak, ráadásul ő választhatott. Már akkor is volt bennem egy ilyen "ba_dmeg" érzés, csak akkor még nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. =D

Én irigy dög lettem, pont azért, mert soha semmi nem lehetett csak az enyém. Most már rég felnőtt vagyok, de úgy vagyok, osztozkodjon a f_szom. Ha én meg tudom venni magamnak akkor más is.

2021. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/218 harebell ***** válasza:
97%
Érdekesek ezek a válaszok, és az is, hogy milyen szélsőséges példák vannak, aztán mindenki természetesen a saját, otthonról hozott mintához viszonyít. Az pl, hogy nálunk természetes az osztozkodás, egy pillanatra nem jelenti azt, hogy ha mondjuk felbontok egy túró rudit, azt körbe kéne kínálni, vagy hogy a gyerek nem vehet magának nasit. Mondjuk egy doboz fagyi vagy egy dinnye nekem továbbra sem ilyen nasi kategória. Azt sem igazán értem, aki a szülinapi tortájára kizárólagosan sajátjaként tekint és azt nézi, hogy neki hány szelet jutott belőle. De ehhez az is kell, hogy mindenki normálisan áll hozzá az osztozkodáshoz, senki nem töri le magának a fél tábla csokit vagy eszi meg az összes maradék tortát vagy ilyesmi. Vagy ha tudjuk, hogy egy csoki vagy bármi a kedvence valakinek, akkor az is természetes, hogy meghagyjuk neki, vagy veszünk többet belőle (vagy veszünk helyette, ha mégis megettük volna :D). A lényeg, hogy az osztozkodás nem azt jelenti jó esetben, hogy automatikusan közösnek tekintünk mindent és pofátlanul megesszük a másik elől a felét vagy még többet abból, ami elvileg az övé. Az megint egy speciális eset, amikor nincs jó viszony családtagok között és mégis kényszerítve van az osztozkodás. Nem nehéz elképzelni, hogy ilyen légkörben kialakul egy olyan hozzáállás, amit aztán más önzőségnek vagy irigységnek lát, pedig nem feltétlenül arról van szó, hanem egyszerűen nem volt tiszteletben tartva. (Hozzátéve, hogy vannak tényleg önző és irigy gyerekek, akik maguktól lettek ilyenek, hogy inkább megennének egyedül egy nagy adag akármit, csak megosztani ne kelljen.)
2021. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!