Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/218 anonim ***** válasza:
88%
Mondom, én hányok az ilyentől. Ennél rosszqbb nincs, hogy köteles vagy beszolgáltatni. Semmit nem vehetsz magadnak, egy nyomorult csokit se, mert annak is oda kell adnod a felét vagy egy rohadt irigy dög vagy. Az öregasszonyok, mint a filmben a Banya szoktatták rá a gyerekeket erre, mert ő éhezett háborúban, így most neked is legyen sz.r. Komolyan én is ott tartottam, hogy elég! Zabáld fel, én meg majd meglepem magam valamivel. Ez nem irigység. Egy normális embernek ez a kényszeres földesúri tartás senki felé nem fogadható el.
2021. aug. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/218 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is mindig osztozni kellett, előre utáltam hogy a tortámból alig kaptam egy szeletet mert oda KELLETT adni mindenkinek.

Pl apám nem velünk élt, mindig bunkó volt velem, ajándékot se adott egyszer se, jó szót se, de neki, a barátnőjének, a 2 gyerekének is küldenem kellett a tortából. 8 évesen megmondtam hogy nem kérek többet szülinapi tortát, úgyse kapok belőle csak 1 vékony szeletet. Felesleges pénz kidobás.

Jobban is jártam, mert így egy normál szelet süteményt kaphattam a cukrászdában, vagy kettőt, anyám is evett valamit. Amúgy is ketten ünnepeltük korábban is, a többieknek csak úgy oda kellett adni...


Ha vettem valamit akkor viszont nem kellett osztoznom. Anyámnak szívesen adtam.


Nincs bajom az osztozkodással, de olyanoknak adni akik nem érdemlik meg...

Apámék pl sose adtak a kölykeik tortájából. Nekem akkor miért is kellett nekik adni? Hülyeség ez az "illemből" dolog..

2021. aug. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/218 anonim ***** válasza:
26%

Miért vannak lepontozva azok akik nem irigyek?

Ilyen önző világban élünk?

2021. aug. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/218 Katona Dius ***** válasza:
96%

Nálunk is megszokott volt, hogy megkínáljuk a másikat, ahogy az is, hogy olyankor csak egy pici falatot vettünk el, megkóstolni, mert hogy minél több maradjon annál, aki kapta/vette. Legtöbbször úgy kaptunk, hogy kaptunk 3 tábla csokit, vagy 3 valamit (3an vagyunk tesók), így nem volt vita. Szülőknek adtunk belőle, de ők sem zabálták be, vagy nem követelték, hogy adjunk nekik is.

Felnőtt kromra viszont a szüleim valahogy változtak, nem jó irányba.

Felnőttként, míg otthon laktam, én is többször dugdustam a kajámat. Glutén és laktózérzékeny vagyok, így nem mindegy mit eszek. És sokszor volt, hogy ott volt a mentes kajám és betolták, mert hát a hűtőben van, az mindenkié. Vagy vásároltunk, mondtam, hogy vegyünk ezt vagy azt is, de neeeem kell olyan mert felesleges, nincs rá szükség. Én azért megvettem. Aztán rögtön jó volt mindenkinek. Sokszor volt olyan is, hogy vettem magamnak felvágottat délután, reggelre már nem volt belőle. Pedig nem 5-10 dekákat vettem. Amikor direkt jóóó sokat vettem, hogy mindenki tudjon belőle enni és maradjon nekem is, nem kellett senkinek, én ugye olyan sokat nem ettem belőle, így volt, hogy már megromlott a hűtőbe. Valamiért mindig akkor kellett a kajám mindenkinek, mikor kevés volt belőle.

Minden hónap elején 40ezret beadtam a kajába és a számlákba, bár a saját kajámat magamnak vettem/csináltam, mert anyám nem foglalkozott azzal, hogy ételallergiám van. Aztán egy csomó pénz elment kajára, mert valamiért minidg az volt a jó, és kívánatos amit én csináltam. Ha meg felajánlottam, hogy csinálok nekik is, akkor neeeeem kell, költsd magadra a pénzed...

2021. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/218 anonim ***** válasza:
87%
Kaját nem kellett vennem magamnak, de pl. csokit sem ettem egyedül, körbe kellett kínálni. Egyszer vettem egy doboz jégkrémet, lecsesztek, hogy miért nem egy darabot vettem, ha enni akarok, miért egy dobozzal.
2021. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/218 anonim ***** válasza:
48%

Gyerekkoromban az egyik tanárnő narancsot evett úgy, hogy levágta

a narancs tetejét, és kiskanállal ette ki belőle a húsát. Fojt a nyálam ahogy ette.

Majd úgy adódott, hogy születésnapomra ajándék mellé egy narancsot is kaptam. Na, gondoltam itt az alkalom, hogy én is úgy egyem, ahogy a tanárnő.

Neki is láttam, és apám kérdezi, hogy megkínálom-e. Senkinek nem adtam belőle mert én is úgy akartam megenni ahogy akkor megkívántam.


Azóta is rossz érzésem van ettől, hogy milyen irígy voltam akkor. Nem is tudom elfelejteni.

2021. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/218 anonim ***** válasza:
28%
Igen, mi udvariasságra voltunk nevelve és én is arra neveltem a gyerekem.
2021. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/218 anonim ***** válasza:
93%
Mi ha veszünk magunknak valamit, pl. egy hatalmas csomag raffaellót, akkor úgy "illik", hogy megkínáljuk vele a család többi tagját. Ha nincs annyi, hogy mindenkinek jusson vagy akkor nekem alig maradna valami, akkor viszont nem adok senkinek. Pl. vettem múltkor egy hat darabos mochit, pont hatan vagyunk a családban, nem osztottam szét, mert akkor nekem szinte nem jutott volna semmi. De ha mondjuk harminc darab lett volna a csomagban, akkor egyet-egyet adtam volna mindenkinek.
2021. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/218 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az volt a szokás, hogy ha kibontottam egy jégkrémet, pudingot, joghurtot, csokit, chipset stb, akkor kötelező volt belőle adni először anyámnak, apámnak, mamának, majd miután körbenyalogatták, beleettek utána ehettem én is. Gyűlöltem ezt az egészet. Anyám állandóan azt mondta, hogy mert neki nem kell egy egész, azért eszik az enyémből, de volt sokszor, hogy egy sportszelet méretű kis csokiból 2-szer harapott, ő ette meg több, mint felét. Mikor ő evett jégkrémet pl, mondom neki, hogy akkor most adjon ő, hát mit képzelek, majd pont a csokis részét adja oda nem? Azóta van egy kisfiam, én nem fogok ilyeneket csinálni vele, az biztos.
2021. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/218 anonim ***** válasza:
12%
"sportszelet méretű kis csokiból 2-szer harapott," :))))))
2021. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!