Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy képes egy apa megütni a...

Hogy képes egy apa megütni a kislányát?

Figyelt kérdés

Szerintem az erőszak nem megoldás semmire és senkivel szemben sem kéne alkalmazni. De amikor a gyengébbet bántják az mindig felháborít. Hogy képes egy apuka megütni a saját kislányát? Csomószor történik ilyen, sajnos velem is történt pàrszor régen…. Egy két pofon volt “csak”, de sajnos olyanokat is hallani hogy apa és veri a lányát. Anyukám apja pl. ilyen volt. 😔 A testvérével kivételezett, anyámat meg verte… az már nem két pofon volt hanem kemény verés. Talán ezért is háborít fel ez ennyire mert öröklődtek az érzések. Én ezt még annyira sem bírtam volna mint anyám, biztos anorexiás lettem volna hogy törékenynek tűnjek és többé ne merjenek bántani + másképp is oldottam volna meg, elkerülő magatartást és bűntudatkeltést alkalmaztam volna. Hogy képes egy felnőtt férfi ilyen mélyre süllyedni? Az ilyen hogy bír tükörbe nézni? Büszke lehet magára hogy elbánt egy gyengébbel.

25/n



2021. szept. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
95%
21es válaszoló vagyok. Én se és a testvérem se lettünk lelki sérültek két három (jogosan kijaro!) atyai pofontol. Sőt, merem állítani, ettől lettünk "normálisak"! Én sem helyeslem az erőszakot, én nem is alkalmazom, de! Ettől még nem leszel sérült, ott valami más probléma is lehetett nálatok. Nézz mélyen magadba.
2021. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
43%
A mai 15-20 évesekre is ráférne a verés, de ököllel!
2021. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, hogy Te meg Anyudtól kaptál néhány pofont? A rossz példát könnyen követi valaki, főleg, ha a családban van, még ha haragszik is érte.
2021. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
97%

Én gyerekként kaptam pár pofont anyámtól és apámtól is, szerintem a jellemfejlődésemhez sokat hozzájárult.


Mindig hatalmas pofám volt kiskorom óta, szerettem visszaszólni, legyen az apa, anya, vagy bárki. Na ezek után sutty egy pofon.

Tiszteletlen voltam, valahol rosszul viselkedtem, paff egy nyakleves.


Akkor rosszul esett, de se anyámat, se apámat nem éreztem egy percig sem szadistának, tudtam mindig, hogy nem ok nélkül volt.


Nyilván a kékre-zöldre verés nem gyereknevelési eszköz, de egy pofonnal semmi baj.

Legyen a gyerek akár fiú, akár lány.

2021. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
95%

Ha már apára van kihegyezve a kérdés, akkor arra válaszolok: Ha jól emlékszem, kétszer verte el a valagamat, de annyira, hogy kettőt csapott rá, és hurkásan ottmaradtak az ujja nyomai. Megérdemeltem, mert hazudtam. Ötször megkérdezte, mi az igazság, én meg állítottam, hogy nem én voltam, közben pontosan tudta, hogy csak én lehettem. Megtanultam a leckét, ne aggódj. DE! Nem tudnám elképzelni, hogy egy lánygyereket arcon üssek. Ennyiben adok neked igazat. Semmi másban.

Egy nevelő célzatú seggreveréstől még senki nem lett anorexiás, vagy felnőtt korára depressziós. Ott más gond van-volt.

2021. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem lehet, hogy egyszerűen csak túl élénken élted meg ezt az egészet, és beleélted magad, mikor ezt mesélték neked? Esetleg korábban nagyon felnéztél nagyapádra, és ez most csalódás? Nem tudom, én csak kérdem, de volt olyan ismerősöm régen, aki ha hallott egy megrázó történetet annyira bele tudta magát élni, mintha vele történt volna, még tüneteket is mutatott. Én sokszor azért se meséltem el neki dolgokat, mert olyan szinten mindenbe belehergelte magát, hogy komolyan féltettem őt is meg a környezetét is a következményektől.
2021. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
66%

Két hal beszélget...

🐟🐠🤣

2021. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
10%
Elszomorító, mennyi agresszív, erőszakkal teli ember van a társadalomban, a kommentek alapján.
2021. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
3%
A 23., a 33. és a 43. is én voltam. Az első kommentem csak vicc volt, de úgy látom, sokaknak nem jött le.
2021. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
84%
48. Nem, nem erőszakkal, mi annyit mondtunk, hogy disztingváljunk, mert helyzetek vannak, és nem sémák.
2021. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!