Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz vagyok...

Szerintetek rossz vagyok amiatt hogy nem akarom tartani anyuval a kapcsolatot és hogy nem is hiányzik? Mindenki azt mondja anya csak egy van de én nem szeretem annyira őt

Figyelt kérdés
Mamám miatt már többször kibékültem vele (ez olyan 5-6 alkalom) de utána mindig a semmiből egyszer megsértődött mindig valami baja lett és elkezdte szapulni a férjemet. Régebben évekkel ezelőtt nagyon csúnyán megbántott minket és nagyon csúnyán bánt velünk !!ami miatt már nem úgy érzek iránta mint fiatal koromban, bocsánatot kért de nem tudjuk elfelejtei

2022. febr. 8. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
88%
40. Szerencsére ebből is ébrednek az emberek azért. Egyre kevesebben, fiatalok közül meg főleg mernek logikusan gondolkodni, és kimondani, hogy a dns meg a genetika nem minden, nem kell ezért akárkit magunkra erőszakolni. Én pozitív példák sorozatát látom.
2022. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
28%

40: Persze, az emberi kapcsolatok változ(hat)nak, de a szülő-gyerek kapcsolat, ill. általában véve a rokoni kapcsolatok jogilag mégis más súllyal esnek a latba; bárki elhidegülhet a szüleitől, de a családi, rokoni viszony ettől nem szűnik meg - egy szülő is csak súlyos indokkal tagadhatja ki a gyermekét.

Lehet hogy a kérdezőnél gyerekként sem volt tökéletes minden (de mi tökéletes ebben az életben??), ennek ellenére nincs szó súlyos abúzusról, bármiről, ami indokolná ezt a komment cunamit.

Én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy (elhidegülés ide vagy oda) bizony a gyereknek is kötelessége van a szülő felé - de már ennek a gondolatától is menekül itt mindenki, mint ördög a tömjénfüsttől...

2022. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
89%

#45


1. A gyereknek jogilag sincsen semmilyen kötelessége.


Az általad emlegetett szülőtartás egy szélsőséges példa, ami arra az esetre szól, ha a szülő/rokon teljesen képtelen ellátni önmagát önhibáján kívül.


De még ez a felállás is megvétózható az "érdemtelenséggel", vagy a bíróság megállapíthatja, hogy nem jár semmi.


2. Az eltartási kötelezettség sem azt jelenti, hogy neked szeretned kell a szülődet és/vagy segítened. Olyan mint a gyerektartás, anyagilag köteles vagy fizetni neki egy összeget, és ennyi.


Nyilván ez nem a szülő-gyermek kapcsolatot fogja erősíteni.

Már csak azért sem, mert ehhez pert kell indítani.


3. Itt egyszerűen érzelmekről és szabad döntésekről beszélünk.


Mindenkinek joga van nem szeretni a családtagját.

És nincs az a törvény/jog ami kötelezne ennek az ellenkezőjére.

2022. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondjuk nem is értem, miért kellett ennyire félrevinned a kérdést, ami arról szól, hogy kell-e tartsa a kapcsolatot a szülővel vagy sem.


Mert arra a válasz egyértelműen az, hogy nem kell.

2022. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
86%

45.: Milyen jogilag más súly, főleg akár sosem látott rokonok esetén? A rokonaimat 1-2 kivétellel sosem láttam, nem is ebben az országban élnek, nem is beszélnek sokan magyarul, még a nevüket sem tudom. Nem nem szűnik meg, eleve sosem volt kapcsolat köztünk, és nem is fogjuk keresni egymást. A szülő más tészta, de indokolt esetben a szülő is tagadhat ki, igen, még a kötelesrészből is. A lényeg az, hogy rokoni, családi kapcsolat is simán megszüntethető jogilag is.


Gyógyszert pedig te vegyél be, te kezdted el a kérdezőt offolni teljesen indokolatlanul.

2022. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%

Nem, éppen hogy nem én kezdtem offolni. A legelső kommentem ugyanis arról szólt, hogy gondolja végig, az anyja mi mindent tett érte a születésétől fogva. Erre egyből jött egy IQ deficites kretén: "a gyerek számlájára írni a létezését szerintem aljas jellemre vall" - Ő szegénykém ebből ennyit értett meg... ez nem az én hibám.


A rokoni kapcsolat pedig mint viszony akkor is megvan, ha soha nem találkoznak egymással az érintettek, ennek ékes példája az öröklési rend, aminek köszönhetően gyakran soha nem látott rokonok sorakoznak egy-egy hagyatéki tárgyaláson..

2022. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
86%
Fél családom meghalt már (sajnos), és sosem voltak hagyatéki tárgyalások. :D Ha olyan hihetetlen távoliak, hogy sosem voltak ebben az országban, nem is magyar állampolgárok és ténylegesen semmilyen kapcsolat nincs köztetek, akkor ilyen veszély nem fenyeget. Semmilyen jogi kapcsolat nincs dédnagyanyám testvérének az unokáival meg ilyen kvázi idegenekkel. Minden el lett osztva a létező legszűkebb családon belül.
2022. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
86%
Mielőtt belekötnél: automatikusan mindent az egyke apám örökölt szülői részről, nem kellett semmit tárgyalni a továbbiakban. A külföldiek odabiggyesztettek apámnak egy gyors "részvétet", és ennyi volt az egész ügyintézés.
2022. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
90%
49# iq deficites az anyád, aki a bátyáddal csináltatott meg téged. Tudok sértegetni ám én is, nem kell hozzá nagy ész, látod? Első voltam aki odacsapott neked a szemét megjegyzésedért, ami még egy ilyen iq deficitesnek is, mint én átlátszó volt és ordított belőle az a romlottság amit a magadfajták a gyerekeikkel tesznek. Azzal ne mentegetőzz másoknak, hogy te csak azért mondtad, mert valaki (én az iq deficites) megbántottalak! Amikor a magadfajtától elfordulnak a gyerekei, pont ilyen mindenkit hibáztató, vádló szűkölő korcsokká váltok. A felnőtt meglátja a valódi éneteket 15-20-25 év után.
2022. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%
52: ezzel a hozzászólásoddal is csak azt bizonyítottad, hogy egy IQ deficites kretén vagy.
2022. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!