Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám jogosan várja el,...

Édesanyám jogosan várja el, hogy menjek tovább mesterképzésre? Van nekem erkölcsi jogom nemet mondani erre?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltem meg vele már rég, úgy tudja, hogy a jelenlegi tervem is ez, és biztos vagyok benne, hogy ordítana velem, ha előállnék azzal, hogy változtak az elképzeléseim. Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni (és ezzel kisegíteni őt mint egyedülálló szülőt), másrészt nagyon értelmesnek gondol engem, úgy hiszi, képes vagyok rá, és hiba lenne nem kiaknáznom a tehetségemet (meg persze a diákoknak járó kedvezményeket), pláne, hogy ezáltal több jövedelemhez juthatnék. Én viszont nem érzem magamban a motivációt és a lelkiérőt ehhez, rengeteget stresszelek, mióta elkezdtem az egyetemet (diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral), elegem van már az egészből, önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban, vagy akár többet, hiszen egyelőre nem tervezek elköltözni a lakásunkból.

Jelenleg érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám (OKJ), illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval. Nem tudom, hogy a későbbiekben, néhány éven belül el fogom-e kezdeni a mestert, ez annak a függvényében dőlne el, hogy az akkori életemmel elégedett lennék-e.

Mit kellene csinálnom? Bevállalnátok ezt a konfliktust a helyemben? Vagy anyámnak van igaza, és addig kéne nappali tagozatra járnom, ameddig csak tehetem (úgy, hogy teljes állásban nyilvánvalóan nem dolgozhatnék így)?



2021. szept. 9. 03:49
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudhatod, hány életed van. :) ha nem érdekel annyira, amit tanulni fogsz mesteren, ne menj mesterre. Az unalom elől menekülni kell.
2021. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
95%

#32 Két ismerősöm piackutató, egy pedig Hr-es, még csinált hozzá egy posztgraduális képzést, sok tárgyát beszámították. De itt van egy lista a 15 legjobban fizetett állásról, amit szociológiai végzettséggel is be lehet tölteni:

[link]

2021. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy végigolvasnám:

Én otthagytam egy egyetemet. Hiába van azóta 2 diplomám, hamarosan 3, 20 éve azt hallgatom, hogy "ha ő akkor kiáll mellettem és nem hagyja, hogy..."

És jóban vagyunk, nincs konfliktus, rég elköltöztem otthonról és saját családom van, mégis...

Szóval jól gondold meg, hogyan tálalod. Annyit nem ér az egész, hogy a saját életedet tönkretedd, de azért azt vedd figyelembe, hogy ha nem tanulsz, hanem dolgozol, akkor onnantól kezdve csak konfliktusok lesznek, hiába a hazaadott pénz. Szóval készülj a mihamarabbi elköltözésre, hogy a béke megmaradjon.

2021. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a mesterképzésnél szerintem ezerszer többet ér, ha inkább tanulsz valami mást, ami érdekel. Ha nappalin, tudsz otthonmaradni és kétdiplomás leszel (legalább olyan jól hangzik, mint a mester). Ha levelezőn, akkor pedig végre lábra tudsz állni :)
2021. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
70%

"Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni"


Húzzon el a qrva anyjába dolgozni például, a gyerektartás a gyereknek jár, nem a szülőnek. Ha a gyerek kirepül és keres magára, nincs rá szüksége a szülőnek.

2021. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
98%
Ez egyedül a te döntésed.
2021. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
98%

Mindenki maga érzi ezt. Anyám sose forszírozott semmit. Lehet amiatt mert 4. fiú gyermek voltam. Szakiskolából mentem szakközépiskolai osztályba egy intézményen belül még a régi rendszerben, ami azóta sokat változott, mivel a történelem tanárnőm felfedezte, hogy talán ilyen ésszel, nem a hentes pult mögött kéne állnom. Anyám belement, hogy átmenjek, természetesen miután megnyertem egy országos szakiskolai közismereti versenyt történelemből.


Aztán beiratkoztam egy intézményi kommunikátor szakra, tőlünk eléggé közel lévő megyeszékhelyre, amit kicsit bánok, mert ifjúságsegítőnek inkább alkalmasabb lettem volna.


Aztán megint nyeltem egy nagyot ennek elvégzése után, elmentem szociológiát tanulni ugyan abba a megyeszékhelyre, hát voltak küzdelmes éjszakáim, nem voltam túl jó tanuló, de valahogy elmentem államvizsgázni, nem az eszemmel volt a gond, hanem volt bennem egy olyan vágy, hogy talán nem Debrecenbe kellene lennem...


Amit bánok, hogy pl nem használtam ki azt, hogy apám szülőhazájában Lengyelországban töltsek el 2 félévet, helyette 1 szemesztert csináltam meg, egy műtét miatt ugyanis elcsúsztattam. A másik amit bánok, hogy nem csináltam meg legalább 1 középfokú angol nyelvvizsgát, lehet ha tanulom apám nyelvét kitartóan és szorgalmasan, akkor már kettő is lett volna.


Emiatt aztán 2 évig nem kaptam meg a nyelvvizsgát, hogy mit kezdtem addig? Tanultam mást, estin, egy új szakmát, kicsit a turizmushoz és a vendéglátáshoz visszatértem, bele is kóstoltam, de elég volt, aztán közfoglalkoztatott lettem irodában, aztán beiratkoztam egy nyelvvizsga felkészítőre ami álláskeresőknek volt, hamarabb letettem a nyelvvizsgát, így 27 évesen újra mesterképzésre mehettem.


Azt hiszem az első másfélévem Pesten csodás volt, csak jött a COVID most már tényleg a szakdolgozattal küzdök meg, amit remélem sikeresen teljesítek.


Egyszóval nem volt nyomás abban, hogy neked ennek vagy annak kell tanulnod, max annyi, hogy amit befejeztél, azt ne szakitsd félbe.. és nem szakítom meg..

2021. szept. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg anyudnak is amit ide leirtal, hogy nem érzed magadban a motivációt, a lelkierot megcsinalni. Ha balhezik ne foglalkozz vele. Kicsit legyél önfejű. Nem kell a szülőnek mindig mindenben mdgfelelni. Ha a saját utadat jarod lehet a szorongás is elmulik. Ezt én generációs problémának látom. Manapság minden fiatal diplomazik. Ok, hogy sok a tehetséges de nem annyi amennyien megcsinaljak. Sok esetben szülői elvaras. Állj ki magadért kérdező.
2021. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
97%
47-es pedig a lengyel nyelvtudás nagy előnyöd lenne. Pl csomó bútor, lámpa onnan jön és emlékszem, amikor bútorboltban dolgoztam egy vagyont fizettünk a fordító srácnak, mert az angolnál voltak félreértések, meg volt olyan is, aki nem volt hajlandó úgy kommunikálni, csak lengyelül.
2021. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedül a te döntésed! Ne kapkodd el a mester választást, ne fogyjanak feleslegesen az államilag támogatott féléveid. Keress munkát, próbáld ki magad a munkaerő piacon és majd kialakul, hogy milyen irány érdekel, mit lenne még jó tanulni.
2021. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!