Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám jogosan várja el,...

Édesanyám jogosan várja el, hogy menjek tovább mesterképzésre? Van nekem erkölcsi jogom nemet mondani erre?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltem meg vele már rég, úgy tudja, hogy a jelenlegi tervem is ez, és biztos vagyok benne, hogy ordítana velem, ha előállnék azzal, hogy változtak az elképzeléseim. Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni (és ezzel kisegíteni őt mint egyedülálló szülőt), másrészt nagyon értelmesnek gondol engem, úgy hiszi, képes vagyok rá, és hiba lenne nem kiaknáznom a tehetségemet (meg persze a diákoknak járó kedvezményeket), pláne, hogy ezáltal több jövedelemhez juthatnék. Én viszont nem érzem magamban a motivációt és a lelkiérőt ehhez, rengeteget stresszelek, mióta elkezdtem az egyetemet (diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral), elegem van már az egészből, önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban, vagy akár többet, hiszen egyelőre nem tervezek elköltözni a lakásunkból.

Jelenleg érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám (OKJ), illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval. Nem tudom, hogy a későbbiekben, néhány éven belül el fogom-e kezdeni a mestert, ez annak a függvényében dőlne el, hogy az akkori életemmel elégedett lennék-e.

Mit kellene csinálnom? Bevállalnátok ezt a konfliktust a helyemben? Vagy anyámnak van igaza, és addig kéne nappali tagozatra járnom, ameddig csak tehetem (úgy, hogy teljes állásban nyilvánvalóan nem dolgozhatnék így)?



2021. szept. 9. 03:49
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
98%

19, nem nem jár, mert a másik gyereknek, aki pszichológus, megítélték, mert azt mondták, ott a Ba végzettség nem elégséges, és szükségesnek ítélték a mestert.

zt hiszem, talán pont ezt a kifejezést is használja a törvény, hogy szükséges képzés ideje alatt kell fizetni.

2021. szept. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
22%
utálok iskolába járni, így én BSC után nem megyek. Max másik szak Bsc-je. Programozó lettem, de esetleg mellé valami vállakozói irány érdekelne asszem.
2021. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
72%
tipp: iskola mellett is dolgozhatsz, vagy elmehetsz gyakornoknak, ahonnan majd lesz az első igazi állásod.
2021. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
95%

Levelezőn is lehet tanulni és mellette dolgozni. Felnőtt fejjel csináld ahogy jónak látod. Úgyis később jössz majd rá, hogy jól tetted, vagy rosszul. Én két év után szakot váltottam, még most kezd beérni bennem, hogy inkább csináltam volna végig azt is...

Ne hagyd hogy sakkban tartson, a gyerektartással főleg. Itt elsősorban a Te jövődről van szó. Én 3 éves gyerek és 8 órás munka mellett jöttem rá, hogy már megint tanulni szeretnék, és elvégeztem a BGE-n egy szakot, vidáman. Nincs ilyen, hogy soha vissza nem térő alkalom most folytatni. Ha most időre van szükséged, akkor ne folytasd, majd csinálod mikor már lesz hozzá energiád és motivációd. Nekem munka és gyerek mellett sokkal jobban ment, mint előtte nappalin tanulni fiatalon. Anyukám pedig 40 évesen váltott pályát, és az alap+mastert csinálta meg, 8 órás munka mellett. Mindent lehet, csak akarni kell, és nem anyukád meg apukád miatt. Nagyon nem.

2021. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem van értelme mesterképzést csinálni, mert sosem tudhatod, mikor lesz szükséged egy olyan diplomára. Akár munka miatt, akár más okból. Szerintem több esélye van annak, akinek mesterszakos diplomája is van, mert általában az ad egy még specifikusabb képesítést, tudást.

A másik pedig az, hogy fiatalabb korban, munka és család nélkül könnyebb megcsinálni egy szakot, mint mellette.

Ha így is gondot okozott neked, hogy nem dolgoztál mellette, akkor lehet, hogy ha később csinálod munka mellett, gondolom úgy akarnád, az még nehezebb lenne.


Szerintem sok esetben számít a mesterszakos diploma és jobb ha van egy olyan is, mintha csak egy alapszakos lenne, mondom ezt úgy, hogy én szintén BTK-ra jártam.


Ha a szakod nem tetszik, akkor esetleg jelentkezhetsz másik mesterszakra is, nálunk is volt ilyen.

2021. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
98%

08:27 vagyok. Még egy ötletem lenne, ami segíthet neked. Én a helyedben azt is megfontolnám, hogy elvégzem a mesterszakot és mellette diákmunkázok. Akkor megvan a diploma is és pénzt is keresel, ha nem is rengeteget. Vannak olyan diákmunkák, ahova akkor mégy, amikor te akarsz, te osztod be, vannak kifejezetten egy-két alkalmas munkák is és van ahova hétvégén is lehet menni.

Nem tudom, hogy bírnád-e, de ez nem lenne rossz stratégia, úgy kerülnél ki az egyetemről, hogy van egy kicsi munkatapasztalatod, de közben azért diplomád is. A diákmunka is munka, az is mutatja, hogy szorgalmas vagy, hogy rád lehet bízni feladatokat, hogy meg tudtál felelni azon a helyen, ahol voltál.

2021. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok jogász, de tudomásom szerint felsőfokú tanulmányok alatt nem gyerektartás hanem rokontartás jár, aminek az összege lényegesen kisebb.

Másrészt: a gyerektartás nem anyuka eltartására van. Úgyhogy téged, kérdező, ez ne befolyásoljon. És természetesen neked sem kell semmiféle "gyerektartást" fizetned anyukádnak ha dolgozol (nevetséges is lenne, hogy a gyerek fizet gyerektartást az anyjának). AZ egy másik kérdés, hogy ha otthon laksz, akkor a rád eső költségeket fizeted. Ezt joggal várhatja el anyukád. De ha külön költözöl, akkor neki kell fenntartania magát, tőled egy fillért se várjon.


Hogy folytatod-e a mesterképzést, ahhoz két dolgot mérlegelj.

Elsősorban azt, hogy mennyire tudsz BA diplomával elhelyezkedni, ill. mennyivel lenne jobb esélyed, ha a mesterképzést is elvégeznéd. A másik szempont, hogy idegileg mennyire bírod a hátralevő éveket.

Szóval a SAJÁT szempontjaidat mérlegeld, ne anyukád szempontjait!

2021. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 béem válasza:
100%
Kedves kérdező! Te mit szeretnél? Közhely, de jogod van a saját boldogságodhoz. Viszont ezt a jogot csak akkor érdemled ki, ha teszel is érte. Magyarán felvállalod, bárki előtt, de jelenesetben édesanyád előtt, hogy mit akarsz és mit nem. Ha gyáva vagy elmondani, írd le. Később is lehet mesterképzést csinálni, én a jogot is levelezőn csináltam meg, főállású munka mellett.
2021. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el a válaszokat…

Alapvetően ennek a Te döntéseinek kell, hogy legyen, de azért itt erősen ajánlott.


Ugyanis a szociológia BA nem ér semmit a mester nélkül.

Sőt, a legtöbben meg tovább mennek, általában.

A végzetteknek több mint a fele még továbbtanul, ami nagyon magas arány…


Végülis csak 2 év, amit levelezőn is megcsinálhatsz.


Ha nem mész, akkor olyan mintha kidobnád az alapképzésedre fordított időt.

2021. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
7%

7


Közmunka vagy esetleg McDonalds

🤣🤣🤣

2021. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!