Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz vagyok...

Szerintetek rossz vagyok amiatt hogy nem akarom tartani anyuval a kapcsolatot és hogy nem is hiányzik? Mindenki azt mondja anya csak egy van de én nem szeretem annyira őt

Figyelt kérdés
Mamám miatt már többször kibékültem vele (ez olyan 5-6 alkalom) de utána mindig a semmiből egyszer megsértődött mindig valami baja lett és elkezdte szapulni a férjemet. Régebben évekkel ezelőtt nagyon csúnyán megbántott minket és nagyon csúnyán bánt velünk !!ami miatt már nem úgy érzek iránta mint fiatal koromban, bocsánatot kért de nem tudjuk elfelejtei

2022. febr. 8. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
84%
19.: Te aztán nem a saját pszichózisodat tolod, mi? Leköpném a tükröt, ha akkora nyomorék lennék, hogy szerencsétlen gyerekeken tapossak.
2022. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te döntöd el, kivel hogy tartasz kapcsolatot. Ha te úgy érzed, ez neked nem fér bele, amit anyud csinál, nincs miért poharat törni feletted. Én azt gondolom, még mindig jobb, mintha tartanál vele kapcsolatot, de ez passzív-agresszióban merülne ki.
2022. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
14%
21: Egyvalamit meg kéne érteni: ez a topik nem az abúzált gyermekek pszichés segítő csoportja. Ilyen problémáiddal ne itt várd a feloldozást. Ez a kérdés nem arról szólt, hogy mindenki hányja ide a gyerekkori traumáit..
2022. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
23# miről szól a kérdés, világosítsd fel a sok butát!
2022. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 Dorian Jugo válasza:
95%
Az én véleményem hogy egy rossz szülő-gyerek kapcsolatért mindig a szülő a felelős.Az én páromat úgy kezelik mint egy idegent bunkók vele pedig ő nem tett semmi rosszat sőt nagyon rendes velük.Ami nem megy azt ne erőltessük sajna a családtagokat csak úgy kapjuk én a családom 80 %át ki nem bírom állni ezért ignorálom őket de persze ezért is én vagyok a rossz pedig ők azok. Ők bántanak meg engem meg a páromat de ők vannak megértődve. Nem! Nem vagy rossz az ilyeneket le is kell szarni megérdemlik!
2022. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
94%

Nah szóval, akik szerint amúgy az szörnyeteg, aki nem szereti a szüleit, keírom a saját tapasztalataimat (révén hogy a kérdés kiírójáét nem tudom)

Nevelt gyerek vagyok másfél éves korom óta. Anyám egy olyan 4 éves koromig viselkedett normálisan. Utána a semmiért veszett belém, álcázott meg a család, és barátok előtt, az első menstruációm megjövetelekor lecseszett, hogy tönkretettem egy nadrágot, amit nyilván nem direkt tettem tönkre, és már alapból sírtam, mert féltem, nem tudtam, mitől piros a ruha (viszonylag korán jött meg, így nem volt még semmiféle felvilágosításban részem, anyám meg aztán biztos belehalt volna, ha elmodnja, hogy mi micsoda és hogyan kell kezelni) az apámmal való válást az én számlámra írta, mint említettem, folyton belém veszik, és ha én kB csak annyit merek mondani, hogy ne kiabál légyszíves, akkor egyből megy a familiához panaszkodni, higy én egy utolsó taknyos dög vagyok, aki fenyegetőzik vele, és még hasonló ínyencségek. És amiket velem tesz, az a mérgező szülők fogalmának még csak a tetejét súrolja, mert bizony vannak olyan nők is, akik gyereket szülnek, pedig nem jó szülők. Az ilyen okok miatt az ember szerintem jogosan utálat valakit, akkor is, ha az a szülője. Vagy ha még így sem sikerült megértenetek, mondom másként. Nha téged valaki lelki terrorban tart, azt jogosan utálod. Vagy ti esetleg nem így gondoljátok? Ti talán odamennétek az illetőhöz, és mondanátok, hogy jajj, nem baj, hogy tönkreteszel, azért szeretlek? Na persze... Kérdező, szerintem egyáltalán nem vagy rossz ember azért, mert ki akarsz lépni egy mérgező (szülői) kapcsolatból. Inkább felelősségteljes és értelmes vagy, mert el tudod dönteni, hogy mit akarsz, és nem döntesz rosszul.

2022. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
92%
A legelső komment pont arról szólt, hogy nem kell utálkoznia, elég ha távol marad az anyjától. Mi ebben a szőőőrnyű, 10.? Agyhalottka.
2022. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim válasza:
100%

Szerintem ha sokat ártott neked,és a kapcsoladodnak,nem muszáj szeretned.

A család nagyon túl van értékelve,pedig borzalmasan meg tudják keseríteni egy ember életét.

Őket nem tudod megválogatni,mint a barátaidat.

Ha úgy érzed hogy káros rád,az életedre nézve az anyáddal való kapcsolat,ha csak elvesz belőled,ha csak bántani tud,akkor nyugodtan szard le.

Ne legyen emiatt bűntudatod.

2022. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
91%

Vannak helyzetek, amikor az emberben elmúlik a kötődés, a szeretet.


Még akkor is, ha a saját szüleiről van szó.


Annak nincs semmi értelme, hogy azonnal "sötét lelkű gyűlölködőnek" tartunk mindenkit, mert ettől még nem fogja azonnal szeretni azt a személyt, akit nem szeret.


Sajnos pont emiatt van egy csomó beteg ember, mert amint megpróbálna lépni a maga boldogsága érdekében, két kézzel rángatják vissza első körben a "család az első" "mégis csak az anyád/apád" szövegekkel, majd jön a bűntudatkeltés, mert hát te életed végéig örök hálával tartozol azért, hogy megcsináltak.

2022. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%
Valami csak történt ami miatt így alakult idővel a dolog.
2022. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!