Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e harmonikus jövő képe...

Lehet-e harmonikus jövő képe egy olyan embernek, akinek a szüleinek terhessége első idejében megfordult az abortusz?

Figyelt kérdés

Én lennék az-az ember. 31 éves vagyok, és a anyukám elmondta, hogy mivel kései gyerek voltak, ő maga is kései gyerek volt, így megfordult a fejében, hogy mint 4. gyermeket nem tartanak meg. Aztán apám kimondta a kulcs szót, hogy ide mi mindig örülni jöttünk és anyum sírva visszakérte az abortuszos papírt és hazamentek.

A gyermekkorom csodás volt, de úgy olvasgatva erről, úgy elgondolkodtam, hogy valóban befolyásolja az életemet ezt negatívan?

[link]

[link]



#Rejtőzködőgyermek #nemvártgyermek
2022. máj. 9. 00:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
100%
Húha, szerintem ez sosem az abortusz kérdésköre volt, teljesen rosszul tetted fel a kérdést. Ez az egéaz inkább önmagad, önnön melegséged elfogadása, az abból adódó stressz, majd akár az abból eredő pszichés + kardiológiai problémák. Huh, hát 100%-ban más jött ki, mint amiről az elején írtál. Azóta tudják már az orthoniak?
2022. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem a gyerekeket!

Nem adatott meg nekem, hogy előre tervezett gyermekeim szülessenek, attól, akivel legalább abban a pillanatban úgy éreztem volna hogy talán leélhetnénk együtt szeretetben szerelemben az életünket!

Tehát nem vártam a gyerekeimet, de szeretem őket.

Mivel 2 x váltam el eléggé nehéz életem volt. Nektek itt könnyű lehúzni azt a nőt, aki hezitált azon hogy legyen-e gyereke, vagy legyen-e mégegy gyereke. Én férfiként is eléggé nehezen éltem meg ezeket. Gyermeknem csak úgy lenne szabad megszületnie, hogy a két ember teljesen egyetért abban, hogy nekünk KELL egy gyerek!

2022. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%
62.: Kiderült azóta, hogy a kérdezőnek teljesen más problémája van.
2022. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:
A melegségemet is elfogadták, miután leírtam, de az egy folyamat volt.... előtte magamnak is el kellett fogadnom....
2022. máj. 9. 18:58
 65/76 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy szakember pont ezen az úton vezetne végig, hogy megértsd mi történt veled, mit "tettél" saját magaddal. Hosszú ideig éltél egy folyamatos készenléti állapotban, magad sem tudtad eldönteni aztán meg elfogadni azt amit titkoltál mindenki előtt. Vagyis, minden és mindenki veszélyes, csak a titkod ki ne derüljön. Rejtőzködtél te tudod meddig, de az idegrendszered ezt valós veszélyként dolgozta fel. És túlpörgött. Folyamatos félelemben kikészül az ember, nem erre vagyunk kitalálva. Ez csak az én gondolatmenetem, lehet, egy hozzáértő egész másképp magyarázná el. És ő tudna ötleteket adni, mit tehetsz magadért. Az idő rövidülne le a megoldásig. Mert ha teljesen rossz irányban kattogsz, csak még jobban kicsinálod magad. De ha kapsz egy irányt, mi lenne ha azon gondolkodnál el, hogy ... (ide a pszichológus ötlete), előbb keveredhetnél ki az ördögi körből. Mert a problémáidat a gondolataid okozzák, azokat kellene átirányítani és a tested követné a lelked gyógyulását.
2022. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
25%
Amíg nem mondták ki előtted, semmi bajod nem volt,szóval semmi hatása...
2022. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
Bocs, belinkeltem neked, a szívritmuszavaromnak lehettek tünetei óvodáskoromban is, pl fáradékonyabb voltam mint a kortársaim, de pl izomsorvadásom is volt, mivel pár-percig visszartották anyumnál a szülést, a szívideg rendellenességem nem lelki, hanem szervi ügy volt, ami miután kiderült, ott azon a zenei fesztiválon, ahol önkénteskedtem, azonnal megkerestem a tünetek enyhítésére szolgáló műtéti vagy beavatkozás lehetőségeit, és egyből el is végezték szeptemberben, így az megszünt. Szóval nem pánikbetegség volt. Volt az is, de a szívritmuszavar és pánikbetegség nálam elkülöníthető volt.
2022. máj. 9. 22:37
 68/76 A kérdező kommentje:

Egyébként így belegondolva tényleg mindig ott volt minden fontos eseménynél életemben anyum, de apum is, végül is ez nem jelenthet így gondot.


A szívritmuszavaromnak meg szervi okai voltak, vagy születési rendellenesség idézte elő.

2022. máj. 9. 22:52
 69/76 anonim ***** válasza:
100%
Azért a sok stressz és a titkolózás sincs jó hatással a szervekre.
2022. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%
Előttem anyum 3 "testvéremet" vetetett el. Ismét terhes lett, úgy voltak vele akkor engem megtartanak. Sosem befolyásolt. Mondjuk az már igen mikor anyám azt mondogatta hogy engem se kellett volna megszülni, de azóta nem érdekel mit mond.
2022. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!