Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis hogyan beszéljem meg a...

Mégis hogyan beszéljem meg a volt férjemmel hogy ez nem egy felelősségteljes szülői viselkedés, még akkor sem hogyha a lányunk bízik benne és hallgat rá?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 17 éves lányunk a volt férjemmel, és van két közös gyerekünk a jelenlegi férjemmel. A kicsik nyilván sokkal több törődést és figyelmet igényelnek, de nem gondolom hogy elhanyagolnánk a lányom. Elég jó jegyeket hoz haza, a suliban nincsen rá panasz, jó gyerek. Vagyis eddig ezt gondoltam, de most bementem a szobájába mert reggel nyitva hagyta az ajtót és az egyik gyerek bemászott, és ott pakolászott meg ilyesmi. Olyan dolgokat találtam nála amiken teljesen kiakadtam. Például egy levél görcsoldot amikor pontosan jól tudja miért nem szabad ilyesmit szednie. Valamint a szekrénye belső ajtaján képek, az egyiken táncol egy lánnyal olyan ruhában amit még nem is láttam, a másikon egy CIGI van a kezében. Lefotóztam ezeket és rákérdeztem az apjánal hogy tud-e ezekről, erre mondta hogy persze, mindig akkor megy bulizni mikor nála van, mert én nem engedem. Hogy be megy értük a városba kocsival "nem hagyja őket ittasan tömegközlekedni". És hogy nyugodjak meg mert nem iszik mértéktelenül, és a cigit is ő veszi neki valami ezüst valamit szív... Mert hogy így pénz hiányában "nem szív szemetet", és ő kontrollálja a mennyiséget. Valamint hogy buli után hagyta már hogy a barátaival ott náluk aludjanak. Szóval az apja meg a nője mindent tudnak és hagyják ezt. Mit csináljak??? Az apja majd azt is engedi hogy 17 évesen szexelgessen, ha úgy gondolja??

2022. márc. 26. 02:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
80%

Én csak arra tudok gondolni, hogy nem görcsoldót akart írni, hanem nyugtatót.

Jól tanul, te mondtad, hogy rendes gyerek. Hagyd, hogy élje az életét, és nem fogja titkolni előled.

2022. márc. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim ***** válasza:
89%

21-es, nyugi, nem nyugtató lesz az. :D


Mostohaanyám még abba is belepfázott, hogy miért dugdosok magamba tampont... :D (ezen amúgy már csak nevetni tudtam, mert tényleg végképp semmi köze hozzá)

Szóval hidd el, vannak ilyen korlátolt, ostoba szülők.

2022. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, a gyerek orvoshoz sem mehet, ugye?
2022. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
91%
A helyzet megoldása: a lányod költözzön az apjához. Kettőtök közül ő a felelősségteljes szülő, mert ő nem csak tiltással tud nevelni, hanem figyelembe veszi azt is, hogy mit akar a lány, és igyekszik úgy csinálni, hogy jó legyen a lánynak és ne legyen veszélyes. Nem véletlen, hogy benne bízik a lányod és nem benned. A görcsoldót betegségre kell szedni, ha felírta neki az orvos, akkor szedheti. Ha meg nem görcsoldó, hanem nyugtató az a tabletta, ahogy itt egy másik válaszoló írta, akkor azt miattad kénytelen szedni, mert nem tud megbízni benned, félnie kell tőled, hogy éppen mitől tiltod el, min háborodsz fel, és szüksége van a nyugtatóra. Egyébként ha jól tanul, jó gyerek, nincs rá panasz, akkor nincs vele dolgod, csak hagyd, hogy élje az életét!
2022. márc. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
89%
A férjed sokkal jobb szülő mint te. Ne haragudj, de ez az igazság. Tudod mit érsz el a tiltással? Pontosan ezt. Sosem fog semmit megosztani veled, sosem lesz igazi kapcsolat köztetek, sosem téged fog hívni ha baja lesz. A férjed tudja, hogy ezeket nem lehet megakadályozni, de ott van a lánya mellett. Én elgondolkoznék a helyedben. Beszédes az is, hogy a kicsikre több figyelmet szentelsz. Nem, a nagy is igényli. Attól, hogy nem kell kitörölnöd a fenekét, igenis szüksége van figyelemre. És a görcsoldóval nem értem mi a probléma? Három gyereked van és sosem menstruáltál? Szerinted mire használhatja?
2022. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
81%
Viselkedj úgy, hogy a lányod benned is megbízzon. Ne poroszos nevelési elveket tarts szem előtt és akkor lehet jobb lesz a helyzet. Ha pedig szexuális kapcsolatot szeretne a 17 éves lányod akkor azt el kell fogadni. Ilyen korban az emberek többsége elég érett a szexhez, és ígényűk is van rá.
2022. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
81%
Honnan tudod h már nem dugtak meg?🤣
2022. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 A kérdező kommentje:

Szóval, tényleg görcsoldó volt, nem nyugtató. Ha nem muszáj nem tömjük magunkat szintetikus anyagokkal. Szerintem az a fájdalom amivel a menstruáció jár, nem bírhatatlan, meleg dolgot kell rá tenni, és vannak görcsoldó teák is. És ha most ezt megszokja mi lesz majd ha szülni fog? Azonnal kéri majd a gyógyszert hogy “ne fájjon annyira”?

Valamint én nem tartom a lányomat érettnek a szexre… 17 éves, azt sem tudja milyen egyetemre akar menni, persze az apja azt állítja ezt is tudja... “15 éves kora óta akar szociológiát aztán kriminológiát tanulni”. Na persze, szerintem csak a hasára ütött aztán kitalált valami hülyeséget. És ne aludjon részegen egy kanapén senkivel, sehol, mindegy hogy fiú vagy lány, és “ ha gáz van ott az apja”.

2022. márc. 26. 08:42
 29/104 anonim ***** válasza:
93%
Hát kérdező, te nagyon buta nő vagy :D
2022. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 A kérdező kommentje:
És amúgy nem kutakodtam, de az ember ilyenkor óhatatlanul körülnéz kicsit, pl hogy a gyerek mit pakolt szét, ilyesmi, és ezeket akkor láttam.
2022. márc. 26. 08:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!