Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e harmonikus jövő képe...

Lehet-e harmonikus jövő képe egy olyan embernek, akinek a szüleinek terhessége első idejében megfordult az abortusz?

Figyelt kérdés

Én lennék az-az ember. 31 éves vagyok, és a anyukám elmondta, hogy mivel kései gyerek voltak, ő maga is kései gyerek volt, így megfordult a fejében, hogy mint 4. gyermeket nem tartanak meg. Aztán apám kimondta a kulcs szót, hogy ide mi mindig örülni jöttünk és anyum sírva visszakérte az abortuszos papírt és hazamentek.

A gyermekkorom csodás volt, de úgy olvasgatva erről, úgy elgondolkodtam, hogy valóban befolyásolja az életemet ezt negatívan?

[link]

[link]



#Rejtőzködőgyermek #nemvártgyermek
2022. máj. 9. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
84%
A sok tudományos megállapításról meg ugye tudjuk, hogy olajjal kell sütni, tilos az olaj, ne együnk sót, együnk sót, tilos a tojás, kell a tojás, ez mind kb 30 éven belül. Ez is csak példák kicsike csoportja.
2022. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
100%

31

Rakj össze tudományos dolgokat, tapasztalati dolgokat, normálisan gondolkozó felnőtt emberek által tapasztalt dolgokat, saját élettapasztalatot és filmekben látható emberi sorsokat.


Nem jellemző, hogy a szegénységben élő fiatal angol nők elmennének terhesgondozásra, amikor az ötödik vagy hatodik (nem tervezett) gyereküket várják. Erről dokumentumfilmet láttam, nem szappanoperát.


De aki buta (és az nem én vagyok), az buta. Ennyi.

2022. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
0%
Dédanyáink korában a szántóföld szélén kipottyantott előre megálmodott, tudatos családtervezéssel világra hozott gyermekek lehettek gyárigazgatók és segédmunkások. Mert sorsuk előre meghatározott. Én pedig buta vagyok. Majd utána érdeklődök, mennyire volt kikalkulálva a földre érkezésem. :)
2022. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
94%

33

Azt jól teszed. Kérdezd meg, hogy tervezett, várt, nem kívánt, abortuszra szánt gyerek voltál-e.

2022. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
93%
33.: Fogalmam sincs, miért kell trollkodnod. Aki akarja, az megérti miért fontos téma ez.
2022. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
100%

Várt és szeretett kislányka voltam, ma már nagylányka vagyok. Vajon lehet ettől még harmonikus jövőképem? :)

A szántóföldes példára mi a tudományos magyarázat?

2022. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%

33

Egyébként nem túl okos dolog a dédanyáinkat vagy nagyanyáinkat felemlegetni, mert talán tisztában vagy azzal, hogy az ő idejükben a) nem volt megbízható fogamzásgátlás, most pedig van b) akkoriban az emberek vallásosak voltak és sorban szülték a gyerekeket, ma azonban tudatosan 1, 2, 3 (természetesen némely esetben ennél több) gyermeket vállalnak csak.

2022. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
0%
35, ez nem trollkodás, más irányból is rá lehetne nézni a dolgokra. Mindjárt nem tűnne olyan sorsszerűnek a létezés.
2022. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
92%

38

Menj el vmi intelligenciaszint növelő tanfolyamra. :))


Senki nem beszél sorsról.

2022. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
85%
Nekem dédanyám sem a szántóföldre szült, és tudatosan csak egy gyereket vállalt. 🤔
2022. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!