Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták, ti mennyi pénzt...

Egyetemisták, ti mennyi pénzt kaptok havonta? Szülők, mennyit adtok az egyetemista, de már külön élő gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Nyilván ez attól is függ, hogy kollégiumban van, albérletben vagy saját lakásban, ezt is írjátok le. Meg ha esetleg dolgozik valamit egyetem mellett, ha tud.

2022. márc. 8. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
88%

7: nálad befigyel egy kis funkcionális analfabétizmus...????


csak te interpretáltad úgy, hogy "saját lábon" áll. Ezt az illető nem írta.

Igen, ha a nevére vették a szülei a lakást, akkor az a SAJÁT lakása! Vagy tudsz ellenkező értelmű jogi paragrafust idézni...???

2022. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
56%

Én apumtól 300 ezret kapok havonta, abból bérelek lakást havonta, meg a kajám.

26L

2022. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
85%

Mindennel együtt 60ezret kapok havonta. Ennek egy részét le tudom tenni, de nyílván a kolit is fizetni kell, azzal nem tudok mit kezdeni.

Mentem volna diák munkára is, de szüleim nem hagyják mondván, hogy inkább a tanulásra figyeljek. Meg ha dolgozni akarok akkor van otthon mit csinálni bőven, abban szoktam is segíteni, mert kikapcsolódásnak nem rossz szerintem (kerti munkák)

2022. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
91%
Én 28 évesen költöztem el otthonról, addig mondjuk úgy, “eltartottak”. A saját cuccomat kellett megvennem a saját pénzemből (nem, nem abból amit ugyanúgy tőlük kaptam zsebpénz gyanánt), amit munkával kerestem meg egyetem mellett, valamint volt ösztöndíjam. Tehát ruhát, könyveket, autót, ilyesmiket nem kaptam, azokat magamnak teremtettem elő. Az én gyerekemet is valahogy így felesben szeretném majd támogatni. Persze mindig csak addig, ameddig úgy érzem helyes. Testvérem ugyanis a szüleimtől kapott pénzből iszik, cigizik, videójátékokba fektet. Én ezt nem tűrném el a saját gyerekemtől. Ahogy azt sem, ha csak bulizni tud, de tanulni nem. Akkor a támogatásom se kelljen.
2022. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
91%
Egy kérése volt, nem szeretett volna koliba menni. Ezért vállalta, hogy ha fizetjük az albérletet, ő megold minden más költséget, úgyhogy dolgozott az első évtől kezdve. (Tavaly végzett Ma-n)
2022. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, hogy ez egyeseknek hihetetlen, de mindenki annyival támogatja a gyerekét, amennyivel tudja. Egy milliomos vállalkozónak nyilván nem gond lakást venni, és fizetni minden költségét.

Észrevételem szerint több az egyedülálló anya, mint a milliomos. Utóbbiak örülnek, ha rendszeresen tudják támogatni anyagilag. Hogy mennyivel? Amennyivel tudja: van, aki a bérletet tudja fizetni, és főz neki is a hétre előre. Más meg egy kisebb fix összeggel.

Lehet itt köpködni azokat, akik 18 évesen már önállóak voltak. Pl. én is. Mivel két héttel a 18. születésnapom után nevelőapám kidobott, anyám meg támogatta. Utána így készültem az érettségire, hogy mellette már dolgoztam. Örülök, hogy akiket egy havi fizetéssel tudnak támogatni, az most ezért meg is szégyenít.

Ami viszont undorító, hogy ezekkel a kérdésekkel megalázzátok azt, akinek havi 10-20 ezer is fájóan hiányzik. Meg kell érteni, hogy nektek nehéz, mert drága az albérlet, a lakás, az utazás, de azt természetesnek veszitek, hogy egy szülő két teljes háztartást is fenntart egy fizetésből, mert a milliomos Gizike meg Petike megteheti.

Mi értelme a kérdésnek? Lehet anyu-apu orra alá odadörgölni, hogy ki mit kap?


Én azzal támogatom, hogy egyszer találkozunk egy évben, nyáron, évközben a gyerekem az apjaval van, én pedig külföldön, két munkahelyen. Így tudom teljesíteni az elvárt hozamot, mivel köteles vagyok eltartani élete végéig, ha világra hoztam. Most nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy rákos vagyok, és ez lesz az utolsó nyaram. Ő bulizni akar, nem akar nálam nyaralni.

Nem hagyok rá semmit, csak egy használt autót. Ciki lesz bevallani.

2022. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
92%

50.000 forintot kap. Ebből fizeti a kolit meg a közlekedést.

De mellette van jó ösztöndíja, ruhát pl évek óta maga veszi, szórakozást szintén.

Hétvégén itthon eszik persze, meg amikor megy vissza vasárnap, csomagolok neki egy-két adagot még.

Semmi mas nincs.

2022. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
87%

#7-esnek: Ahogy egy másik válaszoló is írta, a szövegértés az tényleg nem megy neked. :) Hol írtam, hogy saját lábon állok? Nyilván tisztában vagyok vele, hogy nem. Egyelőre, de ezt írtam is.

Arra ráéreztél, hogy nem a saját lakásom. Pontosabban, nem teljesen csak az enyém. :) Merthogy van egy testvérem is, és kettőnk nevére vették a szüleink. Ja, bocs, a seggünk alá rakták, tudom neked ez így jobban tetszik. De még mindig semmi közöd hozzá.

Számítottam ilyesmi megmondóemberek válaszára, és hidd el, pont hidegen hagy egy random idegen véleménye, akinek még az is fáj ha süt a nap vagy éppen esik az eső. :) Pont. Én ezzel ezt a kérdést be is zárom.

(#4-es voltam)

2022. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként semmivel sem lesz életrevalóbb az aki már a húszas éveiben nyomorog, mert sajnos a szülei nem tudják támogatni. Nincs is ezzel semmi gond. Ámbár sosem értettem mikor ez a réteg kaffog azokra a gyerekekre, akik minden támogatást megkaptak ebben az időszakban, anyagilag leginkább.


Mi sosem voltunk gazdagok, emlékszem még az általánosban volt téli sítúra. Nem volt nagy összeg, de nem volt rá pénzünk így sem. Rajtam kívül még 3 gyerek maradt ki belőle. Nem igazán érzem magam kevesebbnek mert kimaradtam belőle, és “bezzeg” felnőtt sem vált belőlem.


Egyes emberek, pláne a magyar társadalom egyszerűen képtelen elfogadni hogy léteznek gazdagok, akik élik az életüket. Felesleges rajta agonizálni. Minden épeszű felnőtt segíti a gyerekét ha van rá mód. Aki kaffog a tehetősebb családokra, ugyanezt tenné. Persze ő most azt mondja hogy “bezzeg”, pedig alapvető dolog hogy egy család megosztja a többivel azt amije van. Hogy ez most havi 150 ezer vagy havi 800, az irreleváns.

2022. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi éveim alatt végig koliban laktam. Annak a díját a szüleim fizették. Emellé még hetente kaptam 10 ezer forintot, ez elég is volt szinte mindenre.
2022. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!