Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
 111/148 anonim ***** válasza:
23%

108# nem pocskondiázás ez.

Attól, hogy valami negatív, még igaz. Milyen örömről beszélsz???

Attól, hogy valaki szülő, még láthatja a gyereke hátrányos tulajdonságait.

Sajnos ebben az esetben a 101 nem írt semmit ami nem lenne realitás. A kérdező lánya úgy tűnik ilyen. Vannak ilyen emberek, mindnek van anyja.

Szóval ne sarkosíts, meg ne csúsztass!

2022. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 anonim ***** válasza:
83%
Kedves szülők, ti hibáztatok abban, hogy nem hagytátok neki megtanulni, mi módon kell kikeveredni a kudarcokból. Ingyen kapott mindent, feneke alá téve a tanuláshoz (amúgy biztos, hogy csak találomra mondta a jogot, mikor kikötöttétek, hogy kötelező egyetemre járnia...), ő mégis az első sikertelenségnél lelép a suliból. Biztos, hogy ez az ürügy csak kamu, csupán ott akarja hagyni a sulit, mert elege van az erőfeszítésből. Ti nem tanítottátok meg erőfeszítést tenni, mindent ingyen a kezébe kapott, ezért nem tud kudarcot kezelni. Tökmindegy, kivel él, tökmindegy, szül-e, ebbe ti mindbe nem tudtok beleszólni. Az az óriási gáz, hogy nem tanult meg tőletek boldogulni. Ja, és szerintem utálja a jogot, különben nem szabadulna tőle így elsőre ilyen boldogan.
2022. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 anonim ***** válasza:
25%

111, "kitartott, ingyenélő, semmirekellő, hülye, libuska"

Ezek hangzottak el. Ha szerinted az rendben van ha a gyerekedre ilyesmiket mondanak, akkor te is tök feleslegesen hoztál létre egy embert.

Illetve remélem hogy nem tetted, és a jövőben sem teszed.

Vagy csak más gyerekére szabad ilyeneket mondani, ha a sajátodról lenne szó, akkor már más lenne a helyzet? Nem kell válaszolni, költői volt.

2022. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/148 anonim ***** válasza:
76%
109# persze, de jogi diplomával némileg nagyobb az esély -egyáltalán életben maradni, de a nagy pénzre is. Nem ad 100%ot, de nagyban növeli az esélyt. Ez a jogi diploma félig megvan. Ezt dobja el kérdező lánya, hogy alapvető emlősállati funkciót teljesítsen. Azért ezt ne hasonlítsd össze magaddal, ráadásul te utólag tudod, úgy már azért könnyű:), hogy bejött volna diploma nélkül is. Az kérdés, hogy ezekben az állásokban meg se mondtad felvételkor a diplomádat, vagy számított azért a bekerüléskor. A másik, nem tudod mi lesz holnap, hogy mégis szükséged lesz-e a papírodra, mert oda sodor az élet. A kérdező lánya nem valami másba szeretne belevágni, hanem a semmibe plusz gyerekszülés, azt pedig most.
2022. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
65%

113# persze, hogy nem kell válaszolni, hiszen kitekert gyenge csúsztatás volt.

Lefedted azt is ha van gyerekem és azt is, ha nincs. Ostoba:)

Fordítva is használd, a magadfajta vak anya akinek a gyereke sz4rja rózsaparfüm neveli a társadalom legalját, szóval te vagy sz4ranya vagy, vagy a jövőben se csinálj gyereket. (csinálj, pont lesz4rom)

A lány kitartott. Az? Igen.

Ingyenélő? Igen.

Semmirekellő? Hát, nagyon úgy tűnik.

Hülye? Az! Extrémen hülye! Szerintem ha valamiben egyetért itt mindenki, az, hogy az ilyen nő hülye! Huszon2-3 évesen elvált pasi gyerekének nevelése és gyerekszülés miatt eldobni a jogi egyetemi végzettséget, hát arra a legenyhébb szó ez.

Libuska? na ez tűrhetetlen, igazad van!

2022. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:
88%

Nem azért de én 4 műszakos munka mellett el tudtam menni levelezőn jogász szakra. Szerintem nem is érdekli. Belekóstolt, és rájött hogy nem is neki való. Rengetegen vannak így. Szerintem movel mindent a s3gge alá tettetek, nem igazán van felelősség érzete, nem érzi a súlyát hogy ti mennyi pénzt beletoltatok a kis egyetemi hóbortjába. Jobb lett volna ha diákhitelt vett volna fel. Nem a szegény nagyszülőket csupaszította volna le. Ha az ő pénze bánná, akkor valószínű hogy nem így állna a dologhoz. Otthon lenni a pasi gyerekével lazább élet.

Én tuti elzárnám a pénz csapot, tartsa el a pasija.

2022. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 anonim ***** válasza:
63%

112 a lány semmilyen kudarc elől nem menekült, miről beszélsz? Pont, hogy a kudarcot az elején szépen vette, most semmilyen kudarc nincs neki. Csak szerelmes és egy "idegen" kisgyerek gardírozása -aki a hétköznapokon iskolában van- leköti annyi idejét, hogy nem tudja a félig levégzett jogot befejezni. Illetve a meg nem született gyereke miatt sem vállalja tovább a jogi egyetemet.

Fél éves kapcsolat amúgy.

A gyerek apjának így nem kell különórára vinni a gyerekét, maradhat a munkahelyén karriert építeni. Mindeközben kérdező lánya egy érettségivel van, illetve benyelte a családjától a pármilliót a semmire.

2022. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
20%
114- soha nem dolgoztam senkinek, csakis magamnak. Én nem akarok hasznot csinálni senkinek, csakis magamnak:)
2022. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
70%
Érdemes visszaolvasni 120 kommentet vagy a szokasos hetvegi kamukerdés? 😂
2022. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
89%

"TARTJUK EL, HA A KAPCSOLATÁNAK VÉGE LESZ."


Minek? Felnőtt, majd megoldja.

2022. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!