Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feldolgozni, elfogadni, hogy...

Feldolgozni, elfogadni, hogy a lányunkból semmi nem lesz? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nyár óta van egy párkapcsolata, ott a férfinek már van egy kislánya. Ismerjük a férfit is, a kislányt is, nincs velük gondunk amúgy.

Azzal viszont igen, hogy a lányunk tegnap tényként közölte, hogy nem kezdi el a tavaszi félévet az egyetemen. Mikor kérdeztük, miért, azt mondta, hogy mert most elsős a kislány, sokat kell vele hétköznap foglalkozni, mert jár sportolni, angolra, zongorára, szolfézsra iskola után, utána még otthon is tanulnak, játszanak, vacsoráznak. És hogy neki ez egyetem mellett nem megy, mert hogy a párja 5-ig biztos dolgozik, van, hogy tovább. A gyerek anyja Svájcban él, rá ilyen tekintetben nem tudnak számítani. Nagyszülők vidéken.

Mondtuk, hogy akkor menjen át levelezőre, az nem jó, mert úgy hétvégére nem tudnának semmi programot szervezni.


Ismerem a lányunkat, tudom, hogy nem fogja ő azt a szakot folytatni 3-4 év múlva. Azért is fáj, mert az ember szeretné, ha a gyereke megállná a helyét az életben. Valamint amióta ő egyetemista, mi a férjemmel, szüleinkkel erőnkön felül támogattuk. Az én fizetésem konkrétan nem elég rá egy hónapban... Mi fizettük a havi kiadásait (albérlet, bevásárlások stb.). Szüleim a kevés nyugdíjukból félévente kigazdálkodták a tandíját, anyósomék két lakáskasszát vezetnek neki évek óta. Most azt érzem, hogy milliókat dobtunk ki éves szinten az ablakon... A nagyszülőknek még el sem mertük mondani. Férjem magában forrong, meg hogyha vége lesz a szerelemnek, ide ne jöjjön.


2022. febr. 13. 13:26
 121/148 anonim ***** válasza:
0%
115, ne haragudj, de egy bizonyos szint alá nem tudok lemenni. Ez nagyon primitív volt.
2022. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/148 anonim ***** válasza:
87%
az a baj, hogy fújod itt a magadét, hogy mert a kérdező sznob. de a lány gondolom gimit végzett, tehát nincs szakmája. úgy azért nem hiszem, hogy az ölébe pottyan 35 évesen egy jól fizető állás. persze, lehet szerencséje. de amiket felsoroltál, mentős, fodrász stb. azokhoz tanulni kell. mikor fog a lány szakmát tanulni, ha nincs neki? és addig miből él és tartja el magát,meg a gyereke(ke)t, ha esetleg a pasival történik valami? ezért féltik. nem azért, mert nem lesz diplomája és nem dicsekedhetnek vele.
2022. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/148 anonim ***** válasza:
91%
Én is szülő vagyok. Ha a gyerekem abbahagyná az egyetemet, mert nehéz neki vagy kiábrándult a szakból, elfogadnám, akkor is, ha pénzem ment bele. Viszont ha azért hagyná abba, hogy egy idegen pulya ingyen babysittere legyen, meg egy elvált, tapasztalt pasas ingyen cselédje és qrvája, akiről 1000 méterről ordít, hogy csak kihasználja, hát én is kiborulnék. Itt a pasas a probléma, ha szeretné a lányt, támogatná, hogy végzettséget szerezzen. Most itt menteni kell a menthetőt, rávenni a lányt, hogy passziváltasson, akkor legalább egy év múlva tudja folytatni, valószínű, hogy a kapcsolat addig a múlté lesz. Másrészt tárgyilagosan el kellene mondani, hogy mekkora anyagi áldozatot hoztatok a tanulmányai érdekében, mekkora hülyeség pont félbehagyni, és hogy igen, ha ezt a párja hagyja, nem szereti. Ha ezt nem érti, nem tudtok mit tenni. Pénzcsapot zárjátok el, vigyázzatok, nehogy arra is lecsapjon a pasi, amit lakásra gyűjtöttek neki, nehogy beolvassza a saját vagyonába, az ilyen képes rá, volt férjem is ezt akarta, majdnem sikerült. Abban igaza van annak, aki azt írta, hogy a helyzet a ti hibátok is, nagyon tehermentesítettétek, nem tanulta meg megbecsülni, amit kap, sem megdolgozni az álmaiért.
2022. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/148 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is elso korben nagy eredmeny lenne elerni,hogy ne hagyja ott az egyetemet,csak passzivaltasson.Egy ev alatt felszallhat a rozsaszin kod,rajohet a leanyzo,hogy nem habostorta kiszolgaltatott cselednek lenni,es a pasirol is kiderulhet,hogy nem is olyan tokeletes,mint amilyennek most tunik,nehany honap ismeretseg utan.
2022. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/148 anonim ***** válasza:
26%
Bakker az elején hasonló véleményért lepontoztak.
2022. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/148 anonim ***** válasza:
79%

Egy szülőnek nem az a feladata, hogy mindent a gyereke segge alá tegyen. Hanem az, hogy megtanítsa boldogulni. Legyen ez a tanulópénz. Amúgy teljesen megértelek kérdező. Nem tudsz mit tenni. Ha valaki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet. Elmondani, hogy mennyi pénz van ebben értelmetlen, ha értené, akkor nem dobná oda ilyen könnyen. Annyit tudsz tenni, hogy megmondod neki, hogy csináljon, amit jónak lát, de akkor te úgy veszed, hogy kirepült, és a jövőben magadra gondolsz, és egy filléred sincs rá. Ha most elég felnőtt ahhoz, hogy hülyeséget csináljon, legyen majd ahhoz is, ha meg kell oldani a problémákat.

Mivel eddig minden pofontol megkímélted, nézheted majd eleget, ahogy pofozza az élet. Ez lesz a legnehezebb. Nem utánanyúlni és kihúzni a sz@rbol. Mert ha kihúzod, akkor sosem tanul majd semmiből.

2022. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/148 anonim ***** válasza:
19%

121# Nem haragszom. De írd úgy, amikor elfogytak az érveid, hogy egy bizonyos szint fölé nem tudsz menni mert kevés vagy hozzá és feladod, az elegánsabb.

A primitív ettől nagyon messze van. Ami viszont kifejezetten primitív volt, és aljas is, ahogyan megírtad, hogy sz4ranya/sz4rapa vagyok, de ha nem vagyok szülő, akkor reméled -te, egy senki!- hogy nem is lesz gyerekem. Na ez volt a legprimitívebb! Nemtelen, övön aluli. Az ilyenek teszik leprateleppé a gyakorit.

Remélem nem sértettelek meg.

2022. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/148 anonim ***** válasza:
39%
127, ideje lenne megtanulnod, hogy a világ egy tükör.
2022. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/148 anonim ***** válasza:
16%
128# taníts mester!
2022. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/148 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem engedjétek el a jogi irányt. Business Analyst vagy SSC irányba próbáljátok továbblökni, az bármilyen diplomával menni fog és nem fizet rosszul, nulla tapasztalattal is fel fogják venni, gyerekek mellett otthonról végezhető.


ELTE-n nézzetek valami félig komoly irányt (pl. menedzsment vagy hasonló egy MBA msc-vel), azt talán három év alatt befejezi, talán be is kerül alacsony érettségi pontokkal, esetleg az is tudatosul benne, hogy a műkörmösök/segédmunkások/gyári munkások bármikor munka nélkül maradhatnak és ez egy ideiglenes "jó élet", ha tanul egy kis közgazdaságtant.

2022. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!