Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy képes egy apa megütni a...

Hogy képes egy apa megütni a kislányát?

Figyelt kérdés

Szerintem az erőszak nem megoldás semmire és senkivel szemben sem kéne alkalmazni. De amikor a gyengébbet bántják az mindig felháborít. Hogy képes egy apuka megütni a saját kislányát? Csomószor történik ilyen, sajnos velem is történt pàrszor régen…. Egy két pofon volt “csak”, de sajnos olyanokat is hallani hogy apa és veri a lányát. Anyukám apja pl. ilyen volt. 😔 A testvérével kivételezett, anyámat meg verte… az már nem két pofon volt hanem kemény verés. Talán ezért is háborít fel ez ennyire mert öröklődtek az érzések. Én ezt még annyira sem bírtam volna mint anyám, biztos anorexiás lettem volna hogy törékenynek tűnjek és többé ne merjenek bántani + másképp is oldottam volna meg, elkerülő magatartást és bűntudatkeltést alkalmaztam volna. Hogy képes egy felnőtt férfi ilyen mélyre süllyedni? Az ilyen hogy bír tükörbe nézni? Büszke lehet magára hogy elbánt egy gyengébbel.

25/n



2021. szept. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
96%

Nekem elég liberális szüleim vannak, soha nem kaptam egy pontig.

15 évesen rossz társaságba keveredtem 16-20 évesek közé. Kerülték a sulit, kint bandáztak, olcsó bort ittak, cigiztek, füveztek, a legidősebb 20 éves mást is tolt...

Szüleim mindent megpróbáltak, szép szó, elrettentő példák, jutalom, tiltás, veszekedés, tényleg mindent.

Semmi nem hatott rám. Annyira kedveltem őket, annyira megcsapott a szabadság szele, hogy minden alkalmat kihasználtam, hogy velük legyek. Loptam szüleimtől aprót olykor, hogy tudjak venni cigit, piát, ha megkínáltak füveztem is.

Egyik este házibuli féle volt a legidősebbnél, kikapcsoltam a mobilom és reggel állítottam haza másnaposan, vagy inkább még részegen. Anyám majd megőrült az aggodalomtól éjjel, nem tudta hol vagyok pontosan, miért nem mentem haza, kint járkált az utcán és keresett egész éjjel.

Mikor meglátott, nekem esett, ütött-vágott ahol ért, tépte a hajam, karmolt, istenesen megvert indulatból. Napokig látszódott itt-ott.

Viszont én annyira megrémültem, hogy ilyen is tud lenni, hogy soha többet nem akartam így látni, ilyen verést kapni.

Soha többet nem mertem ilyet meghúzni, órákat késni, ha hívott, felvettem stb.

A többiek elkezdtek cikizni mikor 9kor haza indultam vagy felvettem anyámnak, hogy"jaj, köpött a maci, anyu főzi a kakaót" , elkezdtem kevésbé jól érezni magam közöttük. Na meg a 19-20 évesek is észbe kaptak a verésem után, hogy anyám nem fog rám hagyni mindent, nem jó ötlet engem hívni mindenhova, mert még bajba kerülnek. Szép lassan elmaradoztam tőlük.

Most ez hülyén hangzik, de hálás vagyok azért a verésért, mert biztos vagyok benne, ha megúszom egy újabb fejmosással, soha nem akadok le róluk, főleg, hogy tetszett is az egyik ilyen rosszfiú.

Ma nem dimplomás rendezett életű családanya lennék, hanem várnám minden hó elején a családit, hogy tudjunk cigit meg piát venni.

Tudom hallomásból mi van azokkal az emberekkel így 15 év elteltével, egyiküknek sincs egy jó élete finoman szólva. Pénztelenség, függőség, semmi végzettség... szószerint életmentő volt az a verés.

2021. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 A kérdező kommentje:
61 durva dolog hogy megütöttek de ezt tényleg át tudom látni hogy jobb útra terelt. csak én meg túlságosan is érzékeny vagyok és minden miatt öngyilkos gondolataim lesznek...
2021. szept. 12. 18:31
 63/87 A kérdező kommentje:
Vadaskert iskolába jártam régen és a tanárok is volt hogy fizikailag bántottak pl ellökött az egyik nagyon, meg kis pofon, meg csúnyán is beszéltek velem. Tanárnak nem ez a dolga. Igazából mai eszemmel lennék ott, hatalmas ügyet csinálnék az egészből és menne az egész hely. :)
2021. szept. 12. 18:33
 64/87 A kérdező kommentje:
Havi 20 ezreket elrakták és ezt tudták nyújtani. Bárcsak lenne még lehetőségem valahogy bizonyítani ezeket.
2021. szept. 12. 18:34
 65/87 anonim ***** válasza:
62%
Dehogy menne. Nem a körülményekkel van baj, hanem veled. Mindentől öngyilkos gondolataid lesznek? Gondolom orvos látott, és kezelés alatt állsz, terápiára jársz.
2021. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy innen fúj a szél. Sajnálom, hogy így bántak veled a suliba, így sokkal érthetőbb!
2021. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 A kérdező kommentje:
Dehogynem menne! És más gyerekekkel is csinálták ezt! Hányinger csaló banda a 20 ezreket eltették, nyaralgatni voltak belőle itt - ott és szimpátia alapján bántak a gyerekekkel. Speciális iskola .. ha-ha-ha . még az állami is jobb lett volna. Simán ment volna a hely ha bebizonyítom mik mentek ott
2021. szept. 12. 18:37
 68/87 anonim ***** válasza:
97%
Jó, azért lökdösni és ordenáré módon tényleg nem kellene beszélni, és még verték is a kérdezőt... Azért az öngyilkos gondolatok durvák, azok ellen kérj segítséget! Viszont így tényleg érthető a kibukásod!
2021. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
41%
Ó, ugyan már. Ha egy tanár zaklatni, molesztálni kell a diákot, nem őt vágják ki, hanem azt aki szólni mer. Majd pont egy gyerekre hallgatnak egy "speciális " iskolában, ahova eleve pszichés problémákkal küzdők kerülnek, a tanárral szemben. Álmodozni lehet, de pont leszarták volna mit mondasz, meg mit állítasz pszichés betegként. Ez a nagy büdös valóság akkor is ha esetleg igazat mondtál volna.
2021. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 A kérdező kommentje:

R. Péter úgy fellökött a folyosón a tanári előtt csak mert kergetőztem valakivel a folyosón és ő látta hogy én bemutattam a portásnak (nem történt ilyen, esküszöm a mai napig…!! ) hogy levált a térdemből egy pici darab és úgy évekig az úgy ott volt.

Rohadjanak el. Mind.

2021. szept. 12. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!