Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e harmonikus jövő képe...

Lehet-e harmonikus jövő képe egy olyan embernek, akinek a szüleinek terhessége első idejében megfordult az abortusz?

Figyelt kérdés

Én lennék az-az ember. 31 éves vagyok, és a anyukám elmondta, hogy mivel kései gyerek voltak, ő maga is kései gyerek volt, így megfordult a fejében, hogy mint 4. gyermeket nem tartanak meg. Aztán apám kimondta a kulcs szót, hogy ide mi mindig örülni jöttünk és anyum sírva visszakérte az abortuszos papírt és hazamentek.

A gyermekkorom csodás volt, de úgy olvasgatva erről, úgy elgondolkodtam, hogy valóban befolyásolja az életemet ezt negatívan?

[link]

[link]



#Rejtőzködőgyermek #nemvártgyermek
2022. máj. 9. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
9%

Ja, így már értem! Tehát ezek a dolgok csak a tudatos családtervezés lehetősége óta működnek, akkor léptek életbe. Most tényleg tanultam valami újat. Rám is fért.

Kérdező, simán lehet bármilyen jövőképed és bármilyen jövőd, a döntéseiden múlik. A döntésekről pedig csak visszanézve derül ki, hogy jó, vagy rossz volt-e. Nem az indulás a meghatározó, hanem maga az út.

2022. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
89%
Te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni? Senki nem beszélt sorsról, se arról, hogy ezek a dolgok csak a tudatos gyerekszülés óta léteznének csak...
2022. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:

Anyum is szeretetett, sőt sokszor kompenzált is, mert én eléggé anya centrikus voltam, meg úgy egymásba passzolnak a gondolataink, a szempontjait megértettem, bármennyire is hideg logika mentén próbálom mérlegelni, hogy ő se volt egészséges, és korban se volt toppon és rosszabb lett a csípőficama 4. szülés után...

Apámat meg már elvesztettem kamaszkoromban, nem él. Anyám mindig ott volt, ha kellett, pl mikor szívritmuszavarom lett fesztiválon és honvéd kórházba kötöttem ki, és másnap ott termett.... és abszolút nem hitte el amit állítottak ott a nővérek...

2022. máj. 9. 12:35
 44/76 anonim ***** válasza:
27%

42

De, én írtam hogy korábban a nők többsége csak szült és szült. Ott tehát nem játszott annyira fontos szerepet az, hogy tervezett gyerek volt-e valaki vagy sem. Manapság van ennek nagyobb jelentősége.


41

Tényleg nem érted, hogy ha kiderül, hogy valakit nem akartak, az sok mindent megmagyarázHAT? Nyilván nem kell erre fogni bármit, akármit vagy mindent. Azért felteszem, hogy annyit csak felfogsz, hogy jobb az a tudat, hogy akart gyerek volt valaki.


És természetesen simán lehet, hogy valaki sokkot okoz a szüleinek a fogantatásával, de a szülők előbb-utóbb elfogadják, hogy lesz gyerek (még egy gyerek) és SEMMIFÉLE káros és rossz hatása nem lesz annak, hogy eredetileg nem így tervezték.


Tudsz kategóriákban gondolkozni? Mert ha nem, ideje lenne megtanulni.

2022. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
100%
Mit állítottak a nővérek? Vagy miről gondolod, hogy negatív befolyás eredménye? Mi a jelenlegi gondod?
2022. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Magyarán mondva ledrogosoztak ott, mert bepánikoltam mert aznap volt 2 szívritmuszavarom volt.... és utána szállítottak be, egyedül anyám hitt nekem... tudta, hogy eléggé felelősség teljesen dolgoztam akkor ott mint önkéntes....
2022. máj. 9. 12:44
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig írott válaszaid alapján úgy látom, hogy te aztán abszolút nem az a kategória vagy, akinek a problémáit az magyarázná, hogy (eredetileg) nem akart gyerek vagy.
2022. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
77%
Látod, milyen érdekes, az egyetlen ember a földön aki hisz neked, bízik benned, pont az aki állítólag nem akart. Na, errefelé gondolkodj, ha már csak ez az egy ember hisz neked, bízik benned, akkor minden lehet gömbölyű. Lehet téged szeretni, lehet neked hinni. A pánikroham meg lehet akár túl sok stressz következménye is, az is akár, hogy félreértelmezte az agyad a nagy tömeget, veszélyként ítélte meg. Pihenj, olvass, gyógyteázgass és nyugodj meg, semmiféle negatívum nem törvényszerű abból, hogy terveztek vagy sem. Pánikról, a vele járó ritmuszavarról már nagyon jó könyvek is vannak, erre írtam, hogy olvasgass. És ne gondolkodj olyanokon, hogy miért vagy "ilyen szerencsétlen", főleg ne hidd, hogy elkerülhetetlen következménye a nem tervezettségednek.
2022. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
77%
Még annyit, hogy az idődet ne arra pazarold, hogy a múlton rágódsz, a jelenben meglévő problémád a gond, nem annak bogozgatása, hogy miért történt ez. Az a fontos, hogy mit tudsz tenni a jelenben, hogy jól legyél.
2022. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:
Szívritmuszavaromat egy születési rendellenesség okozta... járulékos idegszáll félrevezette impulzusokat, és bár kamaszként is voltunk egy ilyen roham után, de akkor magas növésemmel indokolták meg az orvosok és más vizsgálat nem követte...
2022. máj. 9. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!