Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
 101/148 anonim ***** válasza:
65%
91es a lány egy kitartott ingyenélő semmirekellő. Eddig anyuciék toltak alá mindent mos ta kandúr de őtúl hülye hogy ezt belássa. Majd meglesz ennek a böjtje. Kérdező haza ne engedjétek a libuskát ha dobja a faszi.
2022. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/148 anonim ***** válasza:
3%
100as mint a 91es akinek annyi képessége van hogy huu pijóós goomb nyomjuk meeg tapsi tapsi ügyi vagyok :-D
2022. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/148 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, remélem erre vágytál hogy valaki olyasmiket írjon a lányodról, mint a 101-es.

Látod, erre jó ha a neten pletykálkodsz a saját gyerekedről akit elvileg szeretsz.

Bárcsak látná ezt a kérdést. Az ajtót nem nyitná rád többé.

2022. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/148 anonim ***** válasza:
82%
103as milyen jó lenne a kérdezőnek legalább nem pocsékolná a pénzét egy semmirekellőre.
2022. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/148 anonim ***** válasza:
85%
103# Miért, a 101-es nem a valóságot írta? Honnan gondolod az anyja nincs tisztában vele? Legkésőbb ma, amikor kiírta a kérdést jött rá, hogy a lánnyal gond van.
2022. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/148 anonim ***** válasza:
28%
Diplomám van, de soha, egyetlen percet nem dolgoztam a végzettségem szerint, mégis mindig jóval többet kerestem , mint a volt évfolyamtársaim. És általában pont olyan dolgokkal, amihez józan paraszti ész kellett, nem diploma.
2022. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/148 anonim ***** válasza:
74%
106# és ez hogy jön ide, hogy te milyen f4szagyerek vagy?
2022. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/148 anonim ***** válasza:
43%

105, ez azt jelenti hogy te örülnél ha a gyerekedet így pocskondiáznák, akármilyen is? Nos, ez rólad mond el rengeteget.

A kérdező elég buta és túl sznob, de azt azért nem gondolom róla hogy ő most jó szívvel, bólogatva olvassa a lánya degradálását.

2022. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/148 anonim ***** válasza:
60%
Hanem látod át,akkor elmagyarázom: nem kell kétségbeesnie a kedves szülőnek, ha akar, akkor képes pénzt csinálni a lánya (remélhetőleg) diploma nélkül is.
2022. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/148 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem alkalmaz babysittert a parja a lanyanak. Ha szereti a parja akkor ugyanugy akarja hogy tanuljon. A lanyotok alkalmazkodik a parja meg megtehetne hogy babysittert fogad.


Furcsa. Lehet kesobb megbanja hogy most nem tanul tovabb plane ha anno ez volt minden vagya. Milyen szakon van?

2022. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!