Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz vagyok...

Szerintetek rossz vagyok amiatt hogy nem akarom tartani anyuval a kapcsolatot és hogy nem is hiányzik? Mindenki azt mondja anya csak egy van de én nem szeretem annyira őt

Figyelt kérdés
Mamám miatt már többször kibékültem vele (ez olyan 5-6 alkalom) de utána mindig a semmiből egyszer megsértődött mindig valami baja lett és elkezdte szapulni a férjemet. Régebben évekkel ezelőtt nagyon csúnyán megbántott minket és nagyon csúnyán bánt velünk !!ami miatt már nem úgy érzek iránta mint fiatal koromban, bocsánatot kért de nem tudjuk elfelejtei

2022. febr. 8. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
90%
29. Azt hiszem, te találtad leginkább fején a szöget. Az ember a családtagjait nem magának választja, a vér és a dns nem garancia arra, hogy szeretni, vagy legalább megérteni meg fogjátok egymást. És a világ legdemagógabb dolga ezt kierőltetni. Ennyi erővel mintha pusztán azért, mert relatíve magas nő vagyok az összes magas nőt "szeretnem" kellene, de legalábbis preferálnom kellene egy közös adottság alapján. A család ilyen szemszögből tényleg túl van értékelve. Mindenki legyen azzal, akit szeret, és ne nyomassza a másikat! Gyereket meg csak az vállaljon, aki felfogja, hogy ez kötelesség, és ő van a gyerekért, nem fordítva.
2022. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
12%

"ő van a gyerekért, nem fordítva"

Ez nem így van, még ha ezt is szeretnétek hinni. A helyzet az, hogy felnőttként bizony a gyereknek is kötelessége van a szülője felé. Persze értem én, hogy a vélt jogaiért itt mindenki egyből veri az asztalt, de a kötelességéről nagyvonalúan elfeledkezne..

Ha nem lenne világos, a szülőtartás törvényben meghatározott kötelesség, tehát nem az van, hogy anya 18 évig körbeugrálja a csemetét, sokszor erőn felül megad neki mindent, majd utána az cserébe fogja magát és eltűnik a balfenéken, és innentől kezdve - bármi van is vele - szarik az anyjára. Háláról már nem is beszélek, mert ahogy látom, itt ez a fogalom ismeretlen. Az ilyenek miatt kellett még erre az amúgy teljesen magától értetődő dologra is törvényt hozni..

Tehát nem csak a szülőnek van kötelezettsége a gyerek felé, hanem a gyereknek is a szülő felé - ezt jó lenne az eszetekbe vésni.

2022. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nincs így, és ha tetszik, ha nem, 18 éves koráig igenis a gyerekért van a szülő, és nem fordítva. Aki pocsék szülő volt ott még a törvény is felmenti a gyereket minden támogatás alól, ha nem tudnád. A másik ne általánosíts, vannak szülők, akik inkább meghalnának, de a gyereküktől egy fillér támogatást sem fogadnának el - ilyen az én anyám is, pedig az egyik lánya kifejezetten tehetős. Ne "ilyenezzél" te vaktában, amikor te pedig leszörnyetegeztél bántalmazott gyerekeket csak úgy unalmadban, mert itt egy szörnyeteg van csak, az pedig te vagy. Gondolom tipikusan az az ember, aki össznépi hasraesést vár el a szapizására. Hát benézted. Számtalan teljesen normál hangvételű kommentet is leértékeltél ok nélkül, nettó kötekedésként. Sebaj, a véleményed egyre kevésbé releváns. (Persze gondolom most is pirosazol majd eszetlenül, meg, hogy téged mennyirenemisérdekelmásokvélmeénye.) Kiscsillag, minket sem a tiéd!
2022. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
90%
5-öske, még jó, hogy felneveli a gyerekét (aki nem kérte, hogy megszülessen), ha már a világra tolta. :D
2022. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem lenne világos, a szülőtartás törvényben meghatározott kötelesség - vicces vagy. Nem, nincs kötelezettsége, bármilyen aprócska indokkal érvénteleníttethető.
2022. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
17%

34: A szülőtartás jogi fogalom, hiába vergődsz. A pszichés problémáiddal pedig nem tudok mit kezdeni, szorri.


36: "bármilyen aprócska indokkal érvénteleníttethető"

Csak szeretnéd... valójában csak súlyosan felróható szülői magatartás esetén mentesülhet a kötelezettsége alól.

2022. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
88%
Itt egyedül te vergődsz, akinek annyira nyomorult az élete, hogy traumáikat kibeszélő embereken taposol, te nyomorult szörnyeteg. El sem tudom képzelni, mi történhetett veled, ami miatt ekkora torzó vált belőled. Vagy csak ilyennek születtél... Volt ismerősöm személyesen, akit az apja elhagyott és tudtommal soha egy fillér szülőtartást nem kellett fizetnie. Azzal pedig remélem tisztában vagy, hogy sok szülő maga sem várja el, nekem soha egy fillért sem kell fizessek ilyen sz.rra, eleve anyámék nem csórók és sötét mentalitásúak, én nem arra születtem, hogy őket pesztráljam. :) Igen, maguk a szüleim sem várják el. :D
2022. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
0%

38: Egyáltalán elolvastad a kérdést egyszer is figyelmesen te szerencsétlen? Mielőtt tovább böfögnéd a hülyeségeidet, esetleg megetehetnéd: "évekkel ezelőtt nagyon csúnyán megbántott minket és nagyon csúnyán bánt velünk ami miatt már nem úgy érzek iránta mint fiatal koromban"

Tehát gyermekként még szerette, a problémák később (felnőttként) kezdődtek. Nincs szó traumatikus és szörnyű gyermekkorról.. ezt csak a te beteg elméd látja bele.

2022. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
90%

#39 Azért vannak nálad súlyos problémák fejben ha ilyen szintű rosszindulattal és gyűlölettel nyilvánulsz meg.


"Tehát gyermekként még szerette"


Igen GYEREKKÉNT szerette, és?


Azóta felnőtt, változtak a dolgok és változtak az érzelmek is. Semmi értelme ebbe belekeverni az "anyád mit tett érted" maszlagot.


Egyszerűen el kell fogadni, hogy a kapcsolatok megromolhatnak.


Csak egy párkapcsolatban simán felteszik a kérdést, hogy miért nem hagyod ott?

Sokan álltatják magukat, hogy régen nem ivott, régen nem vert meg, régen nem ilyen volt. De ez már a múlt.


Vagy egy elmúló barátságban felteszik a kérdést, hogy miért nem engeded el?

Mert hát régen egész napot együtt töltöttük, mindent megbeszéltünk. De ami elmúlt az elmúlt, nem lehet vissza hozni.


Ezzel szemben a családi "kötődést" szent és sérthetetlen kötelékként kezelik, és erőszakkal rángatnak vissza a múltba, mert hát felnevelt, mert hát tartozol neki, mert hát az anyád/apád.


Érdekes ez a kettősség, hogy amíg az élet többi területén mindenki elfogadja, hogy a dolgok változnak és tovább kell lépni, addig a családi kapcsolatokban nem hogy nem fogadják el, és kifejezetten agresszívan lépnek fel ellened.

2022. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
90%

Azt is tegyük hozzá, az, hogy gyerekként szerette, egyáltalán nem jelenti azt, hogy minden tökéletes volt.


Nagyon sok esetben felnőttként látja át az ember, hogy az a közeg, amit természetesnek látott gyerekként, az valójában egy beteg, természetellenes közeg.

2022. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!