Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e harmonikus jövő képe...

Lehet-e harmonikus jövő képe egy olyan embernek, akinek a szüleinek terhessége első idejében megfordult az abortusz?

Figyelt kérdés

Én lennék az-az ember. 31 éves vagyok, és a anyukám elmondta, hogy mivel kései gyerek voltak, ő maga is kései gyerek volt, így megfordult a fejében, hogy mint 4. gyermeket nem tartanak meg. Aztán apám kimondta a kulcs szót, hogy ide mi mindig örülni jöttünk és anyum sírva visszakérte az abortuszos papírt és hazamentek.

A gyermekkorom csodás volt, de úgy olvasgatva erről, úgy elgondolkodtam, hogy valóban befolyásolja az életemet ezt negatívan?

[link]

[link]



#Rejtőzködőgyermek #nemvártgyermek
2022. máj. 9. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
87%

20

Köszönöm!

2022. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
31%
Feleslegesen agyalsz dolgokon.
2022. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
68%
5. vagyok, azért érdekes a GYK népe. Most engem pontoztak rommá, hogy elmeséltem a tapasztalataimat, mint kvázi pasifogó gyerek, bezzeg más kérdés alatt meg megszólják azt, aki pasifogónak szül. Ki érti ezt?
2022. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
13%

23

Én felpontoztalak.


Egész biztos, hogy ezek a dolgokkal hatással vannak az emberekre. Csak egyszerűbb mindenkit lepontozni. Jönnek a birkák bégetni és gondolkodás nélkül nyomkodják a pirosat. Én ezért is utálok ebbe a kategóriába írni.


19-es voltam

2022. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
12%
24.: Köszi! Egyébként még a tudomány is annak az oldalán ál, hogy igen, kihat, de biztos a sok piroskázó jobban tudja... Csak vicces, hogy itt még a saját véleményüket is lepontozzák, holott más kérdés alatt meg mélységesen megszólják azt, aki csak a legkisebb mértékben is pasifogónak szül.
2022. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
18%

Igen, mai világunk leghatározottabb "tudományos" állítása, ha te(!) hibázol, keresd meg, ki érte a felelős. Mert biztos, hogy a szülőd, tesód, tanárod, ha még ez sem bizonyítható tudományosan akkor a harminckettediglen visszamenőleges felmenőd múltjának árnyékának tükörképe tehet mindenről. Traumatizált sorsok(!) tömkelege.

A bolygón egyetlen egy olyan ember sem él akinek az életében ne lett volna semmiféle trauma, például oviban nem engedték ferrari-pirosra lakkozni a körmöcskéjét, ezért felnőve nagyapja korú bácsikák pénztárcájában keresi önmagát csakcsupán teljesen jogos önvédelmi reflexként. :)

2022. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
18%
26.: Nem arról beszélek, hogy hibáztassunk mindig mindenkit az összes hibánként, félreérted. Az a tény önmagában, hogy igenis kihat, hogy várták-e az embert vagy sem, pasifogónak szülték-e avagy sem, stb. Minimum a szüleivel való kapcsolatára kihathat, és a családhoz fűződő érzelmeire. Nem, nem azért írtam, hogy onnantól kezdve minden sz.rt csak mutogasson vissza, én sem teszem azt.
2022. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
70%

27, nem neked szántam, bocsi, arra gondoltam, aki akarja, megérti. Még a példát is csak példának írtam, csak nem akartam még ezret felsorolni.

Csak most annyira felkapott lett ez a téma, a csapból is ez folyik, hogy annyira van félremagyarázva amennyire csak lehet meg még egy kicsit jobban.

2022. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
83%

27

Az első találat: [link]


"Pregnancy intent is an important determinant of both short- and long-term maternal and child health outcomes [3]. Pregnancy intention may affect attitudes and behaviors in parenting and eventually have an impact on child development. Compared to pregnant women with pregnancy intention, pregnant women without pregnancy intention had greater exposure to cigarette smoking, drinking alcohol, taking medications and illicit drugs, and X-ray during pregnancy, and were less likely to take folic acid and attend antenatal care [4-6]. If the pregnancy was intended, babies had a greater likelihood of prolonged breastfeeding and receiving proper vaccinations [7,8]. Pregnancy intention also has long-term influences on child health. Children born after unintended pregnancy showed a cognitive delay at 3-years-old, more behavioral problems at 5- and 7-years-old, and increased problem behaviors and substance use at 14-years-old than their counterparts [9-11]. Unwanted births may also cause poor relations between mother and offspring, even after the child has become an adult [12]."


A terhességi szándék fontos meghatározója mind a rövid, mind a hosszú távú anyai és gyermekkori egészségi állapotnak [3]. A terhességi szándék befolyásolhatja a szülői attitűdöket és viselkedést, és végül hatással lehet a gyermek fejlődésére. A terhességi szándékkal rendelkező terhes nőkhöz képest a terhességi szándékkal nem rendelkező terhes nők nagyobb mértékben voltak kitéve a cigarettázás, az alkoholfogyasztás, a gyógyszerek és tiltott kábítószerek szedése és a röntgenvizsgálat veszélyének a terhesség alatt, és kisebb valószínűséggel szedtek folsavat és vettek részt terhesgondozáson [4-6]. Ha a terhesség szándékos volt, a csecsemők nagyobb valószínűséggel szoptak hosszabb ideig és kaptak megfelelő védőoltásokat [7,8]. A terhesség szándéka hosszú távon is befolyásolja a gyermekek egészségét. A nem szándékolt terhesség után született gyermekek 3 éves korukban kognitív késést, 5 és 7 éves korukban több viselkedési problémát, 14 éves korukban pedig fokozott problémás viselkedést és szerhasználatot mutattak, mint társaik [9-11]. A nem kívánt szülések az anya és az utódok közötti rossz kapcsolatot is okozhatják, még a gyermek felnőtté válása után is [12].


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)


Anyám nem akart gyerek volt és nagyanyám végigdohányozta a terhességét (az elsőt nem, pedig már akkor dohányos volt). Nem szoptatta anyámat egyáltalán, aki azért nem halt éhen, mert akkor született az unokatestvére és a nagynénjétől kapott anyatejet (kalandos módon a 2. VH utáni Budapesten a Dunán kellett áthajózni a tej házhozszállításhoz, mivel a hidak be voltak robbantva). Amikor 4 éves volt anyám, akkor lepasszolták a nagyszüleihez, ők nevelték 10 éves koráig. Míg a bátyja otthon maradhatott a szüleivel.


Remélem, elég tudományos volt az első rész.

2022. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi, 26-nak írtam a 29-et.
2022. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!