Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám jogosan várja el,...

Édesanyám jogosan várja el, hogy menjek tovább mesterképzésre? Van nekem erkölcsi jogom nemet mondani erre?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltem meg vele már rég, úgy tudja, hogy a jelenlegi tervem is ez, és biztos vagyok benne, hogy ordítana velem, ha előállnék azzal, hogy változtak az elképzeléseim. Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni (és ezzel kisegíteni őt mint egyedülálló szülőt), másrészt nagyon értelmesnek gondol engem, úgy hiszi, képes vagyok rá, és hiba lenne nem kiaknáznom a tehetségemet (meg persze a diákoknak járó kedvezményeket), pláne, hogy ezáltal több jövedelemhez juthatnék. Én viszont nem érzem magamban a motivációt és a lelkiérőt ehhez, rengeteget stresszelek, mióta elkezdtem az egyetemet (diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral), elegem van már az egészből, önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban, vagy akár többet, hiszen egyelőre nem tervezek elköltözni a lakásunkból.

Jelenleg érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám (OKJ), illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval. Nem tudom, hogy a későbbiekben, néhány éven belül el fogom-e kezdeni a mestert, ez annak a függvényében dőlne el, hogy az akkori életemmel elégedett lennék-e.

Mit kellene csinálnom? Bevállalnátok ezt a konfliktust a helyemben? Vagy anyámnak van igaza, és addig kéne nappali tagozatra járnom, ameddig csak tehetem (úgy, hogy teljes állásban nyilvánvalóan nem dolgozhatnék így)?



2021. szept. 9. 03:49
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
23%

"illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval."


Akkor lassan ideje lesz megszokni az olajszagot mert a mekiben az lesz bőven...

2021. szept. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
82%
#12 Három ismerősöm dolgozik multinál szociológia végzettséggel, halálra keresik magukat hozzám képest. Igaz, ők még a régi rendszerben, 5 évet jártak egyetemre.
2021. szept. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem most kell megcsinálni a mestert, később munka mellett, levelezőn, fizetősön sokkal sokkal nehezebb lesz. Megértem hogy dolgozni akarsz, de erre mèg rengeteg időd lesz. Itàna az egèsz életed a sírig. Szerintem az lenne a helyes döntés ha befejeznéd teljes egészében ezt a képzést, hogy legyen meg az 5 év. És ne anyud miatt, hanem magad miatt. Csak kíváncsiságból, mennyi az a nagy gyerektartás amit apud fizet?
2021. szept. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
36%

(diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral)


ezt le se kell írni, érdekes módon itt minden kérdezőnél ez a helyzet.

2021. szept. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
84%

A diplomában csak szoc Ba lesz, mert a spec nem kötelező (tudom, a lányom is ez végezte), alappal kb senki nem dolgozik, mert nem elég.


Én meg könyvelő vagyok, és látom hogy a püszv okj semmit nem ér, mert mindenki elmegy tovább, és néhány évig ontotta a rendszer a mképeseket, és nagyon sok diplomás is van állás nélkül.


Úgyhogy hallgass anyádra és tanulj. (gyt-hez meg annyit, hogy a bíróság simán elveheti a gyt-t, ha a pád perel, mert csak a szüskéges képzés idejéig kell fizetnie, tesómnak a nagyobb fia NKE-s volt, és a bíróság szt az alappal is el tudott volna helyezkedni, úgyhogy jogosnak ítélte a volt sógor kérését - teszem hozzá egy kiválóan tanuló, egyetem mellett dolgozó, erasmus alatt sem halasztó, sportoló diákról beszélünk, egyértelmű volt, hogy tanul tovább...)

2021. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
68%

a mi időnkben 5 év volt az egyetem és kész. Nem volt BA meg MA. A fősikola 3-4 év, de az annyit is ért


A mi időnkben jobban el lehetett helyezkedni a főiskolával, mint most a Ba diplomák egy részével, mert az alap kb semmire nem jogosít. Pont ilyen a szociológia is.

2021. szept. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
28%

13, igen, a régi rendszerű egyetemi képzésnek felelne meg a szoc Ba plusz Ma.

Maga a Ba nullát nem ér.

2021. szept. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
11%
15#:)
2021. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
88%

Csodálom, hogy a 16-os említi először, mester alatt már amúgy sem jár a gyerektartás, apád jófejségén múlik a dolog.


Ettől függetlenül egyetértek a korábbiakkal, érdemes most ott maradni, később nehezebb lesz visszaülni az iskolapadba.

2021. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
23%
Ha ennyire szorongsz, mi lesz a melóban? Hát ne tanulj, ha nem akarsz, de így sokra nem mész a diplomáddal. Anyádnak ebben igaza van.
2021. szept. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!