Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e harmonikus jövő képe...

Lehet-e harmonikus jövő képe egy olyan embernek, akinek a szüleinek terhessége első idejében megfordult az abortusz?

Figyelt kérdés

Én lennék az-az ember. 31 éves vagyok, és a anyukám elmondta, hogy mivel kései gyerek voltak, ő maga is kései gyerek volt, így megfordult a fejében, hogy mint 4. gyermeket nem tartanak meg. Aztán apám kimondta a kulcs szót, hogy ide mi mindig örülni jöttünk és anyum sírva visszakérte az abortuszos papírt és hazamentek.

A gyermekkorom csodás volt, de úgy olvasgatva erről, úgy elgondolkodtam, hogy valóban befolyásolja az életemet ezt negatívan?

[link]

[link]



#Rejtőzködőgyermek #nemvártgyermek
2022. máj. 9. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekelne, 66os választ miért pontozták így le, mikor a kérdező is értette.
2022. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
100%
66-t én értékeltem hasznosnak, de nem a kérdező vagyok. Pedig jól mondtad. :)
2022. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért nem vetettet el anyám, mert nem volt pénze abortuszra, apám meg nem adott neki rá. Mivel 42 éves volt, arra várt hátha elhal a magzat, vagyis én, magától is, mivel úgyis idős. Aztán csak megszülettem, és hát nem lett jobb. Többször elmesélte ezt a történetet, illetve, hogy intézetbe kellett volna adnia. Egész gyerekkorom azzal telt, hogy vert, püfölt, a gyerektartást magára költötte, illetve az aktuális pasijára, én éheztem, beteg lettem emiatt. apám meg nekem panaszkodott, hogy miket vehetne magának a gyerektartásból. Az én szemszögömböl a te szüleid története nem tűnik olyan vészesnek. Mondjuk tényleg megtarthatták volna az infót maguknak így utólag.
2022. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
100%
71.: Szerintem azért, mert azóta kiderült, hogy teljesen másról van szó, mint ami a kérdésben szerepel.
2022. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
100%

#73 kihatással lett ez a mentális egészségedre?

Nekem is szörnyű gyerekkorom volt. Én eléggé szorongok.

2022. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre már válaszoltam, úgyhogy, bocsi, de:

75, a szörnyű gyerekkornak nagy szerepe van a szorongásod kialakulásában, végülis "megtanítottak" mindentől félni. De tudsz tenni magadért. Ha egyedül, könyvekből, barátokkal nem megy, neked is nagyon jó lenne egy szakember kézfogása. Sok időt nyerhetnél a hátralevő életedre nézve, kibogozni és enyhíteni is segítene a fájdalmadat. Sőt, elindulhatnál egy sokkal boldogabb élet felé.

2022. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!