Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
 131/148 anonim ***** válasza:
20%

130

Nem vágom, pénzéhségből miért kell rádumálni embereket olyan szakmákra, amikhez nem is biztos, hogy van fogékonyságuk, érdeklődésük, bármi. Annyi értelme volt ennek a hozzászólásnak, mintha azt javasoltad volna neki, hogy tanuljon meg mélytorkozni inkább és menjen prostituáltnak.


Nem tudom, pár kolléga hogy lehet szellemileg ekkora egy buta segg. Komolyan nem értem.

2022. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/148 anonim ***** válasza:
82%
A lányod megélhetési anyuka (lesz). Gazdag idősebb pasi, gyorsan szül neki egyet, ha kicsit is ügyes benne is marad a jólétben. Ha meg nem ügyes, majd meglepődik, milyen érettségis fizu + gyt + csp kombóból gyereket nevelni. Anyósodék a lakáskasszából inkább maguknak / párodnak vegyenek lakást, ha eljön az idő, úgyis megörökli a kisasszony, addig viszont úgy látszik, nem lesz rá szükség. Következő fizetésed már a tied, menjetek el férjeddel wellnessezni. Mi egyébként hasonlót élünk át, húgomnak van egy senki link csávója, hugival nem lenne baj, de a faszi rántja le a saját szintjére, belőle azért nem lesz semmi. Két év aktív aggódás és tiltakozás után most csak csendben figyeljük. Egy bor be van készítve, ha szakítanak megbontjuk, egyébként imádkozunk ne házasodjanak / nehogy terhes legyen. Sajnos van az a pont, ahol nem tudsz mit csinálni ha arcon pörögsz se
2022. febr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/148 anonim ***** válasza:
90%
Ez az egész nem csak a pénzröl szól.
2022. febr. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/148 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem az egészet.

Aki jogra akar menni, az valószínűleg már 18 évesen is egy komolyan gondolkodó, érett fiatal. Az ilyennél ritka az ekkora pálfordulas, hogy oké, mégis inkább háztartásbeli akarok lenni.

Ha jól értem, a fele már megvan. A jognak a második része már picit könnyebb. Néhány évet kellene feláldozni úgymond az életéből, levelezon abból is csak 20-25 hétvégét évente, ki lehet bírni. Nem élete végéig lesz ez így. Ezt lehetne esteleg tudatosítani benne.

Én is ki lennék akadva. Nem csak a kidobott pénz miatt, hanem azért, mert mi az esélye, hogy együtt marad azzal, akibe 22-23 évesen belehabarodott? Nem sok. Ott áll majd minden nélkül.

2022. febr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/148 anonim ***** válasza:
36%
Akkor a szülő a másik véglet. Engem meg kitagadtak, mert tanulni mertem és szereztem 2 diplomát. Ez sem jobb. Anyám azzal fenyegetőzött gimnazista koromban, hogy letesz szakmunkásba. 33 éves leszek, nem is tartjuk a kapcsolatot.
2022. febr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/148 anonim ***** válasza:
23%
Most miért lettem lepontozva, mert kitagadtak, mert 2 diplomám van????
2022. febr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/148 anonim ***** válasza:
82%

136 azért vagy lepontozva mert hülyeséget írsz, a te eseted teljesen más.

A lány akarta a jogot és simán elfogadta évekig a milliókat, amit a család hordott össze, hogy jogot tudjon tanulni. Érthető ha nem tetszik a családnak, hogy ennyi pénzt feleslegesen dobtak ki.

2022. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/148 anonim ***** válasza:
16%
pfúúú hallod... én már szinte semmit sem értek a sztoriból.
2022. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/148 anonim ***** válasza:
59%
Nem érdkelne. Ha ennyi esze van, az az ő baja.
2022. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/148 anonim ***** válasza:
97%
En ertem szerintem mi ezzel a tortenettel a legnagyobb problema. Nyar ota vannak egyutt. Kislany alig kezdte a sulit azonnal lett egy bentlako babysitter, aki rendben tartja a kornyezetet, hozza-viszi, tanul vele. Fel ev!!! meg el sem telt de kozos gyerekrol beszelgetnek, iskola meg kuka. Ki intezte a kislany dolgait a lanyod elott? Oviba ki hordta meg kulon elfoglaltsagokra? Ez nem fura senkinek, hogy meg nem is ismeri a par egymast de mar anyukat jatszik a 20-21 eves alig felnott, mig apuka fellelegzik, mert otthon minden rendben. Penz van, babysitter nem lesz mert ne idegen legyen a gyerekkel. Eddig ki volt amikor apuka dolgozott? A lany nem idegen mert gyorsan bekoltozott? Lehet polemizalni azon hogy kell-e diploma vagy nem meg milyen allasa lehet majd egyszer ha nincs. Nagyobb gond hogy biztos, hogy ez egy oszinte kapcsolat, smi hosszu tavon is mindenki megelegedesere mukodhet? Es egyebkent milyen kapcsolat az, ahol mar az elejen az egyik felnek ekkora kompromisszumokat kell hoznia ahhoz hogy mukodjon valaki mas csaladja? Na nekem anyakent ezzel lenne a legnagyobb problemam. Ertem, hogy a kerdes feltevesben a penz lett kidomnoritva, mert meg raadasul az is problema (csalad, nagyszulok mindenki benne van) de gyanitom a megfoghatatlan rossz erzes ezzel a legnagyobb problema hogy nem egy kolcsonis kapcsolatban van a leanyzo.
2022. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!