Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám jogosan várja el,...

Édesanyám jogosan várja el, hogy menjek tovább mesterképzésre? Van nekem erkölcsi jogom nemet mondani erre?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltem meg vele már rég, úgy tudja, hogy a jelenlegi tervem is ez, és biztos vagyok benne, hogy ordítana velem, ha előállnék azzal, hogy változtak az elképzeléseim. Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni (és ezzel kisegíteni őt mint egyedülálló szülőt), másrészt nagyon értelmesnek gondol engem, úgy hiszi, képes vagyok rá, és hiba lenne nem kiaknáznom a tehetségemet (meg persze a diákoknak járó kedvezményeket), pláne, hogy ezáltal több jövedelemhez juthatnék. Én viszont nem érzem magamban a motivációt és a lelkiérőt ehhez, rengeteget stresszelek, mióta elkezdtem az egyetemet (diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral), elegem van már az egészből, önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban, vagy akár többet, hiszen egyelőre nem tervezek elköltözni a lakásunkból.

Jelenleg érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám (OKJ), illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval. Nem tudom, hogy a későbbiekben, néhány éven belül el fogom-e kezdeni a mestert, ez annak a függvényében dőlne el, hogy az akkori életemmel elégedett lennék-e.

Mit kellene csinálnom? Bevállalnátok ezt a konfliktust a helyemben? Vagy anyámnak van igaza, és addig kéne nappali tagozatra járnom, ameddig csak tehetem (úgy, hogy teljes állásban nyilvánvalóan nem dolgozhatnék így)?



2021. szept. 9. 03:49
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
85%

Én viszont a többiekkel ellentétben fixen mennék MSC-re.

2 év, simán ki lehet bírni. Mellette már melózhatsz, és lényegesen többet fogsz keresni egy mesterképzéses diplomával.

2021. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
26%
“ 8 Mondjuk elmegy vele egy multicéghez” mint mi? Sori összeszerelő?
2021. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
21%
Én targoncáskent dolgozom két bioszdipivel csak hajrá bsc... 🤣🤣🤣
2021. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
92%
#33. Mondjuk egy biológia MSc az már rohadt értékes, simán el lehet vele helyezkedni…
2021. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam a válaszokat, bennem az alábbiak körvonalazódtak:

Van egy családi fősodor, amely nem a gyerek (fiatal) érdekeit tartja szem előtt, hanem anyagi érdekeket.

Van egy hezitatív, bizonytalan ifjú, aki az útját keresi.


És elvileg volna az ÖNRENDELKEZÉS, amivel nem visszaélni, de élni kellene.


Szóval ne anyuka pillanatyni pénze és a fater lehúzása diadalmaskodjon az ifjú életét meghatározó dolgok felett.


Úgyhogy élj az önrendelkezéssel, állj a saját lábadra és tedd azt, amit a szíved diktál.

2021. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
94%

33


Értékes??? 🤣🤣🤣

Gyakorlat és angolnyelv nélkül?


Akárhova jelentkeztem, válaszra se méltattak...

2021. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
94%

35


Minden szavaddal egyetértek.


Jelen esetben annak lehet örülni, hogy kezdi látni, a dolgok nem róla szólnak.


Kívánom, hogy lásson tisztán és álljon ki magáért.


Anno nekem ez nem sikerült annyi évesen...

2021. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az egyetem sokkal stresszmentesebb volt, mint a munka, ahol anyagi felelősséggel is tartozol a hibáidért. Ha az egyetem ilyen lelki gondokat okoz, nem fogsz megmaradni munkahelyen sem.
2021. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
46%

Ha a szociológiát a hátad közepére nem kívánod, akkor esetleg közszférába el tudsz menni, addig is dolgozol alapon és ott azért számít, hogy van-e diplomád, vagy nem.


Egyébként azt tudom mondani, hogy ha munkában megvolt a próba idő, azonnal kezdd el szépen leépíteni ezt a nőt-mármint szülőanyádat-, mert ha így folytatod, egyedül fogsz meghalni, ha csak nem fogsz ki ugyanolyan manipulálható balekot, mint te-már bocs-.


Mondom úgy, hogy én is elkezdtem egy alapszakot, csak nem lett belőle semmi, mert eleve a hátam közepére nem kívántam. Most dolgozom, próbálo kitalálni, hova tovább, meg lenyelvvizsgázni, hogy tudjak továbblépni, mert 1-2 felsőfokúval is szépen lehet ám felfelé ívelni, ha van diplomád, ha nincs.

2021. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább elkezdenék utánajárni és mérlegelni a helyedben, hogy mivel jársz jobban hosszútávon. Ad-e annyi pluszt a mester, hogy érdemes megcsinálni? Csak a saját példámból kiindulva én is elvégeztem egy szakot ami érdekelt, de csak a diploma után koppantam, hogy nem tudok vele elhelyezkedni.

A pénzügyes papír is csak akkor ér valamit, ha naprakész vagy, viszont ezt az irányt se kéne eldobni, mert a könyvelőkből hiány van, mert sok fiatal inkább a multikhoz megy, pedig mérlegképessel kis gyakorlattal lehetne vállalkozást csinálni és nem is keresnél rosszul, mivel könyvelőkre mindig szükség lesz.


Életed 1 van, azt is megértem, ha le akarsz válni anyádról.

2021. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!