Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/218 anonim ***** válasza:
85%

Külföldön élek, itt nem szokás kb semmit megosztani, sőt, nagyon megkínálni se az embert. Ezt úgy kell elképzelni, hogy elmész valakihez mondjuk egy kávéra, akkor megkínál egy doboz kekszből, te kiveszel egy darabot, ő meg elteszi. Vagy épp megéhezik, amíg ott vagy nála, akkor lazán neki áll enni anélkül, higy megkérdezné, kérsz e esetleg te is.

Nekem ez nagyon fura, 10 év alatt se tudtam megszokni.

2021. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/218 anonim ***** válasza:
86%
Nálunka kólával van hogy hogyha veszek magamnak akkor már adjak másnak. Én ha nem adok rosszul érzem magam és ráadásul meg anya meg is szokott szólni hogy legalább tesómnak adjak. Ő 7 évvel idősebb és nem hiszem hogy az én kólám kellene neki. Egyébként velem mindenféle nasikkal volt hogy vettem magamnak és volt amit egyedül megettem de volt amiből adtam másnak. Szülinapon/névnapon kapott csokikat kisgyereként azonnal kibontottam és anya mindig mondta hogy kínáljak meg mindenkit mert így illik. Idősebb lettem és már nem akarok 0-24 csokit enni ezért ha kapok általába nem ott bontom ki csak késöbb. Lehet mondani hogy irigy vagyok mert a vett/kapott dolgokat én akarom megenni és nem szétosztani.
2021. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/218 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudod milyen a kis sportszelet? A legkisebb "alufóliás"?
2021. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/218 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nem volt elvárás hogy bármit is megosszak, de nem tudtam semmiből úgy enni, hogy előtte ne kérdeznék végig mindenkit hogy kér-e. Nem kérték hogy adjak nekik belőle, saját indíttatásból osztottam szét mindenemet. Ha otthon voltam akkor a családom között, ha a játszótéren, akkor a barátaim között.

Ma sem tudnék semmit úgy megenni/meginni hogy előtte nem kínálom meg azokat akik velem vannak.

2021. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/218 anonim ***** válasza:
86%
53# De tudom, ezért is nevettem:)...ha abból kettőt harapott nem is maradt semmi:)
2021. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/218 anonim ***** válasza:
95%
#55, hát igen, kb semmi. De ő neki nem kell egy egész... 🤦
2021. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/218 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok önző, mindig körbekínálok mindenkit, de azért ez a 100-an beleharapunk a csokiba dolgot egyáltalán nem értem. Nem sajnálom én, de azért mi nem egy csokit haraptunk... nem voltam finnyás anya után enni, de ez tényleg kiborít, hogy van, ahol normális, hogy egy szelet csokiba a család összes tagjának bele kell harapni. :D

Persze ha ennyire nincs pénz ilyesmire, megértem. (Bár akkor is felvágnám.) De akkor inkább már egy tábla csoki és akkor mindenki vesz a táblából annyi kockát, amennyit akar.

Sport szeletet körbeharapgálni... kiborít. :D Én odaadtam volna annak, akinek ennyire kell.

Egyébként mi a párommal külön édesség adagon vagyunk, így mindenki azt eszi, amit szeret és akar. Szüleimnek mindig valami bonbont vagy nagy tábla csokit viszek, ők persze egyből kinyitják, és kínálnak, de nem eszek bele. Nekik hoztam. Ha nekem kell valami, megveszem.

2021. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/218 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon undorító hogy van ahol végig kell nyalatni mindenkivel a jégkrémet mert úgy illik... hát csesszék meg ez már nagyon undorító, amúgy sem nagy adagok, te meg egyed úgy hogy már mindenki nyála rajta van... fúj :S dobozos jégkrémnél még megértem, bár abból is van olyan kis kiszerelés hogy két falat az egész
2021. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/218 anonim ***** válasza:
72%
Velünk olyan volt hogy én és tesóm voltunk itthon én meg tesóm akartunk jégkrémet és vettünk de 3 volt benne. Egyett megettem én, eggyet ő a harmadiknak meg felét/majdnem felét leharapta és a pálcikás része maradt nálam. Nekem ez tök oké volt. (#52. vagyok)
2021. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/218 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

A zsebpénz az a gyerek "keresete". Azt vesz rajta, tesz vele, amit akar. Pont ez a lényege, hogy senki nem szól bele, legfeljebb figyelmezteti a következményekre. Pont ez a lényege, hogy megtanulja a gyerek a pénzkezelést és a felelősségvállalást.

Nálunk így volt. Öcsém gáláns volt, sokszor meghívta fagyira a haverjait, aztán amikor azok megközelítőleg sem annyira, akkor koppant, és megtanulta. Anyánk látta a bajt, figyelmeztette, de nem szólt bele. Velem dettó, csak másképpen.

Kérdező, veled a szüleid kibasztak, kihasználtak. Te meg ha jót akarsz a gyerekednek, úgy jársz el, mint a szüleim.

2021. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!