Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis hogyan beszéljem meg a...

Mégis hogyan beszéljem meg a volt férjemmel hogy ez nem egy felelősségteljes szülői viselkedés, még akkor sem hogyha a lányunk bízik benne és hallgat rá?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 17 éves lányunk a volt férjemmel, és van két közös gyerekünk a jelenlegi férjemmel. A kicsik nyilván sokkal több törődést és figyelmet igényelnek, de nem gondolom hogy elhanyagolnánk a lányom. Elég jó jegyeket hoz haza, a suliban nincsen rá panasz, jó gyerek. Vagyis eddig ezt gondoltam, de most bementem a szobájába mert reggel nyitva hagyta az ajtót és az egyik gyerek bemászott, és ott pakolászott meg ilyesmi. Olyan dolgokat találtam nála amiken teljesen kiakadtam. Például egy levél görcsoldot amikor pontosan jól tudja miért nem szabad ilyesmit szednie. Valamint a szekrénye belső ajtaján képek, az egyiken táncol egy lánnyal olyan ruhában amit még nem is láttam, a másikon egy CIGI van a kezében. Lefotóztam ezeket és rákérdeztem az apjánal hogy tud-e ezekről, erre mondta hogy persze, mindig akkor megy bulizni mikor nála van, mert én nem engedem. Hogy be megy értük a városba kocsival "nem hagyja őket ittasan tömegközlekedni". És hogy nyugodjak meg mert nem iszik mértéktelenül, és a cigit is ő veszi neki valami ezüst valamit szív... Mert hogy így pénz hiányában "nem szív szemetet", és ő kontrollálja a mennyiséget. Valamint hogy buli után hagyta már hogy a barátaival ott náluk aludjanak. Szóval az apja meg a nője mindent tudnak és hagyják ezt. Mit csináljak??? Az apja majd azt is engedi hogy 17 évesen szexelgessen, ha úgy gondolja??

2022. márc. 26. 02:43
 61/104 anonim ***** válasza:
62%

62, te ritka hülye vagy.

Miért nem tudod elfogadni, hogy más máshogy működik, és nem csak az a fájdalom létezik, amit te ismersz?

Hidd el, én sem azért írtam, mert jobb dolgom sincs az életben, mint a mensin sírni. Felnőtt nő vagyok, endometriózissal, életemben soha olyan fájdalmam nem volt mint a fiatal felnőttkori menstruációim.

2022. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
70%
Hál istennek nekem elég gyengék a menstruációs görcseim, de elég taplóság azt állítani hogy akkor másnak sem lehet olyan rossz 😃 A világ nem körülödted forog hogy csak az lehet és úgy ahogy te tapasztalod. Én migrénre szedek görcsoldót mert a fájdalom miatt sokszor végig hányom a napot, így meg valljuk be melózni sem tudnék ha napokra ki lennék ütve, de ugyan minek is panaszkodom, a sok taplónak ez csak egy "kis fejfájás" 😃 De remélem hogy akik ennyire gyógyszerellenesek azok majd az orvosi kezeléseket is megtagadják majd mikor betegek lesznek. Nem kell nagy betegség, 100 éve egy egyszerű tüdőgyuszi is elvitt rengeteg embert.
2022. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
59%
66.egyetértek!
2022. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
65%
Nekem meg a fejfájás volt mindig enyhe, sosem kellett rá semmit bevennem, pohár víz, max alvás megoldotta. De nem mondom, hogy a migrén nem létezik, meg hisztizel, mert elfogadom, hogy attól még, hogy nekem nem ilyen, másnak full valóság.
2022. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
62%

58


"Aztán ha véletlenül a védekezés ellenére is terhes lesz"


Akkor ezentúl jobb, ha mindenki csak akkor szexel, ha épp gyereket akar. Mert a védekezés melletti teherbeesés pont annyi valószínűséggel következik be egy 17 éves tininél, mint egy 23 éves egyetemistánál, vagy egy 40 éves 5 gyerekes családanyánál. Pont annyi rá az esély, pont annyira akarthatják megtartani, pont annyi pénzük lehet eltartani, s az abortusz is pont annyira rizikós mindhármuknak.

Szóval te se szexelj, csak ha gyereket akarsz...



"Hát, a kínzás azért nem ennyinél kezdődik"


Férfi vagy, igaz?

2022. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a görcsök voltak néha olyan fájdalmasak hogy kiegyenesedni nem tudtam és kellett gyógyszer hozzá, viszont én sosem "picsogtam" (a gyakori miatt megutáltam ezt a szót..)hogy ez mennyire szenvedés. De aki meghatározza, hogy kinek mi lehet szenvedés az ássa el magát, mert senki sem egyforma így mindenkinek más lehet szenvedés.
2022. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
70%

A menstruáció mindenkinek más. Nekem három fájdalom mentes nap, legrosszabb esetben is egy hasmenéssel a második napon, anyámnak gyógyszer nélkül kibírható enyhe görcsökkel jár, az egyik kollégiumi szobatársam meg egy szép reggelen hányt, majd elájult, pusztán ugyanezen okokból. Szerintem ne azon akadjunk fel, hogy kinek mi fájhat, mert eltérő a tünet és a fájdalomküszöb is. Akinek nem kell görcsoldó az örüljön, hogy megúszott egy költséget, de ne gondolja már azt, hogy felsőbbrendűsködve oszthatja az észt.


Hozzáteszem, a lány apja csinálja jól. Megvan a bizalom, hogy nem kell titkolózni. Lehet itt játszani a vasszigort, de a 17 az pont az a kor, amikor ha úgy próbálod nevelni a gyereket, hogy parancsolgatsz, túlkontrolálsz, akkor el fog kezdeni azon dolgozni, hogy hogy titklózzon profin, illetve hogyan húzzon el jó hamar. Amit az apja csinál, az szerintem jó, mert keretet ad arra, hogy tanuljon a maga kárán, de ott a biztonsági háló, arra az esetre, ha gáz lenne. A kérdező magatartása meg, mint ahogy láthatjuk a lány részéről bizalomvesztést eredményezett, itt a titkolózás, és ha az apja nem lenne, és úgy történne baj, akkor nem lenne kihez fordulni. Esetleg opció lehetne, hogy 18 évesen le lép, amint lehet és csinálja azt, amit akar, vagy életképtelen lesz és a nyakadon marad. Gondolom nem ezt akarod....


Egyébként nekem is volt anyámmal ilyesmi balhém 17 évesen, csak nekem intim kehely miatt. Anyu rendszeresen vette a betétet(szigorűan csak betét, mert "nem szabad feldugni semmit"), ha szóltam, de egyszercsak digitális oktatás alatt feltűnt neki, hogy se betétet nem kérek, zsebpénzem sincs úgy, mint koli alatt, hogy magamnak is vegyek. És hát azt hitte titokban terhes vagyok. Aztán amikor megtudta, hogy nem, lehordott minden k.nak, hogy feldugdosom a kelyhet, meg ki akarta dobni.... Aztán csodálkozik, hogy nem jó a kapcsolatunk... :D

Szerintem gondolkozz el kérdező



19l

2022. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
36%
71 nálunk a tamponnal volt ugyanez 😒😒
2022. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
66%
A fájdalom egy tökéletesen szubjektiv érzés, mérni is csak az egyénhez képest lehetséges.
2022. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is felesleges ide írogatnod, rém idióta egy felfogásod van úgy nagyjából mindenről.

K.vakemény vagy, te nem sírsz semmin, grarulálunk, es egyben mindannyian irigykedünk is. Mert k.vakemény vagy.

2022. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!